Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:24:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: kochani "Miłośnicy" żółwi lądowych...  (Przeczytany 4785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TestudoTorun2

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: -2
kochani "Miłośnicy" żółwi lądowych...
« dnia: 28.06.2018, 19:30:51 pm »
Kochani miłośnicy , sympatycy  żółwi lądowych -
 wstańcie z kanap  oraz  sprzed klawiatur Waszych komputerów ,  lap topów,  odłóżcie smartfony i wybierzcie się do sklepów zoologicznych w swojej najbliższej okolicy / mieście  -
upomnijcie się o lepsze warunki, albo o wolnośc dla żółwi lądowych trzymanych  (w czasie pełni sezonu)  w złych warunkach, ciasnych aquariach bez dobrej wentylacji,   , na drewienkach i z granulatem w misce,  itd , ewentualnie nagłaśniajcie sprawy , kontaktujcie się z właścicielami sieci sklepów i blokujcie dalszą sprzedaż.
W Toruniu udało mi się wykupic 2 żółwie greckie blokując jednocześnie na przyszłośc taki procederek - w tych 2 galeryjnych sklepach +  wymusic poprawę warunków dla stepowego w innym zoologu, z ostatnim żółwiem.

Kochani miłośnicy żółwi lądowych .
Czyny -  nie słowa...

Offline Jacoby

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: kochani "Miłośnicy" żółwi lądowych...
« Odpowiedź #1 dnia: 18.07.2018, 15:00:09 pm »
Witam
Swego czasu nasłałem na jeden ze sklepów w Gorzowie wlkp. (Zielone zoo w Galerii Manhattan) lekarza weterynarii. Trzymanym tam stepowcom polepszyło się o tyle, ze dostały lampy -  UV-kę i grzewczą.
Niestety- jak sam lekarz powiedział - w Polsce nie ma przepisów regulujących  warunki bytowe żółwi. Sam podpierał się przepisami dotyczącymi ogrodów zoologicznych.
I to moim zdaniem jest chore.
Pozdrawiam
Mój tata straszył mnie, że jak nie będę się uczył, pójdę do łopaty. Po co uczyłem się jak i tak, w wolnych chwilach, idę do łopaty.