Żółwie lądowe > Historie adoptowanych żółwi

Identyfikacja gatunku - znaleziony żółw lamparci

(1/9) > >>

Szczero:
Witam.
Od 5 miesiecy jestem posiadaczem żółwia nie znanego mi gatunku. Sąsiad na polu obok znalazł żółwia i oddał go mi, ponieważ wiedział, że u mnie znajdzie opieke. Niestety nie mam dla niego jedak miejsca, czytałem, że żółwie lubią duże terraria. U mnie mieszka w styropianowym pudle wyścielonym darniną (100x50cm). Karmiony głównie sałatą, kapustą, marchewką innymi warzywami.W pokoju musiałem robić przemeblowanie, żeby się zmieścił. Jest to koleje moje zwierze, co nie pasuje mojej mamie, więc muszę się niestety go pozbyć :( Poza tym już zbyt wiele obowiązków.

Zależy mi na informacji co to za żółw.
Jeżeli ktoś na forum jest zaineresowany kupnem proszę o kontakt. Sprzedam go TYLKO doświadczonemu hodowcy.

http://imageshack.us/g/1/9881164/

wiktoria37:
Witaj!

Wstaw zdjęcia żółwika - wtedy określi się jaki to gatunek :)
Im większe terrarium dla żółwia tym lepiej. Musi być też odpowiednio wyposażone. Jaki duży jest żółwik?
Nie dawaj mu sałaty i kapusty - to jedzenie nieodpowiednie dla żółwia, warzywa w większości również. Marchewka jako dodatek do zdrowej zieleniny jest ok.
Poczytaj w dziale "żywienie", albo pytaj bezpośrednio tutaj, co może jeść. Nie ma jeszcze mrozów, więc może uda Ci się w terenie znaleźć jeszcze mlecze, babkę, czy koniczynę. Jeżeli nie masz takich możliwości, to można karmić go dostępnymi w sklepach ziołami - np. bazylią, nadaje się także rukola, czy cykoria..

Skoro żółwik został znaleziony to nie masz pewnie jego dokumentów. Jeżeli wymaga CITES (papiery o legalnym pochodzeniu) to nie możesz go sprzedać...

Jeżeli jednak rzeczywiście nie możesz go zatrzymać, to skontaktuj się z "pomocnikami adopcyjnymi" na tym forum - na pewno pomogą znaleźć mu dobry dom.

Dorcia:
Jak na mój gust to żółw lamparci. Aż trudno sobie wyobrazić, że już i takie gady się błąkają.
Ten gatunek wymaga trochę innej diety i dużo więcej miejsca.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj -> http://www.zolw.info/zolwie-ladowe/stigmochelys-geochelone-pardalis-zolw-lamparci

wiktoria37:
Teraz widzę, że zdjęcia doszły - wg mnie również lamparci.
Na forum z tego co się orientuję (jestem tu od niedawna) ankan świetnie się na tym gatunku zna, pomoże Ci pewnie też przy szukaniu dla niego domu.

Swoją drogą - prześliczny :)

an_na:
Cudo! Gdzie ludzie takie żółwie znajdują?!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej