Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:19:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw w reklamie  (Przeczytany 11376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Żółw w reklamie
« dnia: 14.03.2012, 20:16:13 pm »
Dzisiaj oglądając telewizję zauważyłam coś dziwnego. Odszukałam reklamę na internecie i sama nie wiedziałam co o niej myśleć. Żółw chodzi po podłodze, nie wiem co on wogóle ma tam do rzeczy, co nie zmienia faktu, że tak być nie powinno. I mimo że nie robią tego celowo, to mam wrażenie że aby będą akcje: " Mamo, popatrz żółw! Ja też chcę takiego!" i będzie więcej nieszczęśliwych żółwi. Wiem że to tylko jedna reklama, na którą zbyt wiele osób nie zwróci uwagi ale mnie trochę zdenerwowała. Mam nadzieję że moje wnioski są zbyt pochopne. A tu link do reklamy:
http://www.youtube.com/watch?v=Pree3zTMkI8&feature=player_embedded

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #1 dnia: 14.03.2012, 20:20:41 pm »
Może masz troche racji ale bez przesady ....nie popadajmy w paranoję

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #2 dnia: 14.03.2012, 20:25:51 pm »
Wiem, wiem, to nie paranoja, co nie zmienia faktu że mnie to irytuje. Takie publiczne złe traktowanie zwierząt, to akurat jeszcze nie taki zły przypadek.

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #3 dnia: 14.03.2012, 20:28:18 pm »
Jest w tym co mówisz troche racji bo ludzie pomyślą " o skoro oni tak robią to ja chyba też mogę" no i już żółwik ma skopane życie...a no tak to już jest w tym państwie i nic z tym nie da się zrobić

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #4 dnia: 14.03.2012, 20:46:16 pm »
Myślę,że reklama dotyczy mebli i ludzie przyziemni nie zobaczą żółwia.Zobaczą natomiast BRW! Nie panikujmy moi mili :P
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #5 dnia: 14.03.2012, 20:49:34 pm »
Nie tyle chodziło mi o samą reklamę, bo pewnie większość ludzi nie zwróci uwagi na żółwia, chodzi mi poprostu o takie promowanie złych warunków. Może trochę przesadziłam, po prostu mnie poniosło jak to zobaczyło, tymbardziej że cały dzień czytałam o takich biednych pokrzywionych żółwiach żyjących na podłodze i karmionych sałatą.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #6 dnia: 14.03.2012, 20:52:34 pm »
Oj nie to ,że meble strasznej jakości produkują to jeszcze żółwia puszczają.

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #7 dnia: 14.03.2012, 20:59:11 pm »
O meblach nie wspomne,całe moje mieszkanie w tym g....e :-\  .W sumie to żal wszytskich zwierząt.Prawo jest bezlitosne.Przepraszam Was ale mam taki nastrój po nie udanej akcji :(
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #8 dnia: 14.03.2012, 21:11:41 pm »
Ja jak widzę te ogłoszenia w dziale adopcji to odrazu bym wszystkie żółwie do siebie wzięła. Najbardziej żal mi tych dorosłych, pokrzywionych, których ludzie już nie chcą. Ja sama żałuję że kupiłam, a nie adoptowałam, chociaż teraz mojej kruszyny bym nie oddała. Ja już bym się o któregoś starała, gdyby nie wymogi pełnoletności no i wszystkie są daleko ode mnie. Myślę, że tu akurat bardziej powinno chodzić o wiedzę i doświadczenie, niż o wiek.

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #9 dnia: 14.03.2012, 21:29:01 pm »
wanilia uwierz mi,że sama mam ochotę zabrać do swojego domku wszystkie te skorupki, a na zimę schować do piwniczki ,aby sobie spokojnie spały.Bardzo mi żal tych skorupek
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #10 dnia: 14.03.2012, 21:33:02 pm »
Skoro już mi się wzięło na wyżalanie, to trzeba raz a porządnie. Moim marzeniem jest stworzyć coś w rodzaju domu zastępczego dla takich biednych gadzin. Przed domem mam dużo miejsca, duży trawnik i wiele miejsca do wygospodarowania. Oczyma wyobraźni już widzę te wielkie wybiegi, pełne uratowanych i znowu szczęśliwych żółwi. Chciałabym mieć takie stadko złożone z niechcianych przez innych żółwi, którym dano drugą szansę. Chciałabym stworzyć im na stare lata doskonałe warunki, by mogły być szczęśliwe i żeby miały wynagrodzone lata cierpienia, złego żywienia i warunków. Oczywiście wszystkie miały by zapewnione terraria, na które miejsce też jest i byłyby zimowane. Tylko nie da się ukryć, utrzymanie żółwia to dość spory wydatek, którym nie chciałabym obarczać rodziców. Dlatego to narazie tylko takie moje marzenia, które mam nadzieję kiedyś się spełnią. Chyba się za bardzo rozpisałam  ;)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #11 dnia: 14.03.2012, 21:38:13 pm »
Wanilia masz cel i możesz do niego dążyć.Marzenia się spełniają ,trzeba być tylko cierpliwym i wytrwałym w swoim postanowieniu.Tego nas właśnie marzenia uczą!
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #12 dnia: 14.03.2012, 21:47:45 pm »
Jeśli chodzi o dążenie do celu to potrafię być bardzo uparta. Żółwie bardzo doceniłam jako zwierzaki, choć to zupełnie co innego niż kot czy pies. Wiadomo, że żółw to zwierze zdecydowanie mniej popularne i nie każdy chciałby je hodować. Ani to głaskać, ani z tym pobiegać, pobawić się. Jednak żółwie coś w sobie mają i często mam wrażenie że mają takie smutne mądre oczy. Poprostu chcę móc pomagać słabszym.

Offline żółwiasta

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 5
Odp: Żółw w reklamie
« Odpowiedź #13 dnia: 22.03.2012, 19:45:57 pm »
Może i prawda, że większość ludzi tego żółwika nie zauważy, ale co z tą mniejszością, która nie ma zielonego pojęcia w hodowaniu żółwi, a zobaczy gadzinkę... Już nie wspominając o bardzo spostrzegawczych dzieciach, które nagle mogą zapragnąć gada śmigającego po podłodze. :(
Szczerze mówiąc, to owa reklama mogłaby obejść się bez zwierzątka, a promocja mebli nie uległaby zmianie. Pozdrowienia  ;)
Pozdrawiamy, Kasia i Diego ;)