Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:42:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Fajna strona  (Przeczytany 32358 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Fajna strona
« dnia: 17.11.2008, 11:27:58 am »
Hejka jesli ktos lubi duze wyraziste fotki roznych gatunkow , z niewielkim niestety opisem(nie mozna miec wszystkiego) to znalazlam www.the turtlesource.com zwruccie uwage na read foot tortoise ile roznych rodzai , mialam dostac na gwiazdke chery head ale kumpel juz zamowil normalnego wiec tez dobrze moze kiedys indziej.Co myslicie o stronce?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #1 dnia: 17.11.2008, 17:28:12 pm »
Red footed (Geochelone carbonaria)? Ale on jest przepiękny! Wogóle ciekawa stronka, zaraz sobie jeszcze dokładniej pooglądam i poczytam. Narazie looknelam na kilka fotek, cudowne gadzinki :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #2 dnia: 17.11.2008, 18:17:41 pm »
Sorki ze nie podalam dokladnie tej strony zeby mozna odrazu do niej przejsc, no ale nic widze ze Viktoria sobie poradzila wiec nie bedzie problemu.Strona tez mi sie podoba jest tam nawet pare gatunkow ktorych jeszcze ne widzialam. No!!!!! red foot's sa zeczywiscie fajniutkie szczegolnie maluchy.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #3 dnia: 17.11.2008, 18:24:07 pm »
A ciekawe jak ocenicie stronkę do której link jest poniżej.

Wg mnie strona bardzo konkretnie zrobiona; są fotki w dobrej jakości, dużo gatunków żółwi (wodne, lądowe), ceny i wielkość osobników, no ale nie ma się co dziwić jak stronka pochodzi od importera żółwi...i nawet nie trzeba znać hiszpańskiego żeby się połapać :D polecam

http://www.ivixotics.org/
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #4 dnia: 17.11.2008, 18:35:31 pm »
No fajna ,fajna!!! Lubie duze wyraziste foty. Ja przegladam duzo stronek ze stanow. Jak jeszcze cos fajnego wpadnie to zapodam . ciau!!!!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #5 dnia: 25.11.2008, 18:51:12 pm »
Jesli ktos jest zainteresowany to znalazlam www.Redfoots.com jak szukalam diety dle mojego maluszka .

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #6 dnia: 25.11.2008, 19:00:51 pm »
jestem baaardzo zainteresowana ;)
Super wejście na stronke jest :) zaraz się wczytam

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #7 dnia: 25.11.2008, 19:34:04 pm »
www.Redfoots.com  -- super super super super!!! :P szkoda że tak często musze korzystać ze słownika :( ale ogólnie fajnie zrobiona stronka + forum.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #8 dnia: 25.11.2008, 20:31:07 pm »
No tez mi sie widzi , chociaz i tam sa pewne bledy ale wszedzie jakies sa, chodzi mi tu tylko o jedzenie dla psow i kotow jest to podawane czesto na stronach w stanach, nie wiem czemu sobie to jakos dziwnie ubzdurali.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #9 dnia: 25.11.2008, 20:49:47 pm »
No na amerykanskich stronkach często polecają też dużo suplementów witaminowych i takich tam, nie wiem czy można to nazywać błędem, jakąś swoją idee w tym mają. Jednak ja czegoś takiego nie stosuje, wydaje mi się że urozmaicona dieta zapewni wszystkie składniki potrzebne gadzince, może oni po prostu próbujhą sobie wszystko ułatwiać i stąd te różne 'błędy' ? :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #10 dnia: 25.11.2008, 20:55:50 pm »
Mysle ze jest to spowodowane gatunkami ktore sa tam hodowane , przy typach tropikali ktore posiadaja inaczej nie dali by rady ich hodowac.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #11 dnia: 25.11.2008, 21:18:08 pm »
W prawidłowej diecie żółwia nie ma miejsca na sztuczne suplementy/witaminy i inne podobne specyfiki. Wszystko co potrzeba powinno być zawarte w urozmaiconym pokarmie.
Nie tylko na amerykańskich stronkach polecaja takie suplementy. U nas przecież w większości zoologów tez polecają "super witaminki" i preparaty wspomagające.

"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #12 dnia: 25.11.2008, 21:25:31 pm »
Bo kierujesz sie tylko na podstawie stepow i grekow.Nie sadze ze dasz rade wychodowac w swoim ogrudku roslinnosc, i owady z Indonezji , czy Brazyli.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #13 dnia: 25.11.2008, 21:31:45 pm »
Hmm... nie tylko na stronkach. Nasze zoologi i ich "opiniotwórczość" dla mnie powiedzmy, że nie istnieją ale trzeba zaznaczyć że dużo angielskich wcale niezłych publikacji pisze o suplementacji jak o naturalnej i jak najbardziej wskazanej rzeczy. Motywy tego podejścia są różne, ale zasadniczo mówi się że w swoim naturalnym środowisku żółwie jadają rośliny, które rosną na innych (czyt. zasobniejszych) glebach, mają wiadomo - pod dostatniem wiecej Słońca i zasadniczo mają inny skład.

Sama już nie wiem. Suplement to suplement - ciało obce, wyizolowane, nieprzyswajalne w dodatku łatwo przedawkować, ja tam uważam że poza przypadkami gdy żółwia trzeba kurować bo niedobory grożą poważnymi konsekwencjami - prawidłową i urozmaiconą dietą można wyeliminować możliwość niedoborów.
Ale nie wykluczone, że nasze mniszki i inne chwasty są uboższe niż np. takie stepowe ceratocephalusy czy sukulenty. Pytanie tylko czy na tyle żeby rodziło to konieczność suplementacji. Problem nie jest chyba do końca wyjaśniony niemniej jednak ciekawy...  
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Fajna strona
« Odpowiedź #14 dnia: 25.11.2008, 21:43:36 pm »
Jednak jak już mówimy o stepach no to tam rosną na pewno bogatsze w różne pierdułki rośliny jednak musimy wziąść pod uwage to że jest ich tak znacznie mniej. Suche i gorące stepy latem i zimne zimą to nie jest wymarzone miejsce dla delikatnych roślin więc rosną tam tylko te 'najtwardsze' których jest niewiele. My mamy ten plus że jesteśmy w stanie wychodować i te twardsze i te słabsze gatunki w domach, a i na polach jest duży wybór. Więc jak się chce to sie może ;) troche zaangażowania w sadzenie, sianie i żółwik zdrowy bez prochów :)