Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:25:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moja Scarlet  (Przeczytany 18269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabiharajuku

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 1
Moja Scarlet
« dnia: 28.02.2012, 00:13:46 am »
Witam:)
Postanowiłam przedstawić Scarlet tu bo poza tym, iż jesteśmy na forum nowe to moja dziewczyna jest adoptowana. Nie jest moim pierwszym żółwiem - pierwszego dostalam chyba 18 lat temu będąc dzieckiem - cóż wymarzyłam sobie żółwia jeszcze w przedszkolu rodzice życzenie spełnili;/ Przeżył kilkanaście lat, nigdy nie żył na podłodze, ale niestety w akwarium w trocinach - cóż tak doradzono nam w sklepie:/ zawsze miał lampy, w lecie jadł dużo zieleni niestety również jabłka lub ser biały - kolejna rada ze sklepu:/ Ale wszyscy wiemy jaka pokutowała wiedza w latach 90;/ nie wiem na co zdechł po prostu nagle odszedł:/ trociny do dziś śnią mi sie po nocach:/Na długi czas straciłam zapał, ale te lata wykorzystałam na przewalenie chyba całego internetu, ksiązki, fora- głównie to:) i w lipcu 2011 roku przywitałam u siebie Scarlet:) Ma podobno ok. 20 lat bo 15 spędziła u poprzedniej właścicielki - niestety na podłodze:/ Miała względny dostęp do uv, wapnia, zielska, ale była również karmiona sałatą i zimowana w łazience pod kaloryferem:/ U mnie musiała się pożegnać z podłogą mimo, iż pierwszego dnia kiedy wyniosłam ją na balkon bo z tatą kończyłam wybieg - w kilka minut stratowała całą zaporę i powędrowała do łazienki:/ lipiec jak pamiętamy był przebrzydki, ale i tak starałam się by jak najwięcej siedziała na polu - mieszkam w domu z dużym ogrodem. Wprawdzie mamy dwa psy, ale Scarlet przebywa w oddzielnej, zagrodzonej części. Sierpien, wrzesień i kawałek października bo był piekny spędziła na wybiegu, dodatkowo każdego dnia chodziłysmy na długaśne spacery. Postanowiłam, iż skoro nigdy wcześniej nie była zimowana, a wręcz męczyła się tyle lat pod kaloryferem w tym roku jeszcze się wstrzymam. Kiedy zasnęła wyniosłam ją do piwnicy - tam mamy ok. 5 stopni spędziła tam jakieś 3 tygodnie bo gdy tylko zapowiedzieli te straszne mrozy przestraszyłam się i wzięłam ją do domu - luty spędziła w terrarium w pokoju przy jakiś 10 stopniach. Obudziła się 2 tygodnie temu, zaczęłysmy od kapieli, parę dni temu wypróżniła się i wydaliła kwas. Jest chyba w dobrej formie bo strasznie wariuje, powoli zaczyna jeść, już nie mogę się doczekać kiedy wyskoczymy na wybieg:) Mam nadzieję, iż mi tu pomożecie i odważę się przezimować ją za rok choć to duża niemłoda żółwiczka, ma swoje przyzwyczajenia - zle niestety i boję się o nią. Za tydzień wybieram się do weta, znalazłam u Was na forum zaufaną Panią od doktor - niech popatrzy na nią wprawnym okiem, bo jednak na zwykłym weterynarzu się zawiodłam. To chyba tyle na początek, wklejam zdjęcie z września 2011 - prawda, że mega urok?:) Chętnie przygarnę wszelkie uwagi.
I witam wszystkich serdecznie:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2713e3c1c531246b.html

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #1 dnia: 28.02.2012, 07:14:32 am »
Cześć, miło, że jesteś na forum. :)
Rzeczywiście, żółwisia cudna, więc liczę na dużo, dużo zdjęć. Wspaniale, że się nią zaopiekowałaś.
Daj znać, jak było u pani doktor.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #2 dnia: 28.02.2012, 09:14:50 am »
Witamy..:)

