Żółwie lądowe > Historie adoptowanych żółwi

Zuzanna

(1/5) > >>

to_ja:
Nie miałam czasu wcześniej napisać (powrót do pracy po urlopie  :( ), ale stało się! W zeszły piątek adoptowałam żółwia a ściśle mówiąc samicę żółwia stepowego Zuzę (tak jej daliśmy na imię) od Viktorii z Bytomia  :D
Gdy zobaczyłam jej zdjęcie na facebooku od razu się w niej zakochałam, a że akurat miałam w planach być w tamtych okolicach, zgłosiłam się, żeby ją adoptować.
Udało się wszystko tak zorganizować, że zaraz po odebraniu Zuzy miałam umówioną wizytę u Pani Kasi Wilk. Nawiasem mówiąc to przesympatyczna kobieta o wielki sercu dla gadzinek. Przycięła jej pazurki i dziobek, a po badaniach stwierdziła, że Zuza jest zdrowa i potrzebuje teraz tylko słoneczka, dobrego jedzenia i dużo miłości. U mnie jej z pewnością tego nie zbraknie. W tym miejscu chciałabym Pani Kasi jeszcze raz serdecznie z całego serca podziękować  :)
Zuza jest taką kochaną, śliczną kuleczką. Bardzo żywotna i ruchliwa. Ma duży apetyt. Mam nadzieję że będzie jej u mnie dobrze i będzie szczęśliwa  :)
Chciałabym także podziękować Viktorii za jej czas i zaangażowanie i za to, że udało jej się wszystko tak fajnie zorganizować. A przede wszystkim chciałabym podziękować za Zuzę. Baaaardzo dziękuję  :D
A oto moje szczęście:

veltaxio:
przepiękna.. ile wiosen liczy (wiem wiem, kobiety lepiej o wiek nie pytać  8) )

to_ja:
Trudno powiedzieć, bo Zuza została znaleziona. Nic nie wiadomo na temat jej przeszłości, jedynie można stwierdzić, że nie żyła w zbyt dobrych warunkach, bo ma skorupkę lekko zdeformowaną. Podejrzewam, że jest młodsza od  mojego Gordona (on ma ok. 18 lat), ale doszłam do takiego wniosku tylko drogą dedukcji, gdyż ponoć samice żółwia stepowego są większe od samców, a ona jest mniej więcej takiego samego rozmiaru skorupki jak on. Tylko taką główkę ma drobniejszą  :)

ankan:
To się Gordon towarzystwa doczekała..:) Śliczna jest..:)
A trzymasz je razem, czy dostała osobny wybieg?

doru:
Kolejny gadzior ma nowy dom, super :) ja bym je izolowała przez jakiś czas ze względu na to że pojawił się znów herpes, lepiej zrobić kwarantann3 i obserwować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej