Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:47:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Biorept L  (Przeczytany 20173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Biorept L
« dnia: 19.06.2008, 20:04:23 pm »
Wiem, że nie zachwalacie żadnych karm dla żółwików, ale chciałam sie zapytac o ten pokarm. Na opakowaniu jest napisane PODSTAWOWY POKARM DLA ŻÓŁWI LĄDOWYCH.
A z tyłu opakowanie jest tekst BiOREPT L jest pełnoporcjowym jest wieloskładnikowym pokarmem granulatowym do codziennego karmienia żółwi lądowych hodowanych w terrariach. Pokarm ten jest przez żółwie chętnie zjadany, leko starwny i łatwo przysfajalny. BiOREPT L posiada optymalnie zbilansowany pod kątem zapotrzebowań żywieniowych żółwi lądowych.
KARMIENIE: Żółwie lądowe karmimy suchym lub lekko zwilżonym pokarmem. 2-3 razy dziennie, w porach aktywnego żerowania. Równocześnie można stosowac jako wartościowa domieszkę do świeżego pokarmu roślinnego podawanego żółwiom.

Mieszanka paszowa pełnoporcjowa dla żółwi lądowych. Skład: zboża, roślinne ekstrakty białkowe, mięczaki i skorupiaki, drożdże,produkty pochodzenia roślinnego, glony, oleje i tłuszcze, ryby i produkty robne, materiały paszowe pochodzenia roślinnego. Dodatki paszowe: Wit. A 11 800j.m/kg, wit.D3 1 400 j.m/kg, wit. E (octan alfa-tokoferolu) 80 mg/kg. Z barwinkami i przeiw utleniaczami-dodatki UE. Zawartośc składnikówpokarmowych: Białko 30% tłuszcz surowy 3% włukno surowe 4,5% popiół surowy 9% wilgotnośc 8%.
Ta mieszanka paszowa zawiera białko uzyskane z tkanek zwierząt, którego w stosowaniu przeżuwaczy jest zabronione.
Tam jest jeszcze taki tekst Najlepsze przed(wraz z dodatkkiem paszowym). Co o tym sądzicie mam to wyrzucic, czy można to podac żółwikowi???
ŻłÓwInKa ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #1 dnia: 19.06.2008, 20:34:35 pm »
W Y R Z U C I Ć  ! ! ! J A K  N A J S Z Y B C I E J  ! ! !

To świństwo nie nadaje się dla naszych gadzinek!
TUPTUŚ

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #2 dnia: 19.06.2008, 20:58:42 pm »
Podałam mu dzisiaj kilka granulek. Mam nadzieję, że mu sie nic nie stanie  :'( :'( :'(
ŻłÓwInKa ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #3 dnia: 19.06.2008, 21:21:31 pm »
Nie bój się, nic mu nie będzie. Ja też zjadłam dziś hamburgera i popiłam colą i nic mi nie jest.  ;)

Poprostu to się nie nadaje dla żółwi, jest nic nie warte i niezdrowe. Aż strach pomyslec ile nasze żółwie się tego dziadostwa najadły, ja też karmilam tym mojego niunia, ludzie popełniają błędy. Ale spokojnie, nic mu nie bedzie, tak samo jak nie umiera się po jednym papierosie tylko po latach na raka płuc, co nie?
TUPTUŚ

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #4 dnia: 19.06.2008, 21:29:13 pm »
Dzięki uspokiłaś mnie. Mam nadzieje, że nic mu niebedzie.
ŻłÓwInKa ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #5 dnia: 19.06.2008, 21:44:07 pm »
Jak dla mnie to po co takie zastanawianie się co dać jeść żółwiowi, przecież wystarczy wracajac do domu ze szkoły czy z pracy zerwać coś zielonego.
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #6 dnia: 19.06.2008, 23:21:16 pm »
Biorept zupełnie się nie nadaje, nie dość że jest to wynalazek wysokobiałkowy to jeszcze zawiera sztuczne dodatki. Sama forma granulatu budzi wg mnie też zastrzeżenia, bo żółwie są przystosowane do tego że rośliny szarpią dziobem co zapewnia odpowiednią pracę szczękom i jej ścieranie, a tu takie "pigułki", nieeee

"optymalnie zbilansowany" - powinni się zastanowić a nie wypisywać takich bzdur...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #7 dnia: 20.06.2008, 07:11:38 am »
Biorept to takie frytki smażone w bardo starym i głębokim tłuszczu, z czasem coś po nich wysiądzie, najpewniej nerki i wątroba.

