Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:11:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mam nadzieję, że to samiczka  (Przeczytany 12416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzykrzy

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 2
Mam nadzieję, że to samiczka
« dnia: 12.06.2012, 16:22:25 pm »
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji płci. Mam nadzieję że to samiczka. Żółw grecki 7 letni.no i mam nadzieję, że się zdjęcia wkleją.
https://picasaweb.google.com/wojciech.koczwara/130CDPFQ?authkey=Gv1sRgCL2hwc3nqJWc_wE&feat=email#slideshow/5752756802202480626

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #1 dnia: 12.06.2012, 16:24:40 pm »
Sądzę,że samiczka ale ze mnie taki fachowiec ;)
 

Dodano 12.06.2012, 16:26:20 pm
Wrzuć zdjęcie od drugiej strony ;) niech się mordką pochwali!
« Ostatnia zmiana: 12.06.2012, 16:26:20 pm wysłana przez an_na »

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #2 dnia: 12.06.2012, 16:26:44 pm »
Ja też obstawiam, że to samiczka, ale niech lepiej jeszcze ktoś bardziej światły się wypowie i potwierdzi ;)
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #3 dnia: 12.06.2012, 16:30:21 pm »
A mnie się wydaje, że to samczyk patrząc na ukłąd tarczek plastronu nad ogonkiem.
Popatrz sobie tutaj:
http://testudo-hermanni.prv.pl/pl/001/004/
i porównaj ze spodem swojego.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Grzykrzy

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 2
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #4 dnia: 12.06.2012, 16:38:09 pm »
Mam ndzieję, że to samiczka. Napiszę dlaczego. Jest to żółw który mieszka w mieszkaniu na podłodze. Ale nie u mnie. Krzywica, zniekształcony karapaks itp. Chcemy go przygarnąc, ale mamy parkę młodych żółwi i weźmiemy tego , jeśli to będzie samiczka. Warunki mamy dobre, a przede wszystkim odpowiednie dla żółwi. Jest w tym linku wiecej zdjęć. Można obejrzeć. Właściciele twierdzą, że to samica ( tak powiedział weterynarz).

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #5 dnia: 12.06.2012, 16:42:24 pm »
Faktycznie deformacje są spore i do tego dziobek ciut za długi.
Nie wiem czy wiecie, ale mimo czy to będzie samiec czy samiczka nie będziecie/ nie powinniście łączyć tego żółwia z innymi. Najpierw kwarantanna.
A nawet jeśli to samiec, to jeśli potraficie mu zapewnić dobre warunki, to nie moglibyście się nim zająć, zrobić mu oddzielny wybieg i drugie terra?
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #6 dnia: 12.06.2012, 16:43:43 pm »
Oj, nie zauważyłam dalszych fot.
Pokrzywiony biedak okrutnie...:(

To niestety samczyk jak dla mnie. Ma długi, zawinięty ogon i układ tarczek plastronu samca.
A skąd są jego właściciele? Bo może jakbyś Ty go nie wziął to może by mu przez forum nowy dom znaleźć? Choć może się okazać, że po kwarantannie samczyk może siedzieć z małymi. U Bemilki siedzą 3 greckie samce razem i się świetnie dogadują.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #7 dnia: 12.06.2012, 16:46:30 pm »
Na tym pierwszym zdjęciu to taki jakiś mały ten ogonek. Ale dalej to już na samca wygląda. Pokrzywiona bida ,lekko chyba nie miała.

Offline Grzykrzy

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 2
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #8 dnia: 12.06.2012, 16:55:28 pm »
Kurcze. A ja miałam nadzieję i nadal ją mam że to samiczka. Choć już pewności nie mam. Daliśmy ogłoszenie w gazecie, że kupimy samiczkę. Odezwała się do nas Pani z Olkusza ( my jesteśmy z Łodzi), no i postanowiliśmy kupić od tej Pani tego biedaka. Bardziej po to, aby ratować go przed zgubą. Ale nasze żółwie ( 4 i 5 -cio letnie), muszą być razem ( po kwarantannie), bo mamy jedno duże terrarium i jeden wybieg. Myśleliśmy o dwóch samicach między innymi po to, aby w przyszłości samiec, nie zamęczył naszej Erysi. Za tego żółwia zaoferowaliśmy 150 zł. Żal mi go. No i już sie nastawiłam z myślą pomocy samarytańskiej.
 

Dodano 12.06.2012, 16:59:06 pm
Nie widziałam tego żółwia na żywo, ale ze zdjęć, jak patrzę na moję, to mój żółw , choć mniejszy, ogon ma dużo większy. A samiczka mały, ale też trzyma na boku. Chyba sama się pocieszam.

 

Dodano 12.06.2012, 17:31:08 pm
Ale z drugiej strony, to samiec ma pewne zachowania, po których nie ma już wątpliwości. Mówię to po obserwacji mojego Pestka. Nie raz już swój "klejnot" uwidaczniał, tylko że on jest z samicą, a tamten żółw nie. Ta Pani o takim zachowaniu nic nie mówiła. Może takie zachowanie występuje jak żółw czuje samiczkę?. Proszę o odpowiedź osoby, które mają tylko samca.
« Ostatnia zmiana: 12.06.2012, 17:31:08 pm wysłana przez Grzykrzy »

TomaszW

  • Gość
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #9 dnia: 12.06.2012, 19:39:32 pm »
Moim zdaniem to samiec.

Proponuję wykupić biedaka z tamtych warunków, a potem go zatrzymać lub dogadać się z kimś doświadczonym z tego forum w sprawie adopcji/odkupienia.

Offline Grzykrzy

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 2
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #10 dnia: 12.06.2012, 19:48:54 pm »
Ja bym go chętnie wzięła, ale mój samiec, choć jeszcze młodziak, to już ugania się za samiczką, a jak dojdzie jeszcze jeden samiec?. Jestem z tą Panią w kontakcie, poradziłam abyoddała żólwia do adopcji, albo zapewniła mu odpowiednie warunki. zobaczymy jak się sprawa zakończy.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #11 dnia: 12.06.2012, 20:01:17 pm »
Myślę, że ten biedak nie wykazywał zachowań godowych bo siedział w złych warunkach, na podłodze, nie zimował, odżywiał się nieprawidłowo i pewno jego narządy wewnętrzne nie są w dobrej kondycji..:(

No tak, samiec kolejny to ryzyko. Jak nie masz za dużo miejsca a okaże się konieczne oddzielenie samca od samiczki to byłby problem jakby kolejny samczyk też musiał siedzieć sam - bo nagle by się zaczął uganiać za samicą albo gryźć z Twoim samcem.

Najlepiej jakby kobieta się szybko go zdecydowała oddać - bo na pewno leczenia wymaga.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #12 dnia: 12.06.2012, 20:11:45 pm »
A zapytaj czy żółwik ma dokumenty. Jeśli nie ma to nie może go sprzedać, może tylko oddać. Jeśli tak by się złożyło, to mogłabyś wziąć go i oddać nam, a my zorganizujemy jego adopcje, najlepiej działać szybko, bo może znaleźć kogoś kto nie będzie wiedział i go kupi, nie wiadomo gdzie by trafił, a jego stan jest nieciekawy :(
Dla mnie zdecydowanie samiec

Offline Grzykrzy

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 2
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #13 dnia: 12.06.2012, 21:10:54 pm »
Ta Pani ma wyrzuty sumienia i z tego co pisze chce stworzyć dogodne warunki bytowe żółwiowi. Poleciłam to forum, sama napisałam co powinna zrobić. Polećcie dobrego weta, w okolicy Olkusza lub w Olkuszu,bo ten obecny chyba do najlepszych nie należy, skoro nie zauważył, że żółw nie rozwija się prawidłowo. mam z tą Panią kontakt mailowy, i zobaczymy. Trzeba dać tej Pani czas na podjęcie decyzji. Myślę, ze jeżeli sama nie podoła,to zechce oddać żółwia w dobre ręce. Dziękuję za odpowiedzi.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mam nadzieję, że to samiczka
« Odpowiedź #14 dnia: 12.06.2012, 21:16:21 pm »
Anna już pisała, że chyba najlepiej do Bytomia do p. Kasi Wilk, http://www.silesia-vet.pl/kontakt-przychodnia-weterynaryjna.php