Żółwik wygląda bardzo ładnie..: )
Jak masz duży ogród z miejscem na wybieg to na pewno będzie miała u Ciebie dobrze...:)

A do którego weta chcesz się z nią wybrać?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline gabiharajuku

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 1
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #3 dnia: 28.02.2012, 11:04:34 am »
:)
Polecono mi Panią Grażynę Dudę, ale jeśli w Krakowie polecacie kogoś innego to na pewno skorzystam:)

Offline gabiharajuku

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 1
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #4 dnia: 01.03.2012, 23:35:51 pm »
Scarlet w lipcu 2011 gdy do mnie trafila, prosto z podlogi:/

Offline gosiunia

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 7
  • 2 x Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #5 dnia: 01.03.2012, 23:41:34 pm »
Śliczna i widać ze niezła z niej alpinistka  :-*

Offline gabiharajuku

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 1
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #6 dnia: 01.03.2012, 23:44:05 pm »
Wiem, że nie wygląda idealnie choć dla mnie jest najpiękniejsza:) Ale karmiona bioreptem, trzymana, pod kaloroferem - to nie mogło się fajnie skończyć:( U mnie cale lato spedza na ogrodku, wcina tylko zielone - choć stoczylysmy walke zeby sie przestawila teraz rzuca się na zielsko jak na salate u poprzedniej wlascicicielki:/ Widzicie jakies golym okiem widoczne problemy, jak jeszcze moge jej pomoc?? nie jestem przekonana czy z lapkami aby wszystko ok;/
I kilka nowszych w oczekiwaniu na wiosnę:)

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #7 dnia: 02.03.2012, 07:22:25 am »
A co Cię niepokoi w jej łapkach? Bo może chodzi w jakiś dziwny sposób, a na zdjęciach tego nie widać?
Nosi karapaks równolegle do podłoża, nie ciągnie go za sobą, tylne łapki ładnie go unoszą, więc jak dla mnie wygląda w porządku.
Te zdjęcia na trawce są zrobione na jej wybiegu? Wygląda to na prawdziwy raj dla żółwiczki. Cieszę się, że tak doskonale trafiła i że się nią zajęłaś.
« Ostatnia zmiana: 02.03.2012, 17:06:10 pm wysłana przez Bemilka »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #8 dnia: 02.03.2012, 10:58:43 am »
Mnie też się wydaje, że gadzinka wygląda bardzo w porządku.
Na pewno by się przydało zbadać kał na pasożyty - ale z tym większość wetów sobie poradzi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #9 dnia: 02.03.2012, 16:57:33 pm »
Alpinistka prawdziwa,zdjęcia super.Dobrze,że trafiłaś na forum.Witam!
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline gabiharajuku

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 1
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #10 dnia: 04.03.2012, 17:30:24 pm »
Dzięki za ciepłe przyjęcie heh:)
No właśnie czasem mi się wydaje, że taka ociężala na tych łapkach, ale w sumie swoje lata ma:) Generalnie jest strasznie ruchliwa - potwierdzam - alpinistka:) A fotki są zrobione na wybiegu  - w tym roku zapragnęłam zrobić jej nowy większy, a że miejsca sporo chętnie przygarnę na okres letni jakiegoś mniej uprzywilejowanego żółwika więc w odpowiedni dział zaraz swój anons wkleję:)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #11 dnia: 04.03.2012, 17:40:32 pm »
Ona się uśmiecha na przedostatnim zdjęciu! :)

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #12 dnia: 04.03.2012, 18:59:00 pm »
Jest śliczna !! Ale  bana robi do aparatu :)

Offline gabiharajuku

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 1
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #13 dnia: 09.04.2012, 12:59:46 pm »
Świąteczna mleczykowa sałatka z dodatkiem rzeżuchy rodem ze święconki:) a mialam nadzieję, że w Święta zaszalejemy już w ogródku, nie ma jak śnieg wiosna:)

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Moja Scarlet
« Odpowiedź #14 dnia: 09.04.2012, 18:35:58 pm »
Hehe :) śniadanko rodem z  koszyczka widać zając bogaty :D... skorupka piękna a jaki apetyt :)