Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 10:25:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Idealna karma z suszków  (Przeczytany 5729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Idealna karma z suszków
« dnia: 12.11.2007, 22:50:19 pm »
witam:)
nie wiem gdzie to napisac a niechce zakladac nowego tematu wiec postanowilem do najbardziej podobnego sie podczepic z moim zdaniem...:)
wiec....mam taka mozliwosc "wspolopracy" z jedna z liczacych sie firm zielarskich na polskim rynku kotra produkuje roznego rodzaju "ziolka" dla zwierzatek aby podac im sklad,propozycje czegos czego nie ma na rynku a co by moglo sie sprzedawac,byc"oryginalnoscia"...w skrocie...to co ja bym chcial widziec na polce....:)i teraz pytanko kieruje do Was....bo o Was pomyslalem....jakie byscie chcieli meic mieszanki dla zolwi...tylko prosze was nie jakies wymyslne gatunki roslinek bo podejrzewam ze moga nie miec,ale mozna by sprobowac:) jelsi moglbym prosic piszcie a pozniej albo Agnieszka albo Beata,albo ktos inny mega kumaty napisze ostateczna wersje "skladu" powiem tak,mysle ze to moze wypalic tylko w miare szybko by to musialo byc i bardzo konkretne propozycje:)
pozdrawiam

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Idealna karma z suszków
« Odpowiedź #1 dnia: 13.11.2007, 07:57:36 am »
Ja to bym chciała mieć dla Tusia najprostszą mieszankę jaką tylko można sobie wyobrazić czyli: mleczyk, babka i koniczynka i pokrzywa. :D
Pomysł dobry, jeśliby wypalił.
TUPTUŚ

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Idealna karma z suszków
« Odpowiedź #2 dnia: 13.12.2007, 19:52:02 pm »
Od paru dni mój żółwik wprost zajada się suszkami, stale siedzi w misce i chce jeszcze, chrupie te suszki aż miło :). Mam nadzieję, że mi nie zabraknie ;).

Offline Valturman

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Idealna karma z suszków
« Odpowiedź #3 dnia: 15.12.2007, 15:42:16 pm »
Ja to bym chciała mieć dla Tusia najprostszą mieszankę jaką tylko można sobie wyobrazić czyli: mleczyk, babka i koniczynka i pokrzywa. :D
Pomysł dobry, jeśliby wypalił.

popieram
tak to jest najlepsza mieszanka jako podstawowy suchy pokarm dla żółwi.

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Idealna karma z suszków
« Odpowiedź #4 dnia: 15.12.2007, 18:22:57 pm »
Ja to bym chciała mieć dla Tusia najprostszą mieszankę jaką tylko można sobie wyobrazić czyli: mleczyk, babka i koniczynka i pokrzywa. :D
Pomysł dobry, jeśliby wypalił.

popieram
tak to jest najlepsza mieszanka jako podstawowy suchy pokarm dla żółwi.


właśnie taką mojemu Kubie zrobiłem - kupiłem dziś mniszka, babkę i pokrzywę, wszystko zuzali. tym razem się nie poddam i kończę z cykorią. dziś oczywiście suszków nie tknął, wzgardził także tymi namoczonymi w ciepłej wodzie, które delikatnie nawet rozkładałem, żeby przybrały kształt liści hehs. słabo to widzę, ale ponieważ na Święta Kuba zostaje w terra, żeby go nie stresować kilkudniowymi wypadami, to będzie miał dostęp jedynie do suchego żarcia. problem jedynie z moją połówką (na szczęście nie ma dostępu do jedzenia dla żółwia i może mi jedynie czynić wyrzuty, że Kuba znów się na nas patrzy cierpiącym wzrokiem ;)
may you always hear the whisper of wings

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Idealna karma z suszków
« Odpowiedź #5 dnia: 17.12.2007, 20:51:21 pm »
wiec....mam taka mozliwosc "wspolopracy" z jedna z liczacych sie firm zielarskich na polskim rynku kotra produkuje roznego rodzaju "ziolka" dla zwierzatek aby podac im sklad,propozycje czegos czego nie ma na rynku a co by moglo sie sprzedawac,byc"oryginalnoscia"...w skrocie...to co ja bym chcial widziec na polce....:)i teraz pytanko kieruje do Was....bo o Was pomyslalem....jakie byscie chcieli meic mieszanki dla zolwi...tylko prosze was nie jakies wymyslne gatunki roslinek

Wybacz że tak późno odpisuję, nie wiem czemu nie zauważyłam tego wątku.
No więc... mniszek, babka, koniczyna to oczywiście "klasyka" gatunku...
Świetne są też: cykoria podróżnik, podbiał, przywrotnik, powój, hibiskus, lucerna, prosienicznik, fiołki, pokrzywa, liście chrzanu, rumianek, rzeżucha, jasnota, tasznik, wrotycz, wyka...
i wiele innych, grunt to różnorodność.  :)

Jeśliby mieszanka powstała daj znać jak się nazywa i gdzie się można zaopatrzyć.   ;D
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU