Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 13:26:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Fajna strona  (Przeczytany 32380 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #15 dnia: 25.11.2008, 21:55:41 pm »
Nie no moje to lubia sobie wciagnac , od czsu do czasu.........,(cos dobrego z ogrudka mam na mysli)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #16 dnia: 09.12.2008, 19:35:49 pm »
Co myslicie o tym? Jakiemu debil...wi by przyszlo na mysl tego uzyc!!! http://www.tortoisetrust.org/articles/hemp.htm

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #17 dnia: 11.12.2008, 19:13:18 pm »
Ała, to są drzazgi.......... 
Boże, to jakiemuś żółwiowi do nosa się wbiło  :o
Ja nawet kory ani drewienek za bardzo nie używam, bo boje się takiej sytuacji że coś się mojemu żółwikowi wbije, a jest jeszcze dość maly i kruchy, przy dużych okazach to jeszcze.. ale nie takie drzazgi..

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #18 dnia: 15.12.2008, 16:23:57 pm »
Ręce opadają, słów brak. Można chyba tylko zacytować Einsteina:

Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka, aczkolwiek co do pierwszego nie ma pewności.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #19 dnia: 10.01.2009, 23:18:43 pm »
OKROPNOSC  http://uk.youtube.com/watch?v=796eTGg-8UE  PRZY OKAZJI OBEJRZYJCIE FILMIKI Z HAMM

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #20 dnia: 10.01.2009, 23:40:31 pm »

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #21 dnia: 10.01.2009, 23:53:49 pm »

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #22 dnia: 11.01.2009, 02:08:58 am »
REGULAMIN SERWISU O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
5. Zabrania się ponadto wypowiedzi:
c) pisanych tylko dużymi literami [...]

Cytuj
OKROPNOSC  http://uk.youtube.com/watch?v=796eTGg-8UE  PRZY OKAZJI OBEJRZYJCIE FILMIKI Z HAMM

Trudno nie zgodzić się z pierwszą częścią wypowiedzi Malwiny, co do okropiństwa prezentowanych scen. Jednak sa to zdjęcia bardzo stare i bardzo często pokazywane jako jedyne z udaremnionych przemytów.
Nie rozumiem wypowiedzi odnośnie Hamm. Że niby tam to się tylko przemycone zwierzeta sprzedaje? Jakby co to proponuję przeczytać regulamin giełdy i warunki jakie trzeba spełnić aby móc sprzedawać/wystawiać tam zwierzęta.

http://uk.youtube.com/watch?v=tLAJR_dlL28
link jakby robili go koledzy po fachu jednej z komercyjnych stacji TV w Polsce. Czy oni (autorzy) później to oglądali jak skręcili cały materiał...tylko salmonella, bakterie i salmonella, bakterie, litości. Teoretycznie wirusem HIV tez mozna się zarazic jadac np. tramwajem przez przypadek dotykając raną miejsca które jest skarzone krwią nosiciela, a czy ktoś nosi rekawiczki ochronne? Nie popadajmy w panikę.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #23 dnia: 11.01.2009, 04:58:31 am »
Hejka wypowiedz moja brzmiala:"przy okazji obejrzyjcie filmik z Hamm" wiec nie rozumiem w tym momencie twojej wypowiedzi , aczkolwiek mysle ze filmik jest swietny tylko trzeba go dobrze zrozumiec, mysle ze daje duzo do myslenia i chyba o to autorowi wlasnie chodzilo. Nie zgodze sie z toba co do ...tylko salmonella i bakterie... chodzi im bardziej o przetrzymywanie zwirzat w warunkach apsolunie stresujacych dle zwierzecia , temp. ktore moga je zabic(na targach temp. w hali jest jednakowa dla wszystkich gadow a jak wiecia kazde zwierze ma swoje specyficzne wymagania), gatunki ktorych naukowcy nawet nie widzieli o istnieniu, gatunki zagrozone, szczeze sama wiem ze w Hamm mozna kupic wszystko sam wiez ze zjezdzaja sie tam hodowcy jak i przemytnicy. Mysle ze autorzy przetstawili to w bardzo drastyczny sposob, ale takie sa realia zycia tych zwierzat, sklepy nie funduja im duzo lepszych warunkow.Po za tym taka mala sulkatka lecaca do europy w pudelku z listkiem mleczaka i marnym workiem grzewczym na boku czekajaca w samochodzie cala noc gdzie hodowca spi w hotelu , wystawiona na caly dzien na targach moze ktos ja kupi moze nie i spowroten to samo , dla stworzenia tak delikatnego to niezbyt dobry poczatek zycia, i tu tez autozy mieli racje duzo z tych maluszkow nie przezywa podruzy. A wszyscy nazywamy sie hodowcami, ja osobiscie nie czulam sie za dobrze po obejrzeniu tych filmikow , i przykro mi ze moje zwierzaki mosza przejsc takie meczarnie zanim dotra do mojego domu, aczkolwiek motywuje mnie to do wiekrzego poglebiania wiedzy o tych stworzeniach i wiekrzej determinacji by stworzyc im jak najleprze , zblizone do naturalnych warunki zycia. Jesli sie z tym nie zgadzaz twoja sprawa nie mosisz , jesli uwazasz ze filmik jest komercyjny nakrec lepszy chetnie obejrze tylko prosze nie pouczaj mnie jakie litery (duze czy male)mam uzywac na forum bo to robota Beaty a nie twoja,i jesli masz jakies swierzsze wiadomosci i filmiki to je poprostu tu umiesc a nie czepiaj sie tego czy sa one stare czy nowe jesli ich tu nigdy samodzielnie nie zamiesciles,jest to forum gdzie opisujemy co nam przyjdzie do glowy a temat wydawal mi sie bardzo ciekawy , wiec moze zostawmy i zobaczmy co inni maja do powiedzenia na ten temat.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #24 dnia: 11.01.2009, 05:20:37 am »
Jakos zle mi z tym patrzac dzis na moje zwierzaki ze chcac dobrze , starajac sie zaspokoic jakas swoja wewnetrzna potrzebe i ciekawosc ,tak naprawde przyczyniam sie do krzywdzenia tych zwierzat, ale sama swiata nie zawruce a jesli nie ja to ktos duzo gorszy mogl by je zakupic, czy to samolubne myslenie czy tania wymowka ? Nie wiem ,ale fajnie tak czasami usiasc i sie nad tym glebiej zastanowic. ???

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #25 dnia: 11.01.2009, 11:24:37 am »
Nie zgodze sie z toba co do ...tylko salmonella i bakterie... chodzi im bardziej o przetrzymywanie zwirzat w warunkach apsolunie stresujacych dle zwierzecia , temp. ktore moga je zabic(na targach temp. w hali jest jednakowa dla wszystkich gadow a jak wiecia kazde zwierze ma swoje specyficzne wymagania)

Oczywiście racja. Ale tak samo mogłaś umieścić filmik ze Świętochłowic, Poznania, Barcelony i wielu innych giełd. To nie jest tak że tylko w Hamm są takie sytuacje. Poprostu nie da się na giełdzie stworzyć zwierzakom warunków takich jak w terrarium maja mieć. To byłoby całkowicie bez sensu z punktu widzenia sprzedawcy, bo on chce zwierze sprzedać a nie pokazywac np. super gęsto porośnięte terra a gdzieś tam w środku 2 małe kameleony, które sa tak wtopione w otocczenie że ich nie widać. Albo trzymać kilka małych żółwików w 100-200 litrowym akwaterra. Chyba wiesz o co mi chodzi.
Oczywiście nie można pozwolić, aby zwierzęta były trzymane w pojemnikach w ktroych nie mogą się nawet obrócić, to wg mnie nawet jak na warunki giełdowe niedopuszczalne i dodatkowo stresuje zwierzę.
Trochę na tym filmiku przesadzili z pokazaniem pana który obraca małe żółwiki aby znależć na konkretnego osobnika eurocites. Pokazali to tak jakby robił to bo sprawia mu to frajdę takie obracanie.

Po za tym taka mala sulkatka lecaca do europy w pudelku z listkiem mleczaka i marnym workiem grzewczym na boku czekajaca w samochodzie cala noc gdzie hodowca spi w hotelu , wystawiona na caly dzien na targach moze ktos ja kupi moze nie i spowroten to samo , dla stworzenia tak delikatnego to niezbyt dobry poczatek zycia, i tu tez autozy mieli racje duzo z tych maluszkow nie przezywa podruzy.

A kto jest takim idio..... aby kupować młode sulcaty importowane z Afryki? Chcesz kupić młode kup od hodowcy z Europy (sulcaty są mnożone w Niemczech i w Czechach z powodzeniem). Chcesz kupić duże, ok. Jak mają gdzies tam importerzy takie osobniki na liście to spoko, zdecydowanie łatwiej kupić dużego żółwia W, niż CB. A po za tym ich przeżywalność może być większa, choć reakcja na sytuacje stresujące zapewne jest taka sama.

A wszyscy nazywamy sie hodowcami,

Tutaj uważam, że się zagalopowałaś. Nie obrażaj hodowców. Większość z nas to jeszcze długi czas lub najprawdopodobniej zawsze może się określić jako "trzymacz" żółwi.

jesli uwazasz ze filmik jest komercyjny nakrec lepszy chetnie obejrze tylko prosze nie pouczaj mnie jakie litery (duze czy male)mam uzywac na forum bo to robota Beaty a nie twoja,i jesli masz jakies swierzsze wiadomosci i filmiki to je poprostu tu umiesc a nie czepiaj sie tego czy sa one stare czy nowe jesli ich tu nigdy samodzielnie nie zamiesciles,

Nie robię z igły wideł.

jest to forum gdzie opisujemy co nam przyjdzie do glowy

...aha :/
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #26 dnia: 11.01.2009, 11:41:48 am »
Sam wiesz ze najlepsze filmy to te ktore bulwersuja i szokuja ludzi , przeciez o nich sie najwiecej mowi. Mysle ze te pare filmikow wlasnie po to byly nagrane zeby o nich mowic, dokladnie, daleko nie trzeba szukac zeby samemu to zobaczyc ,wejdz na jakie kolwiek zaplecze w zoologo gdzie trzymaja mlodziutkie weze czy np.gekony przeciez to dlugo jeszcze zanim taki zwierzak tero zobaczy.Mowisz ze nie mozna pozwolic ale ludzie wlasnie pozwalaja na trzymanie gadzinek w tez sposob , ile ludzi na jakim kolwiek targu zwraca uwake sprzedawcy? Sulkatki podalam jako przyklad moze to byc jakie kolwiek zwierze, a przepraszam europa jest duza i nie tak hop siup ja przejedziesz szczegulnie samochodem dostawczym.Wiem ze draze troszke , poprostu w moich oczach takie filmiki sa potrzebne , daja do myslenia , moze jasli kiedys bede w Hamm dostrzege sprzedawcow od ktorych nie bede chciala nic kupic. Trzymacz? zywie je , czyszcze , lecze, dokladam  to chyba Hodowca ? ??? :-\

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #27 dnia: 11.01.2009, 12:02:12 pm »
 :P :P :P  ZOOLOGO hahaha!!!  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #28 dnia: 11.01.2009, 12:54:13 pm »
Dzięki Malwa za te linki. Jeśli chodzi o pierwszy film, to już kiedyś pisałam o przemycie i linkowalam do stronki bodajże TT gdzie część z tych zdjeć się znajdowała (te z pomiażdżonymi żółwikami stepowymi).
Postaram się zrobić krótki artykuł i podlinkować ten film na stronie głównej, bo uważam że trzeba o tym mówić i uświadamiać ludzi, a zdjęcia i filmy są warte więcej niż tysiąc słów.
A film... cóż... łzy same płyną do oczu...  :'(

Co do giełd - zgadzam się z Tobą, że to ogromny stres dla zwierząt. Ja osobiście nie uznaję giełd i w nich nigdy nie uczestniczę.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #29 dnia: 11.01.2009, 12:57:09 pm »
Trzymacz? zywie je , czyszcze , lecze, dokladam  to chyba Hodowca ? ??? :-\

A mnożysz? wiec narazie nie 100% definicji hodowcy, czy tez hodowli.

Czyli trzymacz.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html