Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:25:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!  (Przeczytany 22101 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #30 dnia: 23.11.2009, 15:35:29 pm »
Ja Ci minusa nie wlepiłam. Mogę się z kimś nie zgadzać - ale za opinię minusów nie stawiam.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #31 dnia: 23.11.2009, 18:01:01 pm »
...i za to minus?! za to ze nie uleglem zbiorowej histerii nad losem chinskich zolwi ?! ...FUCK...
tu ewidentnie nie mozna miec swojego zdania.


Zdanie swoje mieć można, a nawet trzeba, tylko przeklinania nie lubię. Niemniej jednak nie ja dałam Ci minusa. W gruncie rzeczy już dawno zastanawiam sie nad likwidajcją minusów bo wynikają z tego różne niepotrzebne kłótnie, ale to osobna sprawa.
Ja Ci za tą opinię dziękuję, bo dotknąłeś bardzo ważnej kwestii i myślę że gdzieś podskórnie takich opinii może być więcej. Sama się z tym spotykam kiedy opowiadam innym o tej sprawie, dlatego to co napisałeś jest ważne i cieszę się że tak się stało. Jeśli mam jakiś pogląd to chętnie go bronię.

Wiem, że z moralnego punktu widzenia problem jest skomplikowany. Ciężko jest zachować zdrowy rozsądek a przy tym nie udawać że nic się nie dzieje, bo w moim odczuciu dzieje się i to bardzo źle. Wiem, że jest wiele zwierząt które są traktowane w okrutny sposób, zabijane, a wszystko dla korzyści człowieka. Nie jesteśmy w stanie zająć się wszytkim, jesteśmy serwisem od żółwi, to nasza "działka", dlatego że hodujemy i podziwiamy te piękne zwierzęta i być może wyda się to niesprawiedliwe ale zajmują one dla mnie szczególne miejsce.  W naszej kulturze wyjątkowo traktuje się np. psy. Wiele osób je trzyma, uważa za zwierzęta szczególne, za przyjaciół. Zauważ jakie oburzenie i powszechne potępienie pojawia się gdy się okazuje że ktoś je zabija dla mięsa czy skór. To jest pewien aspekt kulturowy z którym nikt nie polemizuje. Emocje nigdy nie idą w parze z logiką, ale skoro już przy tym jesteśmy to chciałabym abyś sporzał na tę sprawę przez pryzmat kilku istotnych aspektów:

- wiele gatunków żółwi jest na skraju wymarcia, a te sprzedawane w Chinach zwykle pochodzą z odłowu, bo CITES de facto w Azji nie obowiązuje co jest bardzo na rękę firmom, pozatym hodowla jest nieopłacalna, bo żółwie rosną wolno, późno osiągają dojrzałość, ławiej i o wiele taniej je wyłapać (nota bene z uzyciem nie mniej brutalnych metod)
- żółwie są zwierzętami które rozwijają się powoli i żyją długo, drób, ryby czy zwierzęta hodowlane żyją natomiast wielokrotnie krócej, nic nie usprawiedliwia okrutnego zabijania również zwierząt gospodarskich czy ryb, ale faktem jest że w momencie smierci często mają za sobą już większość swojego żywota
- żółwie jako organizmy zmiennocieplne o wolnym metaboliźmie nie umierają od razu, u ssaków i ptaków śmierć przez np. odcięcie głowy następuje natychmiast - u żółwi nie, potwierdzają to opinie naukowe (będę jeszcze o tym pisać, bo Tesco odpierało zarzuty powołując się na to iż jest to "szybka śmierć", tymczasem nie jest to prawdą, będzie o tym w następnym raporcie).

A odnośnie hipokryzji powiem Ci że jest to klasyczny przykład sytuacji "tak źle i tak niedobrze" - stajesz w obronie żółwi narażasz się na hipokryzję bo co z innymi biednym zwierzakami, nie stajesz - też jesteś hipokrytą bo uważasz się za miłośnika a nic Cię to nie obchodzi...

Nie wiem jakich implikacji odnośnie pracowników się doszukujesz, bo ja nie widzę takowych. Polityka firmy nie jest rzeczą pracowników ale jej zarządu. Nie mam nic do ludzi tam pracujących. Inną sprawą jest to że prawa pracownicze łamane są tam na każdym kroku, ludzie zarabiają głodowe stawki, omija się przepisy kodeksu pracy aby nie dać np. umowy na czas nieokreślony, ale to już zupełnie inny temat. Ludzie tam pracujący robią od czasu do czasu lokalne protesty, poszukaj na necie, jest sporo na ten temat.
Zresztą firmy tj. Tesco nie lepiej traktują kontrahentów i producentów. Są nawet specjalne organizacje, które zajmują się "problemem Tesco" (Tescopoly). Stosunek do żwierząt moim zdaniem wyraża również stosunek do wszystkiego wokół, a tutaj nie trzeba nawet szukać takich domniemań, tu są fakty...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #32 dnia: 23.11.2009, 20:26:32 pm »
Ja nie moge uwierzyc ze Kuba odebrales ten film jako nie az taki drastyczny, przeciez te zolwie leza na pulkach godzinami , z rozwalonymi skorupami, powyciaganymi wnetrznosciami, w  nie wyobrazalnym dla nas bolu! Czy my oby mowimy o tym samym filmie?
 Mi sie lezka w oku poruszyla jak ostatnio koles wyciagnol tego mauretana co go wzielismy pod opieke z samochodu, jak zobaczylam w jakim on jest stanie i jak mosialo go bolec jak ten pies go tam zycem prubowal zezrec to naprawde az ciarki mi przeszly, wkoncu zwierzaki nie moga powiedziec co ich boli , dlatego my powinnismy byc otwarci i ciagle wyszukiwac i uwrazliwiac ludzi na takie rzeczy ,nie tylko o zolwiach ale to juz Beata w swojej wypowiedzi zaznaczyla ze akurat zolwie sa nasza dzialka ale nie znaczy to ze wszystko inne nas nie interesuje.
Ludzie zawsze maja wyjscie , moga sie bronic ,ubiegac swoich praw i racji, to ze sa czsem postawieni w zlej sytuacji , moga zawdzieczac innym ludzia np. pozbawionych serca i jakis ludzkich uczuc , zachowujacych sie jak swinie przy korycie ale tak jest na calym swiecie, z tym ze gdyby nie takie osoby jak my ktorzy moga przekazac swoim dziedzia roznice miedzy dobrem a zlem, gdzie konczy sie granica w ubijaniu zwierzat dla miesa a mordowaniu ich by mieso mialo lepszy kolor na stoisku , mysle ze osoba ktora w taki sposob potrafi isc i rozlupac zwirze na pol malo tego zostawic je na pol zywe przez pare godzin, zatracila w sobie te granice, moze byla postawiona w takiej sytuacji , a moze zrobila to z przyjemnoscia, a moze tez nie ma to dla niej juz zadnego znaczenia bo wszystko nabralo rutyny, z tym ze ja nie chciala bym spotkac takiej osoby ciemna noca na pustej ulicy , bo jesli ktos potrafi codziennie isc do pracy i wyrwac serce polzywemu zolwiowi to co moze zrobic normalnej osobie z np. grubszym portwelem . Jesli bysmy patrzyli na wszystko tylko z punktu widzenia ze ktos nie ma kasy to caly swiat musial by sie juz wytludz na wzajem a jednak sa ludzie ktorzy odruzniaja granice pomiedzy miesem a mordem. 

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #33 dnia: 23.11.2009, 20:58:39 pm »
przepraszam za "fuck" - tak wyraza sie moja emocjonalnosc.
strach napisac na tym forum cos, co bedzie sprzeczne ze zdaniem ogółu....
pora zamilknac bo zaraz liczba minusow przewyzszy liczbe plusow na ktore pracowalem.
pozdrawiam
 

Dodano 23.11.2009, 21:34:06 pm
...jesli jest jakas petycja, cokolwiek pod czym mozna sie podpisac - to chetnie to zrobie. Nic mnie to nie kosztuje, a jesli mozna pomoc....
« Ostatnia zmiana: 23.11.2009, 21:34:06 pm wysłana przez Kuba82 »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #34 dnia: 23.11.2009, 22:22:14 pm »
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #35 dnia: 23.11.2009, 23:29:31 pm »
Kuba malpa ze mnie ale pofatygowalam sie poszukac, pamietaz jakie smieszne i dziecinne to bylo kiedy chcialam sie dowiedziec nie od kogo ale za co dostalam minusa a Ty zartowliwie napisales: Ale tu jestem z Toba. Pyatnie tylko - ile czasu minie az dostane za to minusa......? TO BY MNIE ZABILOOOO  , to tylko dla faktu jak czasami ciezko zniesc porazke , i nie wiedziec za co zostalo sie znielubionym , szczegolnie jesli niebywalo sie za czesto na forum.
Ja mam na to sposob , wziasc przerwe jesli trzeba, i dalej robic to co sie robilo dotychczas czyli wszystko zeby pomoc zwierzaka  ;) , ta metoda dziala naprawde super!!!!! sama wyprubowalam , a minusy czy jestem czy mnie nie ma na forum dalej dostaje , ale nie raza mnie one juz wcale :laugh:

Offline tequila

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #36 dnia: 23.11.2009, 23:56:13 pm »
Kuba ja np. karpia strasznie nie lubie, a jakbym nawet miala zabic, to bym nie wyrywala mu wnetrznosci na zywca... zreszta mysle ze nigdy nie bede musiala zabijac zadnych zwierzat...ehh... i nie jestem za tym zeby zwalniali ludzi z tych sklepow, chce zeby zamienili tesco na jakis inny sklep, a ludzie niech zostana Ci sami;) mysle ze biorac nas wszystkich chociazby tu z forum daloby sie to zrobic i wywolac afere. My jestesmy od zolwi i bedziemy bronic zolwi!!

Offline meurycy

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #37 dnia: 04.12.2009, 09:29:31 am »
Ja zabijam dorsza...  :)
Lecz żółwie są do hodowania a nie do spożycia... <angel>
A z sprawą tesko to coś do uni , nato  czy coś... >:D

 

Dodano 04.12.2009, 09:54:51 am
A co do filmu to po prostu : ******, Jacy ****** ludzie.Jak oni tymi żółwiami rzucają.albo zabijają.jakie warunki noż *****  >:D >:D >:D. A jak je rościnją.normalnie ***** ludzie bez skrupułów .. :blank: :blank: :blank: 
 

Dodano 04.12.2009, 10:04:28 am
a sprawe to do uwagi. :-\
« Ostatnia zmiana: 04.12.2009, 10:04:28 am wysłana przez meurycy »

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #38 dnia: 15.12.2009, 17:15:58 pm »
Filmik okrutny..
Rozumiem zabic..
ALE NIE ZNECAC SIE!
Na zywca..
WKU**** mnie to

Offline meurycy

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #39 dnia: 31.12.2009, 18:00:16 pm »
Teraz o tej Chinskiej komunie mówi sie w mediach,Ostatnio jakiegos brytyjczyka zabili z a  k a  r e, zolwi zjadaja ludzieeeeeeeeee

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #40 dnia: 02.01.2010, 23:17:08 pm »
Jestem w szoku! nie dotrwalam do konca tego filmu, dla mnie to zbyt okrutne. Ja zyje w innym swiecie. W moim swiecie takie rzeczy sie nie dzieja... I nie dlatego ze to olewam ale dlatego ze nie moge tego pojac. Takie okropienstwa nie mieszcza sie w mojej glowie.
Stefanka

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Szokujące nagranie - Tesco i Carrefour mordują żółwie!
« Odpowiedź #41 dnia: 03.01.2010, 14:44:17 pm »
Rozumiem jeśli ci ludzie taką mają pracę i rodziny do utrzymania ale to jest niechumanitarne
Pozdrawiam Jakub