Wiedza > O żółwiach

kochani "Miłośnicy" żółwi lądowych...

(1/1)

TestudoTorun2:
Kochani miłośnicy , sympatycy  żółwi lądowych -
 wstańcie z kanap  oraz  sprzed klawiatur Waszych komputerów ,  lap topów,  odłóżcie smartfony i wybierzcie się do sklepów zoologicznych w swojej najbliższej okolicy / mieście  -
upomnijcie się o lepsze warunki, albo o wolnośc dla żółwi lądowych trzymanych  (w czasie pełni sezonu)  w złych warunkach, ciasnych aquariach bez dobrej wentylacji,   , na drewienkach i z granulatem w misce,  itd , ewentualnie nagłaśniajcie sprawy , kontaktujcie się z właścicielami sieci sklepów i blokujcie dalszą sprzedaż.
W Toruniu udało mi się wykupic 2 żółwie greckie blokując jednocześnie na przyszłośc taki procederek - w tych 2 galeryjnych sklepach +  wymusic poprawę warunków dla stepowego w innym zoologu, z ostatnim żółwiem.

Kochani miłośnicy żółwi lądowych .
Czyny -  nie słowa...

Jacoby:
Witam
Swego czasu nasłałem na jeden ze sklepów w Gorzowie wlkp. (Zielone zoo w Galerii Manhattan) lekarza weterynarii. Trzymanym tam stepowcom polepszyło się o tyle, ze dostały lampy -  UV-kę i grzewczą.
Niestety- jak sam lekarz powiedział - w Polsce nie ma przepisów regulujących  warunki bytowe żółwi. Sam podpierał się przepisami dotyczącymi ogrodów zoologicznych.
I to moim zdaniem jest chore.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej