Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:02:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tetrafauna Tortoise  (Przeczytany 7373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sanae

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Tetrafauna Tortoise
« dnia: 30.08.2007, 17:23:26 pm »
Witam,
Wiem, że specjalne pokarmy nie są polecane ze względu na dużą zawartość m.in białka, ale znalazłam taki pokarm Tetrafauna Tortoise:
http://www.tetra-fish.co.uk/tetrareptile/products/tetrafaunaTortoise.html
Jego skład:
Derivatives of vegetable orgin, fish and fish derivatives, minerals, molluscs and crustaceans.
Typical Analysis: Protein 9.0%, Oil 0.5%, Fibre 22.0%, Ash 10.0%, Moisture 10.0%
Additives: Vitamin A 2990IU/kg, Vitamin D3 187 IU/kg, Vitamin E 10 mg/kg. Contains EEC permitted colourants.

Te wszystkie fish, molluscs chyba nie są dobre dla żółwi, ale chyba dużo protein to on nie ma (przynajmnie nie tak dużo jak inne pokarmy)
Oceńcie go proszę.



Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #1 dnia: 30.08.2007, 18:40:31 pm »
Jeśli masz takie dziadostwo w domu to jak najszybciej wurzucaj do śmieci.Żadne granulaty ani inne dziadostwo nie nadaje sie dla żółwi i jest sprzedawane tylko z myslą o zarabianiu kasy a nie z myslą o żółwikach. Najlepiej jezeli każdy początkujący hodowca zapamieta sobie jedno krótkie słówko: ZIELSKO!!!
TUPTUŚ

Offline Sanae

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #2 dnia: 30.08.2007, 19:09:31 pm »
Wiem, że dla żółwi najważniejsze jest zielsko, jednakże napisałam o tym produkcie, gdyż producenci zachwalają go jako produkt, którego receptura została specjalnie opracowana dla żółwi i moją uwagę przykuło to, że jako jedyny spotkany przeze mnie pokarm faktycznie ilość białka ma chyba taką jaką żółwie lądowe powinny mieć, czyli 9.0% ( nie tak jak inne pokarmy po 18.0, 20.0%), choć nie wiem jakie ilości powinny być tłuszczu i tej reszty.

Wspominają też, że stosunek wapna do fosforu wynosi 2:1, więc to chyba też jest zgodne z żywieniem żółwi. Produkt ten był na str. niemieckiej zachwalany jako innowacyjny i nr 1 od kiedy pojawił się w sprzedaży, dlatego chcę się zapytać znawców tematu, czy faktycznie jest to coś lepszego wśród specjalnych pokarmów (choć wiem, że dla żółwi i tak najważniejsze są ziele z łąki i suszki ;) )
« Ostatnia zmiana: 30.08.2007, 19:12:20 pm wysłana przez Sanae »

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #3 dnia: 30.08.2007, 20:10:10 pm »
Tak czy siak, ja bym nigdy tego nie kupila i reszta forumowych ludzisk prawdopodobnie też nie.  :D
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #4 dnia: 30.08.2007, 20:36:50 pm »
Ja powiem tylko tyle alkohol też jest dla ludzi a nie wszyscy piją bo ma złe skutki tak i z tym pokarmem. Skąd człowiek wiedział jak go produkował, że on będzie dobry. Żółw je zielsko taki jakie znajdzie i takie można mu dawać.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #5 dnia: 30.08.2007, 21:06:14 pm »
Hmm...

Założenia ma dobre (czego nie można na pewno powiedzieć o naszym rodzimym wiadomo czym...) ale co jest w środku... ???

Zastanawiam się po co pakowali tam białko zwierzęce skoro piszą że żółwie są roślinożerne... taka wewnętrzna sprzeczność. Duża ilość białka roślinnego też nie jest tym czego potrzebują żółwie, rośliny wysokobiałkowe są też w stanie wyrządzić im wiele szkody...

