Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:19:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: VisVitalis - co to jest?  (Przeczytany 6058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qazwsx

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
VisVitalis - co to jest?
« dnia: 10.12.2013, 13:22:54 pm »
Witam wszystkich fanatyków gadziorów :)
Tak jak w temacie mozecie mi cos wiecej napisac o tej karmie VisVitalis dla zółwi ladowych? Czyż by to był kolejny bubel?
Bo kurcze mam problem z zima daje mi liscie z kwiatów doniczkowych które polecane sa na forum ale ten szlachcic jest wybredny i nie chce tego jesc:D i tak kombinuje i gdybam bo spanko go czeka za rok:)
Pozdrawiam":)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: VisVitalis - co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: 10.12.2013, 13:39:31 pm »
Niestety nie nadaje się, bo zawiera m.in. warzywa, tłuszcze roślinne, węglowodany, składniki mineralne tj. FE, Cg, Mg, białko roślinne, drobno mielone skorupiaki i inne" Najbardziej przeraża słowo inne :)

Jeśli masz niejadka proponuje dać mu cykorię mieszaną z "niedobrymi" roślinami i ziołami. Weź 2 listki cykorii i nakarm żółwia zawijając jednoczeście w małe kulki inne zioła i rośliny, które podkładasz i podajesz równocześnie z liściem cykorii - żółw tym sposobem zje kawałek cykorii i np. liść bazyli zwinięty w małą kulkę - ja tak robię od wielu lat. Żółw przy 2 liściach cykori zjada mniej więcej ok 5 liści bazyli i 10 -12 melisy plus dodatkowo np. 2 - 3 liście trzykrotki. ZIoła zmieniam oczywiście raz jest to melisa innym razem bazylia czy mięta lub rozmaryn.