Żółwie lądowe > Gotowe karmy, susze, żywienie zimowe

Przygotowania do zimy- susz na nieco większą skalę

(1/2) > >>

Kamil56:
W tym temacie trochę będę się chwalił roślinami które suszę dla swoich skorup. A że rosną to i suszę na nieco większą skalę niż zwykle. Do suszenia przeznaczyłem pomieszczenie na poddaszu pomieszczeń gospodarczych na działce o wymiarach 3x3,5 metra. W związku iż dach jest zrobiony z desek pokrytych czarną papą i lepikiem i brak mu ocieplenia, temperatury w suszarni są spore. Wystarczy w słoneczny dzień wejść na górę i po minucie za człowieka kapie pot. Ale w czasie słonecznej i ciepłej pogody i temp około 30*C suszenie zieleniny to max 48 godzin. Na susz mam przygotowane 12, 30 litrowych pojemników po koncentracie na lody. A dzięki temu iż w środku nie padają promienie słoneczne zielenina nie ciemnieje i ma soczysty zielony kolor i zniewalający zapach. Ponieważ czasu mam mało a skorupy sporo jedzą na zimę stawiam na suszenie roślin których zdobycie w większej ilości nie nastręcza problemów. W tym roku będą to: Babka zwyczajna, Babka lancetowata, Pokrzywa zwyczajna, Cykoria podróżnik, Mniszek lekarski i siano z 3-4 gatunków traw. Dodatkowo będzie jeszcze dosłownie garstka wrotyczu bo to świetne zioło.
W tym roku już zdążyłem już ususzyć:
Mniszka lekarskiego, Pokrzywy zwyczajnej, Wrotycz pospolity

Zasuszyłem jeszcze Cykorie podróżnik i nieco Babki zwyczajnej ale fotek brak

Kenet:
Wow ! Naprawdę świetnie to wygląda.Tylko uważaj z wrotyczem ,żeby go nie przedawkować bo ma właściwości silnie odrobaczające .Mój żółw akurat za wrotyczem nie przepada jak raz spróbował to wypluł i nie chciał już dalej nic jeść.

heres:
Witam odgrzebie temat w którym miesiącu zaczynacie zbierać żarcie na zimę?

doru:
Ciężko powiedzieć, wtedy kiedy zaczyna być dużo materiału do zbioru. W tym roku szybko wszystko zaczęło rosnąć, więc można było zacząć wcześniej.

heres:
Czekam na drugi pokost

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej