Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 16:52:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Gotowy pokarm dla żółwia  (Przeczytany 14097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline etna

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Gotowy pokarm dla żółwia
« Odpowiedź #15 dnia: 04.10.2011, 11:00:25 am »
Odpowiedź jest prosta (choć to raczej pytanie retoryczne): CZY W NATURALNYM ŚRODOWISKU ŻÓŁWIE MAJĄ DOSTĘP DO GOTOWYCH POKARMÓW?

Czytając tego posta nasuwa mi się jedno pytanie: czy żółwie w naturze mają też dostęp do lodówek?
Piętno człowieka tak mocno się odcisnęło na przyrodzie, że naturalne środowiska sprzed kilkunastu lat znacznie różnią się od tych samych miejsc w chwili obecnej. Niestety podając mlecza zerwanego w parku miejskim powiedzmy w W-wie, musimy też mieć świadomość, że nie posiada on tylko samych witamin ale i różne inne dobrodziejstwa pochodzące min. ze spalin samochodowych.
Generalnie należy dążyć do tego, żeby pokarm, żółwia był w jak najmniejszym stopniu przetworzony i żeby pochodził z miejsc jak najbardziej oddalonych od cywilizacji.
Robiliśmy kilka wypraw za miasto w celu zdobycia pokarmu dla żółwia i wcale nie jest o niego łatwo. Zazwyczaj tzw. łąki znajdują się w sąsiedztwie pól uprawnych, a wiadomo przecież dlaczego plony z nich pochodzące nie zawierają w sobie robaków czy grzybów. Nawet pomidory pryska się, gdy nie ma słońca specyfikiem powodującym ich zaczerwienienie.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Gotowy pokarm dla żółwia
« Odpowiedź #16 dnia: 11.10.2011, 20:06:31 pm »
Lucerna to tez bardzo białkowa bomba...
Nie mówie, że nie ;)
Kupiłam to przede wszystkim z myślą o agamie bo dla nichjest to roślina, którą mogą dostawać bardzo często. Moja agama bardzo ją  lubi.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Gotowy pokarm dla żółwia
« Odpowiedź #17 dnia: 12.10.2011, 10:11:43 am »
Moja agama niechętnie ją zjada :( Lubi trzykrotkę i bazylię...   ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Puncia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 4
Odp: Gotowy pokarm dla żółwia
« Odpowiedź #18 dnia: 19.10.2011, 15:27:38 pm »
Maluta to dobry wet, ale na miękki pancerz jest potrzebna mieszanka wapienna- nie witaminy. Tez jestem z wawy i biegam do Maluty :)
owszem ale pewne witaminy ułatwiają wbudowywanie wapna

Offline aneczka_brie

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Gotowy pokarm dla żółwia
« Odpowiedź #19 dnia: 17.01.2012, 18:34:20 pm »
Z tego co słyszłam to jedzenie JBL jest lepsze od Bioreptu, którym ja tez karmiłam swojego żółwia - blędy młodosci.
ale nie polecam tego robić - żółw bardzo przytył i był ospały!!