Problemem może być dodatek sztucznych witamin i barwników... zakłądając że nawet ilość ich jest dobrze dobrana (z A trzeba bardzo uważać) sztuczne witaminy nie są tak dobrze przyswajalne jak naturalne, a wszelkie polepszacze jak te nieszczęsne barwniki... nie rozumiem po co to - żeby żółw się "dał nabrać"?
W każdym razie producent nawet nie podaje ich nazw na co warto zwrócić uwagę. To zdecydowany minus tej karmy

Nie mówię że pokarm jest zły, trzeba by przyjrzeć mu się bliżej. We mnie budzi jednak wątpliwości...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Sanae

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #6 dnia: 30.08.2007, 21:49:38 pm »
Też mnie te wszystkie ryby, mięczaki, skorupiaki w tym pokarmie zastanawiają i też myślę, że nie były tam potrzebne.

A jeżeli stosujecie produkty firmy Agrobs to jakie dokładnie, bo widzę, że są różne rodzaje?
http://www.agrobs.de/de/produkte/landschildkroeten.htm

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #7 dnia: 30.08.2007, 22:23:17 pm »
ten pokram ma sie nijak.....(takie moje skromne zdanie)mam go u mnie w sklpeie na polce i powiem tak....oni maja wszedzie ten sam sklad....a wiaodmo ze ejsli cos jest do wszystkiego jest do d...

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #8 dnia: 03.09.2007, 22:21:35 pm »
wiec zrobilem dla was maly spis co to jest z apokarm,niestety,ale tylko mam w jezyku angielskim,po polsku nic nie ma o skladzie.....wiec podaje:(podaje slowo w slowo jak jest napsiane)

Dervatives of regetable origin,fish and fish derivatives,minerals,molluscus and crustaceans.Typical Analysis : Protein 9%,Oil 0,5 %, Fibre 22.0%, Ash 10.0 %, moisture 10%.Aoditives: Vitamin A 2990 IU/kg, D3 183 IU/kg, E 10mg/kg.
Contains EEC permitted colourants

to wszystko,jak ktos chce moge spisac jesczez po niemeicku:P

pozdrawiam

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #9 dnia: 02.01.2008, 19:14:41 pm »
Dalsze posty o Agrobsie wydzielono do osobnego wątku:

http://forum.zolw.info/index.php/topic,537.0.html
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline michalina

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Reputacja: 2
Odp: Tetrafauna Tortoise
« Odpowiedź #10 dnia: 02.01.2008, 19:34:19 pm »
miałam kiedyś ten pokarm - zostawiłam jakieś dwa lata temu żółwia pod opieką przyjaciela (to był błąd) po powrocie z urlopu zobaczyłam, że leniuch zamiast chodzić na łąkę po zielsko kupił w zoologu pokarm właśnie tego producenta.

Opakowanie było inne i karma była chyba polecana tylko dla żółwi lądowych.
Oczywiście rozgryzałam ten temat: na opakowaniu było napisane, że karma dobrze wpływa na serce żółwi i będą żyły dłużej dzięki optymalnie dobranemu składowi itd.....
sam pokarm wyglądał jak brykiet kokosowy : bobki wielkości ok. 2cm trzeba było zalać wodą i rozmoknięte podawać zwierzakom. poza takimi brązowymi bobkami w pudełku walały się jeszcze jakieś ziarna i suszone "coś"

raz podałam samcowi ten wynalazek i zobaczyłam, że pokarm poza tym, że jest podejrzany to jeszcze w żaden sposób nie zainteresował żółwia.

Według relacji kolegi podczas mojej nieobecności żółw również nie chciał zjadać tego czegoś.

= chyba nie jest to dobry pomysł na żywienie żółwia.

Odnośnie Agrobsa: zamiast sprowadzać z Niemiec mieszankę trawy dla pardalisa sama wyskoczyłam na łąki  i nasiekałam trawska, z pozostałymi roślinami było tak samo - bo czy warto płacić za suszenie i pakowanie gdzieś w słonecznych Niemczech?


pozdrawiam
m