Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:46:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żywe breloczki [scalony]  (Przeczytany 14351 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70

Offline Martin

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 3
Odp: Żywe breloczki
« Odpowiedź #1 dnia: 07.01.2012, 20:01:19 pm »
WOW :o
Ci chinczycy to rzeczywiscie maja w glowach nawalone >:(

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Żywe breloczki
« Odpowiedź #2 dnia: 07.01.2012, 20:04:37 pm »
Boże, okropność. Nie mogę na to patrzeć. Ten biedny żółwik pewnie już nie żyje.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Żywe breloczki
« Odpowiedź #3 dnia: 07.01.2012, 20:04:49 pm »
Było chyba gdzieś u nas o tym. A  Martin chyba powiedział wszystko w temacie...

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Żywe breloczki
« Odpowiedź #4 dnia: 07.01.2012, 20:14:14 pm »
To się nazywa zbydlęcenie.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żywe breloczki
« Odpowiedź #5 dnia: 07.01.2012, 20:27:46 pm »
Niestety słyszałem już o tym spory czas temu, szkoda zwierzaków.... :( Patrząc na to, aż głupio krytykować miseczkę z palemką która była u nas tak popularna w sprzedaży.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Znieczulica, obojętność i brak wiedzy! [wydzielony]
« Odpowiedź #6 dnia: 11.08.2013, 12:19:08 pm »
Do niedawna byłam przekonana, że trzymanie żółwia na dywanie, karmienie sałatą oraz traktowanie niczym maskotki jest wielkim okrucieństwem. Myliłam się jednak bardzo! Po zapoznaniu się z pewnym artykułem zwątpiłam w ludzkość! Co do żółtej rasy już od dawna miałam pewność, że są wyzbyci z człowieczeństwa i pozbawieni ,,ludzkich uczuć". Zdawałam sobie sprawę w jaki sposób zabijają żółwie (walą je z całej siły po głowie, łapkach, aż gadzina jest ogłuszona, tak na w pół żywą zrywają nożami z niej skorupę i przewożą do restauracji). Kiedy oglądałam dokument łzy same leciały z moich oczu. Zastanawiałam się ile bestialstwa jest w tym podgatunku człowieka (przecież inaczej nazwać tego nie można)! Niestety  to chyba nie jest najgorsze. Żółtki wymyślili sobie nową rozrywkę... zresztą zobaczcie sami... Uśmiech na twarzy pani ekspedientki bezcenny! Przecież torturowanie żywego stworzenia to iście czysta przyjemność!
Nasuwa się pytanie... Dlaczego nic nie robimy w tym kierunku żeby ratować te piękne stworzenia? Czy jesteśmy bezsilni wobec morderstwa?

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Znieczulica, obojętność i brak wiedzy! [wydzielony]
« Odpowiedź #7 dnia: 11.08.2013, 13:13:45 pm »
Ehh to samo może pomyśleć o nas wiele obcokrajowców bo my jedząc mięsa- koninę, wołowinę, drób, różne szynki, kiełbasy dołączamy się do takiej samej zbrodni również..
Wiele Polaków nie zdaje obie sprawy co robi, także Chińczycy czy Japończycy zakładam że również nie zdają sobie z tego sprawy tworząc okropne zabaweczki, wisiorki z żywymi zwierzętami! :(  >:D

To paskudne.  :'( Brak słów...
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Znieczulica, obojętność i brak wiedzy! [wydzielony]
« Odpowiedź #8 dnia: 11.08.2013, 14:24:17 pm »
Szczerze to ja bym się zajęła własnym podwórkiem.. tam jest inna mentalność ( wiec nam ciężko zrozumieć np. ich prawo) tam są ludzie którzy "sprzątają" u siebie i idzie im lepiej bo maja jak działać poza gadaniem.. W Polsce takie breloczki by nigdy się nie przyjęły ale my poza podpisaniem petycji tu wiele nie zrobimy.. Zajmijmy się bestialstwem ludzi w Polsce.. Futra, transporty na rzeź, żadne kary za znęcanie się nad zwierzętami i brak wiedzy odnośnie gatunków zwierząt wymagających szczególnych warunków.. tu jest co robić..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Znieczulica, obojętność i brak wiedzy! [wydzielony]
« Odpowiedź #9 dnia: 11.08.2013, 14:53:09 pm »
Ja tego nie potrafię nazwać inną mentalnością tylko BESTIALSTWEM!!! W Polsce również złe rzeczy się dzieją ale dzięki Bogu nikt jeszcze nie wpadł na poroniony pomysł zamykania żywych zwierząt w woreczkach. Dla morderców nie ma usprawiedliwienia!

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Znieczulica, obojętność i brak wiedzy! [wydzielony]
« Odpowiedź #10 dnia: 11.08.2013, 14:57:35 pm »
Ja tego nie potrafię nazwać inną mentalnością tylko BESTIALSTWEM!!! W Polsce również złe rzeczy się dzieją ale dzięki Bogu nikt jeszcze nie wpadł na poroniony pomysł zamykania żywych zwierząt w woreczkach. Dla morderców nie ma usprawiedliwienia!

Święte słowa!
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Znieczulica, obojętność i brak wiedzy! [wydzielony]
« Odpowiedź #11 dnia: 11.08.2013, 15:05:58 pm »
Słuchaj u nas morduje sie krowy i świnie a u nich psy i koty. te zwierzęta są hodowane po to żeby wylądować w woreczkach i to jest zgodne z ich prawem bo nie są to dzikie zwierzęta.. Niestety ale tak jest.. ja ich broń boże nie usprawiedliwiam. to bestialstwo i niech zrobią z tym porządek. Niech Ci ludzie za to odpowiedzą.  Ty czy ja możemy pokrzyczeć i podpisać petycję.. Podpiszmy owszem ale ja bym skupiła te siły które ludzie marnują na jęczenie jak tam jest źle na tym by u nas zrobiło się lepiej. Z ostatnich dni: pies z praktycznie urwana łapą tydzień był bez pomocy bo właściciele myśleli że się zagoi samo. Pies postrzelony z wiatrówki w pysk... Ile koni czy świń ginie w transportach na rzeź.. ile szczeniąt czy kociąt ktoś zakopie albo podusi by nie mieć problemu.. w ilu hodowlach czy sklepach zwierzęta się męczą.. Ile zwierząt żyje w klatkach by je zabić na futra.. Ile naszych żółwi mieszka w słoikach czy na podłodze.. Niech oni ogarniają swój burdel a my swój.. Obie strony na tym wyjdą lepiej moim zdaniem..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Znieczulica, obojętność i brak wiedzy! [wydzielony]
« Odpowiedź #12 dnia: 11.08.2013, 15:17:39 pm »
Mineczko sama bym tego lepiej nie ubrała w słowa. Nie dość, że ładna to jeszcze taką mądrą  ;)

Offline ola1021

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
Odp: Maja i nowe terra [wydzielony]
« Odpowiedź #13 dnia: 25.10.2013, 17:29:03 pm »
Podpisujemy petycje !!! Ja już to zrobiłem.
Na chińskich dworcach kolejowych i przystankach metra od niedawna można kupić nietypowe breloki. Plastikowe torebki, o wymiarach ok. 7 cm, wypełnione są kolorową wodą i…rybkami, jaszczurkami lub dziećmi żółwia, .
Torebki są szczelnie zamknięte, więc do zamkniętych zwierząt nie dochodzi tlen, nie ma tez sposobu, by żółwie karmić. Mimo to sprzedawcy breloków zapewniają, że dzięki rozpuszczonym w wodzie “kolorowym odżywkom” zwierzęta nie będą głodne i z całą pewnością przeżyją kilka miesięcy.- prawda jest taka że żyją maksymalnie do 2 miesięcy . Najczęściej umierają już po tygodniu.

Mimo tego, że wiele grup zajmujących się ochroną zwierząt rozpoczęło protesty, breloczki nadal są sprzedawane, ponieważ w Chinach nie istnieje jednolite prawo dotyczące ochrony wszystkich zwierząt.

- Chiny mają prawo chroniące wyłącznie zwierzęta żyjące na wolności, nie hodowlane czy domowe - wyjaśniła Qin Xiaona, dyrektor jednej z organizacji walczącej o wprowadzenie przepisów chroniących wszystkie zwierzęta. - To nieludzkie, żeby zamykać żywe zwierzęta w plastikowych torebkach i sprzedawać !!!

Możesz sprzeciwić się temu bestialskiemu procederowi podpisując petycję na największej i najbardziej skutecznej platformie społecznościowej na świecie
http://www.avaaz.org/en/petition/Petition_contre_les_amulettes_danimaux_vivants_en_Chine/?azOcdfb.... Zrób to TERAZ!
 Jejku jak na to patrze to płakać mi się chce jak tam można !!!!!!!???????  :o

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Maja i nowe terra [wydzielony]
« Odpowiedź #14 dnia: 25.10.2013, 18:12:33 pm »
Już o tym było na forum nie raz... Sprawa jest tak świeża jak mięso w hipermarkecie.. a na ten portal od petycji uważajcie bo potem strasznie spamują. Tez coś podpisałam i teraz mam spam na poczcie..

Tak na prawdę krzyczenie w Europie nic nie da. oni muszą posprzątać swoje śmieci- tym bardziej ,ze ich kultura jest inna, inna jest ich mentalność, postrzeganie zwierzęcia.. Włażenie im z buciorami w ich sprawy dobrego efektu nie przyniesie. My też mamy co "sprzątać" u siebie i na tym się skupić powinniśmy.. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Skupmy sie na tym, że nasi bestialscy rodacy są bezkarni póki co bo nikt nie egzekwuje przepisów o ochronie praw zwierząt..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.