Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:47:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!  (Przeczytany 22102 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Najbardziej przerazajaca smierc zolwi jaka kiedykolwiek widzialam, ja sie poplakalam pod koniec ,nawet wzielo mnie na wymioty , wiec od razu mowie film jest poprostu przerazajacy i jesli Beata postanowi wykasowac tego posta to oczywiscie zrozumiem. Z tym ze moim zdaniem to sa fakty i trzeba o tym mowic.  Film ma 30 minut i moze juz ktos go widzial jesli nie to ostrzegam wszystkich ktorzy nie lubia ogladac krwawych scen jak i znecania sie nad zwierzetami, bowiem zolwie sa oddawane pod reke zeznika , ktory oprawia je na zywca do sklepow takich jak np. Tesko , cala akcja odgrywa sie w Chinach.  http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=6752034842893576891&hl=en&fs=true

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #1 dnia: 10.05.2009, 10:27:07 am »
I pomyslec ze takie cos odbywa sie codziennie , kazdego dnia przez caly rok!!!
Jakie szanse maja te piekne ziwrzeta na przezycie w naturalnym srodowisku???
Czy nie zasluguja one na godna smierc, bez tak potwornej meczarni???
Moze zastanowmy sie dobrze nad tym przekraczajac nastepnym razem dzwi sklepow TESCO (w tym roku sklepy te pobily rekord sprzedazy w Anglii),wiec chyba duza czesc anglikow nie widziala jeszcze tego filmu >:(.

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #2 dnia: 10.05.2009, 11:35:36 am »
Straszne, okropne, zresztą nie znajduje odpowiednich słów żeby określić takiego traktowania żywych stworzeń!
Ja nie wiem dlaczego wśród wielu ludzi panuje taka straszna znieczulica i to nie tylko wobec żółwi ale wszystkich zwierząt....Przecież zwierzęta to żywe istoty, które odczuwają ból, a traktuje się je jak zwyczajne przedmioty i maszyny do robienia pieniędzy....Okropieństwo

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #3 dnia: 10.05.2009, 11:53:50 am »
Wiez ja wychowalam sie na gospodarstwie , moj tato handluje prosietami , ma ich czasem nawet po 500-600sztuk, i wszystkie czasami trzeba odwiesc do rzezni, wiec jestem przyzwyczajona do tego ze ludzie jak i inne wszystkozerne zwierzeta jedza mieso, ale warunki jakie moj tato mosial stworzyc zeby unia mu pozwolila dalej prowadzic gospodarstwo byly poprostu kosmiczne , np. klimatyzacja, otwory wetylacyjne pod konkritem, grzejniki, ilosc okien na ilosc trzymanych sztuk, nie mowiac ze moj tato jest rolnikiem z krwi i kosci i karmi prosieta np. latem w wiekszosci pokszywami i innymi ziolami ktore mamy na polu a zima pasza.
Ale wracajac do tego co chce powiedziec , kazdy kraj ma swoj obyczaj wiec jestem w stanie zrozumiec to ze jedza zolwie tak jak tu np. uwielbiaja jagniecine, ale waruki i bol sprawiany tym zwierzetom przy ich usmiercaniu jest poprostu nie do zrozumienia, NIE DO WYBACZENIA , nie mowiac o tym ze sa to zwierzeta wykradzione z ich naturalnego srodowiska, bowiem nie ma tam ustaw mowiacych o odlowie np. 10tysiecy rocznie . Jak te zwierzeta przetrwaja nastepne 100lat to ja nie wiem, moze nasze prawnuki juz wogule nie beda wiedzialy jak zolwie wygladaja.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #4 dnia: 10.05.2009, 12:02:40 pm »
Tak jeszcze nawiazujac do okrucienstwa ludzi, moi rodzice dopiero w tamtym roku powiedzial mi ze nasz sasiad ktory ma "gospodarstwo" nie daleko naszego, zaczal hodowac szynszyle na futra, wiec dopisuje sie do stwierdzenia ze swiat ogarnela znieczulica, nie sa to bowiem czasy wojen gdzie ludzie nie mieli co na tylek z biedy zalorzyc i oprawiali z futra co sie dalo, jest to rok 2009 i takie rzeczy nie powinny miec miejsca.

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #5 dnia: 10.05.2009, 12:07:19 pm »
To że jedzą żółwie to moge zrozumieć....Sama lubie jeść mięso....Niestety tak to jest żeby jeść trzeba zabić....Tylko chodziło mi żeby nie w taki sposób....Przecież można zapewnić im przynajmniej godną śmierć nie w takich mękach....
Mój wujek też ma bardzo duże gospodarstwo i musi spełniac wszystkie wymogi żeby wogóle mleko oddać... Krowy mają klime i na posadzkach czyściutkich stoją....Niby byłoby wszystko w porządku ale bulwersuje mnie fakt, że 24h na dobę są zamknięte i nie widzą światła dziennego....No ale najważniejsze że wszystkie normy są spełnione

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #6 dnia: 10.05.2009, 12:23:30 pm »
Wiez mysle jednak ze nie wazne jak bedziemy prupowaly na to spojrzec to i tak jest obrzydliwe co oni wyprawiaja, bowiem istnieje wielka ruznica miedzy np. prosiakiem a co za tym idzie tucznikiem i maciara ktora puszczona swobodnie na lace czy polu zjadla by wszystko, przyczym sie potwornie roztyla i albo zmarla na atak serca, z infekcji spoconej gdzies tam zadrapanej i nie wyleczonej skury, lub z przeziembienia bowiem swinki nie wiem czy wiecie latwo sie przeziembiaja i wogule latwo lapia choroby, a co innego dzikie 20lat albo i wiecej zyjace sobie zolwisko , delfin, rekin czy wieloryb duszacy sie jeden na drugim w ciasnych kontenerach, ktoremu sie poprzednio poucinalo wszystkie konczyny , i albo wrzucilo spowrotem do wody albo pozostawilo lezace na straganach przez kolejne iles tam godzin w wielkim bolu i cierpieniu. Nie ma wytlumaczenia na takiego rodzaju dzialania, i mysle ze my jako mlodzi ludzie powinnismy byc uprzedzeni na takie sklepy i supermarkety ktore zezwalaja na sprzedaz w taki sposob zwierzat, gdzie moim zdaniem caly utarg powinien byc im zabrany i oddany w rece ludzi ktorzy codziennie prubuja zwalczac tego rodzaju okropienstwa.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #7 dnia: 10.05.2009, 15:08:58 pm »
Słyszałam o tym ale nie widziałam filmiku. Swego czasu Tortoise Trust informowało o tym na swojej stronie i wzywało do bojkotu Tesco.

http://forum.zolw.info/zagraniczne-strony-i-publikacje-elektroniczne/tortoise-trust-wzywa-do-bojkotu-sklepow-sieci-tesco/

Po przejrzeniu pierwszych slajdów filmu widać że sprawa dotyczy nie tylko Tesco ale i Carrefoura, możliwe że ta lista nie jest wcale zamknięta.

Filmu jeszcze nie widziałam, zobaczę jutro, jutro też zastanowię się co z tym linkiem czy pozostanie czy z uwagi na drastyczne treści lepsze byłoby jego usunięcie.

Wątpię czy można z tym cokolwiek zrobić. Można tam nie kupować i namawiac do tego inne osoby, choć co to zmieni? Ja ogólnie niecierpię hipermarketów i dziwie się że ludzie tam kupują. To że tam jest tanio to mit. Od czasu jak robię sama zakupy mam ceny wielu rzczy po prostu w głowie i widze że z tym bywa bardzo różnie. Kiedyś jak kupwoałam z pierwszym razem Calgonit to przepłaciłam w Carrefourze o 15 zł w stos do... delikatesów Bomi... i jeszcze cena im sie w kasie nie zgadzała z tym co na półce (oczywiście byla wyższa)...
nie do wiary a jednak.


Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #8 dnia: 10.05.2009, 16:49:38 pm »
Beato , nie uwierzysz ale moja mama prowadzi sklep spozywczo-chemino-monopolowy i troszeczke rzeznika, i gdyby nie to ze daje ludzia na zeszyt to musiala by zamknac interes(chociaz i tak o tym mysli). Kawalek dalej jest otwarty maly market i mysliz ze jak ludzie nabiora u mojej mamy na kreske to jak maja kase chca tak chetnie u niej kupowac? Nie bo np. w Tesco maja cukier za 5groszy tanszy, czego ludzie nie widza to to ze jesli chca zaoszczedzic te 5gr. to musza najpierw spedzic 3.70 zeby dojechac do miasta , nie mowiac o tym ze moja mama jako maly biznes moze wziasc co najwiecej pare palet , a market bierze na tony i oczywiscie ze dostanie taniej, ach.... ile ja bym mogla tu naopowiadac historii z zycia wzietych jacy ludzie sa zawistni...
Wracajac do filmiku , jak dotrwasz do konca to zobaczysz ze jest tam duzo ostrzezen przed bardziej drastycznymi momentami , i mysle ze ja tez na poczatku dosc jasno wyjasnilam ze film moze wywolac jadlowstret, wiec mysle ze my jako forum powinnismy pokazywac ludzia fakty, bo co innego jak sie pisze lub mowi a co innego jak to mozna zobaczyc, a jest to naprawde przykre i u normalnego czlowieka napewo zapadnie gleboko w pamieci i sercu.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #9 dnia: 11.05.2009, 11:43:31 am »
Obejrzałam film i jest po prostu obrzydliwy. Aż się nie chce wierzyć, że ludzie mogą robić takie rzeczy...:( Mogę im tylko życzyć żeby ich kiedyś ktoś obdarł żywcem ze skóry, solą posypał i na słońce wystawił coby zdychali parenaście godzin. Bo lekka śmierć nagrodą by tylko dla nich była.
Inną sprawa tej to, ze póki istniej zapotrzebowanie takie rzeczy będą się działy - będą mordowane zólwie dla mięs i skorup, słonie dla kłów, goryle dla odciętych łap, ptaki dla piór, węże na torebki i buty. W jadłodajniach mozna będzie zjeść mózg żywej małpy. Gęsi będą tuczone na watróbki. A konie w strasznych warunkach transportowane do rzeźni. Okrucieństwa wszedzie jest pełno...:( A jego sprawcą jest człowiek - winny z obu stron - i jako dostawca i jako odbiorca. Dostawca robi takie rzeczy z chęci zysku, a odbiorca - zamyka oczy i nie chce wiedzieć skąd się towar wziął.
Takie filmy powinny być puszczane - i to oficjalnie - może by do części osób dotarło, co te zwierzęta muszą wycierpieć, żeby on zjadł jakiś rarytas na przystawkę, futro na grzbiet naciągnął, albo postawił sobie figurkę z kości słoniowej na półce.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #10 dnia: 11.05.2009, 12:45:25 pm »
Ja nie oglądałam do końca, nie mogłam. Film jest rzeczywiście drastyczny, wszystko pokazane bez znieczulenia, trochę jakby z ukrycia.

Nie będę oceniać moralności Chińczyków, może gdybym się urodziła w Chinach i żyła tam jak oni żyją, harując za kilka centów na godzinę, może byłabym taka sama, nie wiem. Dużo by można pisać o relacjach byt-świadomość ale nie o to chodzi. Faktem jest że zachowują się jak roboty, nie ludzie, ale dalsza psychoanaliza jest chyba zbędna.

Na uwagę zasługuje natomiast fakt, że za cały proceder odpowiadają podmioty europejskie, dobrze nam znane również z ich rodzimej działalności. Chodzi o firmy takie jak TESCO i CARREFOUR. Pytanie brzmi, czy europejska firma nie powinna szerzyć standardów europejskich na całym świecie? Co z Konwencją CITES, która obowiązuje nie tylko w Europie ale również w Chinach i to bez zastrzeżeń w stos. do żółwi?

Jestem zdania że uświadamiać o tym warto i chyba każdy miłośnik żółwi uzna że nie można obok tego przejść obojętnie. Niewiele możemy zrobić ale możemy zacząć od siebie.

Zainteresuję się bliżej tym tematem, poszukam dodatkowych informacji, popsprawdzam i wtedy stosownie zadziałam. Mam pewien plan, a raczej punkt wyjścia. Oby starczyło mi czasu i siły na to wszystko...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #11 dnia: 11.05.2009, 13:10:52 pm »
Wiecie tak jak mowimy o tym okrucienstwie, ludzie to ochydny gatunek czasem az wstyd byc jednym z nich , nie wiem czy mam jakis dziwny tydzien na ogladanie takich rzeczy czy to samo do mnie lgnie, ale wczoraj ogladalismy program o ICEMAN a pare dni temu o tym jak budowano stadion w Chinach i wysiedlano , a raczej wyzucano cale tysiace rodzin na bruk buzac ich domy i zabierajac mlodziez do budowy stadionu , gdzie obiecano im zaplacic "po" wybudowaniu tego kolosa, czego nigdy nie zrobiono, i mozna sie tu dobrze zastanowic jakim ja czy ty bylbys czlowiekiem zyjac w takim kraju ktory traktuje ciebie i cala twoja rodzine za nic . Iceman to znowu pan zyjacy "ciagle" w wiezieniu , zabil on bowiem ponad 200 ludzi z tym ze udowodniono mu tylko 50, co ciekawe jego nazwisko nie pamietam jak szlo ale wiem ze bylo pochodzenia polskiego. Jako dziecko byl bity przez ojca , poniewierany przez matke, dla rozrywki palil koty w kominku i zrzucal psy z dachu , jako mlodzieniec nie potrafil przejsc obok kogos kto np. na niego zle spojrzal mosial poprostu go zabic, nie czul przy tym zadnej satysfakcji , adrenaliny , podniecenia nic..., co potem udowodniono ma on pewnego rodzaju chorobe ktora nie pozwala mu odczuwac emocji. Oczywiscie pan zostal zauwazony przez mafie i tak zaczela sie jego wielka kariera w zabijaniu ludzi , jedyne co nie lubial i dawalo mu poczuc dziwna ciekawosc ktorej nie mogl okreslic to to  jak wzucal zywych ludzi do np. jaskini , zwiazujac im rece i nogi i zostawiajac ich na pozarcie szczura , i co ten pan robil zostawial kamere zeby potem mogl zobaczyc jak krzycza, i to go czasami ruszalo .... Ponoc ta choroba ujawnia sie u wielu ludzi z tym ze ci normalni uprawiaja poprostu extremalne sporty , skaczac ze spadochronu, wspinaczki bez liny itp...
Co chce chyba powiedziec to to ze ludzie potrafia byc tak bezlitosni wobec siebie ze czasami mysle ze dla zwierzat niedlugo naprawde zabraknie tu miejsca.

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #12 dnia: 11.05.2009, 14:08:19 pm »
Hm, okrutne. Ale niewiem jaka jest sutuacja tych ludzi tam. Pewnie nieciekawa :(. Gdybym była na ich miejscu i miala wyzywic np. cała rodzine to niewiem czy mialam dylemat moralny nad losem zolwi. :(Jak sie ciesze, ze mam tak jak mam i takie dylematy mnie omijaja....

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #13 dnia: 11.05.2009, 16:31:55 pm »
Wydaje mi sie ze problem tkwi nie w tym ze je zabijaja , tylko ich ilosc , warunki w jakich sa przetrzymywane i najgorsze to sposob w jaki sa mordowane , tego nie moge zdzierzyc. I nie potrafie sobie tego wytlumaczyc w zaden sposob, byc biednym ok. ale znecac sie nad ziwrzetami , bo to nie oszukujmy sie jest ZNACANIE sie nad tymi gadzinkami.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #14 dnia: 11.05.2009, 16:35:49 pm »
Ja boję się obejrzeć.
Obejrzę, ale strasznie się boję. U mnie takie filmy kończą się dosłowną histerią, proszkami uspokajającymi.

Kapsel, Rambo i Pestka