Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 19:34:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw stepowy - określenie płci  (Przeczytany 14846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #15 dnia: 12.06.2013, 09:36:14 am »
Batusia, nie ma tego złego... niemiłosierna gadzinka Ci się trafiła :)

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #16 dnia: 12.06.2013, 09:36:15 am »
to tak jak mnie ;)To ta skorupka co mi Tomasz mial na zlot przywiezc.

 :(


pereleczka0605

  • Gość
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #17 dnia: 12.06.2013, 09:38:44 am »
Tomku jestem zainteresowana tą slicznotką.Jestem z Konina więc 1 warunek spełniam ale proszę napisz dokładnie stan zdrówka,przebyte ewentualnie choroby,badania,dietę co lubi czego z żółwich pokarmów nie akceptuje.Czy jest dużym łakomczuszkiem czy wybredna?Jeśli bym została uznana za odpowiednią osobę do wzięcia żółwiczka to muszę się dostosować i przygotować do jej przyzwyczajeń żywieniowych i całej reszty.Może nawet terra bym podobnie mogła zrobić żeby żółw jak najmniej odczuł zmianę otoczenia.Oczywiście nie będę ukrywać,że wybieg dopiero bym zbudowała bo moja gadzinka,którą już kupiłam chorą w sklepiebyłamaleńka i jej wystarczyła wielka klatka lub kilka płyt razem złączonych.Ale budowa wybiegu to nie problem posiadam ogromny ogród z dala od miasta i ulicy.A i dlaczego gadziaczek ma skwaszoną minę ;)?

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #18 dnia: 12.06.2013, 09:54:31 am »
Stan zdrowia żółwia jest bardzo dobry.Nigdy nie chorował.Jeżeli chodzi o pokarm to nie odbiega od reguły.Zjada to, co większość stepków z forum. :) Nie jest wybredny. :)

A skwaszona mina?Od kiedy pamiętam tak miał.Nawet śmiałem się, że jest ciągle niezadowolony. :)

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #19 dnia: 12.06.2013, 10:41:47 am »
A gdzie gaduś jest do odbioru dokładnie.Wiem,że mój mąż w ten weekend w delegacji będzie w tamtych rejonach dokładnie to w piątek i sobotę.Więc jeśli zdecydujesz się powierzyćmi opiekę nad żółwiem to można dokładnie się umówić.Do tego czasu zdążę przygotować przenośne małe terra na podróż ciepłe i bezpieczne bo kij wie czy weekend będzie ciepły czy dodatkowe ogrzewanie w postaci termoforu owiniętego w ręcznik papierowy i przykryty trawą i mleczem zawsze się przyda.Lepiej w komforcie podróż zniesie niż w kartonowym pudełku.Do mnie żółwik ma około5-6godzin podróży bo mieszkam w centrum kraju-Konin.
Napisz czy mam szansę na wzięcie panienki bo jeśli tak to wyślę Ci dużo szczegółowych pytań do właściciela żebym żółwiowi mogła stworzyć najbardziej podobne warunki do tych jakie miał.Niestety jestem zbyt uporządkowana i dokładna żeby pozwolić sobie na najmniejszą niewiedzę jak decyduję się na jakieś zwierzątko w domu więc stąd moje pytania :)Mam nadzieję,że nie zamęczę Cie ilością pytań

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #20 dnia: 12.06.2013, 11:07:58 am »
Batusia, nie ma tego złego... niemiłosierna gadzinka Ci się trafiła :)
Aniu oczywiście, że nie żałuje, jestem prze szczęśliwa, że już jutro rozbójnik w skorupce będzie u mnie :D Jedyne co to porostu jak zobaczyłam zdjęcie i ogłoszenie zrobiło mi się po prostu przykro, bo Tomasz pisał, że on rezygnuje z pomocy znalezienia gadzince domu a tu ogłoszenie :'(, także tylko chwilowa przykrość, żadnej zawiści, już ok ;)
Tomku to jednak samica :o Mnie wtedy kiedy miałam go adoptować,pisałeś, że to samczyk ::)
Pozdrawiam Beata :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #21 dnia: 12.06.2013, 12:08:51 pm »
Jak dla mnie samica, widać nawet te charakterystyczne wcięcie/ uszczerbek na tarczce ogonowej. A jeśli chodzi o wielkość to moja Nora jest kluta w 2004 a ma 10cm, każdy rośnie w swoim tempie, wg mnie wzrost jest ok.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #22 dnia: 12.06.2013, 12:10:45 pm »
Zmieniłam temat, gdyż w dziale Pierwsze kroki nie można zamieszczać ogłoszeń adopcyjnych.
W sprawie adopcji obowiązują na forum inne procedury i należy się ich trzymać. Wymagamy tego od nowych użytkowników - to tym bardziej winny one bardziej doświadczone na forum osoby obejmować. Inaczej zaraz każdy będzie wstawiać ogłoszenia o chęci oddania, przygarnięcia czy kupna żółwia gdzie popadnie i nie nadążymy z ich usuwaniem i tłumaczeniem jakie są zasady i dlaczego.
Oczywiście swojego żółwia można oddać wybranej osobie z forum czy spoza forum, ale korespondencję w tej sprawie należy prowadzić na PW lub via mail.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #23 dnia: 12.06.2013, 14:26:24 pm »
batusia81 kolega twierdził, że to samiec, więc sądziłem, że ma rację.Dopiero, gdy zobaczyłem zdjęcie to zacząłem się zastanawiać.

Wiem, wiem, mówiłem, że rezygnuję z szukania dla żółwia nowego domu, ale potem stwierdziłem, że jednak należy pomóc.Robię to bardziej dla żółwia niż dla kolegi. ;)

Czyli jest tylko jedna osoba chętna na żółwika?

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #24 dnia: 12.06.2013, 15:07:33 pm »
a co powiesz na moja kandydature ( o zolwia) :laugh:
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #25 dnia: 12.06.2013, 16:00:17 pm »
batusia81 kolega twierdził, że to samiec, więc sądziłem, że ma rację.Dopiero, gdy zobaczyłem zdjęcie to zacząłem się zastanawiać.

Wiem, wiem, mówiłem, że rezygnuję z szukania dla żółwia nowego domu, ale potem stwierdziłem, że jednak należy pomóc.Robię to bardziej dla żółwia niż dla kolegi. ;)

Czyli jest tylko jedna osoba chętna na żółwika?
A jak by były np 3 chętne to co 'podzielił' byś żółwika  :P :laugh:
 Może niech Twój znajomy napisze do pomocnika adopcyjnego tak jak Ankan pisze i na pewno znajdą odpowiednią osobę która rozwiąże ankiety adopcyjne itd  ;)
Pozdrawiam Beata :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #26 dnia: 12.06.2013, 16:14:18 pm »
Czyli jest tylko jedna osoba chętna na żółwika?

Tomasz - bardzo Cię proszę, nie kontynuuj oferowania żółwia w tym wątku.
Niestety, ale wyjątków od reguły robić nie będziemy. 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Żółw stepowy - określenie płci
« Odpowiedź #27 dnia: 12.06.2013, 20:21:34 pm »
Ok.Rozumiem.
Zatem zainteresowanych zapraszam na priw.  ;)