Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:16:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Poprawa warunków bytowych żółwi  (Przeczytany 66372 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #45 dnia: 18.12.2010, 15:57:40 pm »
Najnowsze wieści:
Samica mauretańska
Waży 1,25kg
Oczka już wyglądają normalnie, brak opuchlizny. Pancerz w dalszym ciągu jest miękki, ale podaje mieszankę wapienną  ;D Ciągle demoluję terrarium, biega, lata, skacze... ful serwis  <afro>

Samiec grecki
Waży 85dkg.
Oczka masakrycznie opuchnięte, mimo podawania Wit. A. Pancerz miękki...  :-\ Brak apetytu! Próbowałem ze wszystkim możliwym pokarmem, który można podawać zimą  :(
Dzisiaj moja cierpliwość się skończyła  >:D  30 mi temu samczyk został nafaszerowany, jak kaczka jabłkami...  ;D

Składniki:
susz: mniszek lekarski, babka szerokolistna, siano oraz rukola i roszponka.
Do zielska dodałem ostercal + sepie  ;D całość zmiksowałem blenderem na papkę  8)
Papkę podawałem strzykawka z obciętym dziobkiem, po usunięciu dziobka strzykawka zamienia się w fajna tubę  ;D
Do strzykawkowej tuby wciskałem ww mieszankę zmiksowanego zielska, następnie otwierałem pyszczek i wszystko trafiło do żołądka...
Co myślicie o tej mieszance i metodzie?
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #46 dnia: 18.12.2010, 16:08:08 pm »
Bardzo dobrze dokarmiaj go może po jakimś czasie przekona się do jedzonka. Ja do tej mieszanki dodał jeszcze marchewkę bo to też dobrze na oczka robi.
Pozdrawiam Jakub

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #47 dnia: 18.12.2010, 16:59:43 pm »
Jest sens karmić tak nienaturalnym pokarmem jeśli Wit A dostarczam w kropelkach ?
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #48 dnia: 19.12.2010, 09:41:49 am »
Wege, faszerować tak całkiem  nie można tylko nakarmić zgodnie z wielkością żółwia, bo inaczej się zaszkodzi

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #49 dnia: 19.12.2010, 16:00:53 pm »
Ja stosuje przerobiona strzykawkę 2ml... Zazwyczaj podaję 5 dobrze ubitych papką strzykawek...
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #50 dnia: 20.12.2010, 12:37:50 pm »
za dużo!!!

4 ml starczy!!!!!! a nie 10 ml

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #51 dnia: 20.12.2010, 16:45:41 pm »
Cholera!  :-\ OK, dzisiaj nic nie dostanie.... Dam mu jutro 4ml. Karmić go tak codziennie?
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #52 dnia: 20.12.2010, 20:52:54 pm »
Jak nie je sam to obawiam się, że tak. Ale najpierw spróbuj mu coś dać z ręki, może wreszcie "zaskoczy" do czego jedzenie służy.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #53 dnia: 02.01.2011, 18:38:11 pm »
Oto newsy z terrarium:

Samiczka:   :-*
Wcina niesamowite ilości zdrowego jedzonka  ;D Jest tak nachalna, że w żaden sposób nie przeszkadza jej ilość ostercalu na zielsku ;D Kocha żyworódkę. Oczka bez opuchlizny, skorupka wydaje się być twardsza. Była badana na wirus Herpes >>> jest zdrowa ! ! !  :P
P.s
Jeśli oczka są już ok, to czy podawać dalej 1 kropelkę Wit. A codziennie ? hmm?

Samiec:  <afro>
Hmm, oszołom z niego  :-* ! Zaczął już jeść, ale jego apetyt nie jest taki jak u samicy. Skorupka jest twardsza  :D Przestałem go już faszerować i dostaje tylko 1/2 strzykawki z jedzonkiem, codziennie. Podaję mu w tym jedzonku mieszankę wapienną, Wit. A i heparenol na nerki. Muszę mu podawać wapń w tej strzykawkowej papce bo jak coś jest posypane to nie zje tego... Badany na wirus Herpes >>> Jest zdrowy ! ! ! :p
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #54 dnia: 02.01.2011, 18:46:15 pm »
To już daruj tą strzykawkę skoro zaczął sam jeść. Teraz niech stopniowo się rozkręca z samodzielnym jedzeniem.
Gdzie zbadałeś je pod kątem Herpes? u weterynarza? I ile kosztuje takie badanie, możesz powiedzieć? :)
 

Dodano 02.01.2011, 18:47:14 pm
A co do witamin to moim zdaniem możesz podać jeszcze kilka razy w mniejszych ilościach, dla pewności że już jest ok, ale za niedługo odstaw całkiem, urozmaicana dieta wystarczy ;)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #55 dnia: 02.01.2011, 20:35:36 pm »
Viktoria, ale on nie zje nic co jest posypane wapniem :( muszę mu w strzykawce z jedzonkiem przemycać... dostaje tylko 1/2 strzykawki 2ml, większość to wapno. A jeśli chodzi o wirus Herpes to nie jest chyba problem...  ;D Moja lecznica ''cztery łapy'' nie ma zielonego pojęcia o żółwiach.  :-\  Zapytałem, podowiadywały się i okazało się, że można to wysłać do jakiegoś niemieckiego laboratorium.  Nie mam pojęcia ile to może normalnie kosztować, ale mi skasowały 125zł za sztukę. Chodzę do nich ze zwierzakami od 10 roku życia sam, znają mnie doskonale, zawsze mam jakieś zniżki. Powiedziały mi, że nie współpracują z polskimi labkami które robią herpes i trzeba to wysłac do Niemiec, po 5 dniach były wyniki.  :P
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #56 dnia: 10.03.2011, 11:33:01 am »
Najnowsze wieści z terra :

Samica: Zjada wszystko w ogromnych ilościach, kocha aloesy. Oczka już nie są opuchnięte :P Jej skorupka jest już znacznie twardsza, ogólnie wyglada super- jest mega ruchliwa  :laugh:

Samiec: Mniej ruchliwy, ale tez się wyrobił. Zaczął normalnie jeść, zjada samodzielnie większość roslin ( nawet posypanych wapniem) Oczka ma normalne :) Bez opuchlizny. Skorupka jest już twarda, jeszcze tylko delikatnie w jednym miejscu się ugina, ale wszytko zmierza w dobrym kierunku.

Mam pewien dylemat: Czy oby na 100% samica jest żółwiem mauretańskim? Myślę, że to jest jednak jakiś grek. Nie jestem sam w stanie stwierdzić na 100%, proszę osoby OGARNIĘTE w temacie o podanie mi gatunku... ::)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Poprawa warunków bytowych żółwi
« Odpowiedź #57 dnia: 10.03.2011, 14:01:48 pm »
No to super :)
Zerknij sobie tutaj:http://www.terrarium.com.pl/zobacz/testudo-hermanni-zolw-grecki-174.html
albo wklej zdjęcia plastronu, tylnych nóg i ogonka.