Ja widziałem taką mądrą gadzinkę, która nawet tknąć tego nie chciała.

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #8 dnia: 20.06.2008, 09:06:36 am »
Dzięki za zobrazzowanie tego w przykładzie o  frytkach. Pozbędę się tego jak najszybciej. Tylko poco oni chcą zarabiac na niewinnych żółwikach.
ŻłÓwInKa ;)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #9 dnia: 21.06.2008, 07:59:47 am »
Po prostu tak jest urządzony, nie ważne zwierzę ważna kasa.

Offline Crosby

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
  • Kawaii ^^ :D
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #10 dnia: 23.06.2008, 13:12:15 pm »
A pomyśleć, że Bubu to kiedyś wsuwał... Jak zył...
Mądry Tomaszek tego nie tknął... Rzeczywiście, jak to kupował mój brat wstrętnie to wyglądało...
Hirogaru yami no naka kawashiatta kakumei no chigiri `

Death Note :D

Offline Kasiorek24

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #11 dnia: 23.06.2008, 18:14:53 pm »
Moja żółwica też jadła ten [pokarm dopóki mi się nie skończył. Od jakiegoś czasu ma coś białego na pancerzu. Czy to możliwe żeby ten pokarm jej zaszkodził? A jeśli nie to co to może być?
Kasiek

Offline kubaw2000

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 1
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #12 dnia: 26.12.2010, 21:01:13 pm »
A czy przeżyje zdrowo jak zje całe opakowanie?
Mam ten pokarm, bo nie było innego i też była zima, więc nie można zerwać mleczy :( :( :(

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #13 dnia: 26.12.2010, 22:01:57 pm »
To go wywal, zamiast dawać żółwiowi. A kup mu suszki, przyprawy w doniczkach, jakieś kwiaty doniczkowe jadalne, posiej coś w domu i do wiosny doczekacie.

Ten pokarm mam akurat wyjątkowo podły skład. Zobacz sobie arta na stronie głównej.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #14 dnia: 27.12.2010, 00:48:13 am »
Kubaw2000, zimowa pora nie jest absolutnie wymówką do karmienia takim gównem  ;D Co z tego, że innego nie było? A w naturalnym środowisku twojego żółwia granulat, nawet dobrej jakości leci z nieba? NIE  :D Więc raczej jestem zdystansowany nawet do tych agrobsów czy jak im tam....   ::) Ankan, czasami ktoś sobie nie może pozwolić na przyprawy w doniczkach, bo u mnie np. bazylia w doniczce 8zł kosztuje, a jak dobrze pamiętam to moja greczynka miała to na 2 dni... Greczynka jest maleńka... Ja pisałem na forach roślinnych czy nikt nie ma do oddania trzykrotek, zielistek lub gruboszy... trzykrotki marnie, ale zielistek mam 15doniczek, gruboszy 6 sztuk  ;D Są one bardzo chętnie zjadane przez moje 2 wielkie nowe pociechy... Jak ktoś chce to nie jest problem zorganizować sobie jedzonko na zimę  ;D Można kupić roszponkę, rukolę, sadzić sobie w doniczkach karmy dla ptaków  :P Ja mieszam swoim skorupkom rukolę, roszponkę, podrośniętą trawkę z karmy dla ptaków, zielistkę, grubosza :) w najgorszym wypadku daje cykorie  :-\ raz mi się zdażyło... Jak można mieć żółwia lądowego i pytać się czy należy podawać mu karmę, która ma w składzie produkty pochodzenia zwierzęcego? - nieznajomość podstawowych potrzeb :-\ tak jak by nakarmić królika parówkami  :-\
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)