Wiedza > O żółwiach

Żółwie - poradnik?

(1/1)

balbinka:
Poszukuję jakiegoś nowego poradnika dotyczącego żółwi (na prezent) i znalazłam coś takiego: Żółwie zwierzęta w domu i Żółwie wodno-lądowe Hodowla i choroby ... ale wydają mi się coś za tanie. Myślicie że mają wystarczająco dobrą treść? czy może lepiej szukać czegoś innego?

Viktoria:
Nigdy nie widziałam tego poradnika, ale sądząc po autorze będzie wartościowy i wiarygodny :)

Dorcia:
Wszystko zależy od tego jaką funkcję ma pełnić prezent.

Pozycja 1, Żółwie, zwierzęta w domu autorstwa Wilke, Anders jest na pewno książką bardzo ładnie wydaną ;)
Co do strony merytorycznej mam już pewne wątpliwości. Na pewno znajdziesz w niej ciekawe rozwiązania terrarium (choć więcej dla wodniaków) jednak nie podoba mi się propozycja piasku na podłoże, trudno też wyłuskać informację o lampie uvb. Autor zaleca również stosowanie mat grzewczych, co akurat jest kiepskim pomysłem. Rozdział o żywieniu zaczyna się obiecująco, ale im dalej w las tym gorzej. Generalnie mówi o chwastach, ale jak najbardziej widzi też w diecie żółwi lądowych sałatę, szpinak, liście buraka, kalarepy itp. Pod koniec rozdziału znajdziesz również informację o mięsie czy ryżu. Wszystko potwierdza zdjęciami, gdzie to żółwie zajadają się sałatą czy też sałatką pomidorowo-owocową. Żywienie wodników też nie jest idealne. No i nie do końca podoba mi się rozdział o zabawie z żółwiem i minitresurze.
Nie można jednak powiedzieć, że cała książka jest taka, bo sporo w niej i dobrych informacji. Osobiście mam trochę wrażenie jakby momentami była niespójna, bo niby w jednym miejscu jest to a w innym jakby inne zdanie Autor nagle miał, plus wtrącenia niektóre :/

Pozycja 2, Żółwie wodno-lądowe. Hodowla i choroby A. Maluty jest książką bardzo dobrą. Autorka jest i wyspecjalizowanym w tym kierunku lekarzem jak i hodowcą. Ogólnie krótko, zwięźle, na temat i co najważniejsze poprawnie opisane są podstawy hodowli ogólnie jak i z podziałem na najpopularniejsze gatunki. Z tym że książka ta jest tylko o wodniakach.

thebrokendream:
dostałam tę książkę na urodziny i nie polecam!! jest tam między innymi napisane żeby karmić żółwia sałatą i pomidorem i to mi wystarczyło żeby dalej nie czytać, stek bzdur

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej