Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 09:43:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!  (Przeczytany 12499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« dnia: 15.11.2008, 23:36:13 pm »
Jak wiecie przygarnęłam żółwia stepowego. Był w bardzo złej kondycji, nie wiem ile ma lat, ale pewnie z 17-20, został doprowadzony do dobrego stanu, już sam je (nie lubi suszonego) i jest w dobrej kondycji. Mogę oddać żółwia tylko bardzo odpowiedzialnej osobie, najchętniej pełnoletniej. Po prostu nie bardzo mam czas na zajmowianie się żółwiem. Nie mam dla niego terrarium z prawdziwego zdarzenia, poprzedni właściciel przekazał mi żółwia z akwarium. Oddam go z tym akwarium i żarówką jednak wolałabym żeby miał w nowym domu porządne duze terrarium. Żółw jest zdrowy, odrobaczony i w przyszłym roku będzie mógł zimowac jeśli bedzie miał troskliwą opiekę. Niestety nie mogę mu jej zapewnić, bo praca, dziecko, mąż, kot, pies... Jesli ktoś się zdecyduje to go oddam, najchętniej doświadczonemu hodowcy, bo jest to zwierzatko po przejściach, ale wyprowadzone na prostą.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 16.11.2008, 19:05:43 pm »
Strasznie się cieszę i gratuluję Ci że żółwik wyzdrowiał. To efekt Twojej troskliwej i mądrej opieki i jako miłośnik żółwi jestem Ci za to po prostu wdzięczna. U mnie nic się nie zmieniło jeśli chodzi o brak możliwości pozwolenia sobie na więcej żółwi ale wierzę że znajdzie się rozsądna i kochająca żółwie osoba, która go przygarnie.

Miałam już dawno to napisać, ale jakoś do mnie nie dotarło. - Jeśli sobie życzysz to chętnie umieszczę Twoje namiary w naszym spisie polecanych weterynarzy. :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Ewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 16.11.2008, 19:58:28 pm »
Beata ja sie nie czuje na silach leczyc zolwie  ;D. Moge zolwia odrobaczyc, obciac mu pazury, nawodnic, podac zastrzyk, ale lepiej niech to robi Ola Maluta :) o, jeszcze umiem karmic sonda.
Jesli chodzi o leczenie psow i kotow to bardzo prosze :).
Przy okazji jesli ktos z Was mieszka w Warszawie i ma psa to do 12 grudnia moge oznakowac psa chipem za darmo na koszt miasta. W razie czego podam namiary na nasza lecznice.

Oczywiscie jesli nikt chetny sie nie znajdzie to Franklin bedzie sobie dalej u nas, choc towarzystwo trzylatka nie jest na pewno super dla zolwia, no i kota jeszcze mam. Dobrze ze pies sie nim nie interesuje.
Najgorsze jest to ze dziad nie chce jesc suszonego, daje mu nasturcje, cykorie, bratka, ale mi to bardzo marnie uroslo. Nigdy nie bylam i nie bede ogrodnikiem, kwiatki zawsze mi marnialy. Zastanawiam sie co dalej, bo jak zje ta marna nasturcje... A moze macie pomysl gdzie kupic trzykrotke? Byle do wiosny, wiosna go dam na ogrodek i nie bede sie o niego martwic.
« Ostatnia zmiana: 16.11.2008, 20:06:00 pm wysłana przez Ewa »

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 16.11.2008, 20:41:05 pm »
Beata ja sie nie czuje na silach leczyc zolwie  ;D. Moge zolwia odrobaczyc, obciac mu pazury, nawodnic, podac zastrzyk, ale lepiej niech to robi Ola Maluta :) o, jeszcze umiem karmic sonda.

To jest już naprawdę sporo :) Pozatym najważniejsze jest aby nie szkodzić a doświadczenie pokazuje że wielu wetów nie dość że nie ma podstawowej wiedzy o żółwiach (co widać na przykładzie porad w sprawie np. diety) to jeszcze leczy na chybił trafił.
Zawsze możemy ew. dopisać przy Twoich namiarach jakie rzeczy wykonujesz. Nierzadko zresztą ludzie szukają weta do prostych, rutynowych rzeczy. :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 16.11.2008, 21:21:17 pm »
Hejka. U nas mamy tylko dwoch znanych wetow obydwoje weterynarze z zoo. Wizyta na dziedobry 100euro na dodatek 250 km odemnie. Wiec bylam zmuszona szukac innego rozwiazania no i znalazlam , mlody weterynarz , swierzo po studiach wlasnie jego wykladowca byla jedna z tych powyzszych wetow, wizyta 40 euro, pomogl mi juz 2 razy z zolwikami. Nie wie wszystkiego ale jest bardzo chetny do wspolpracy , jesli czegos nie wie to pisze do Barbary O'maly (nazwisko napewno przekrecilam).Jest bardzo przeciwny usypianiem zwierzat , nawet zabral mojego Kacpra do domu na tydzien i wrocil mi go calego i zdrowego, a to dla mnie najwazniejsze.( tak tylko chcialam sie pochwalic bo znalezienie dobrego weterynarza u nas to koszmar) 

Offline Ewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 16.11.2008, 23:08:07 pm »
To prosze bardzo Przychodnia Weterynaryjna Borowej Góry 3 Warszawa (Jelonki, wjazd od Powstancow Slaskich, przychodnia jest za MarcPolem, teraz mamy zdjety szyld bo ocieplaja blok, ale mam nadzieje ze kiedys skoncza i szyld wroci na miejsce), jestem we wtorki i w piątki od 10 do 20, no chyba ze mi Tomek zachoruje to wtedy mnie nie ma. Tel 665 27 37, nazywam się Przybyłko. Ale uprzedzam, że skomplikowane rzeczy odsyłam do dr Maluty.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 17.11.2008, 00:00:49 am »
Super mojemu kumplowi jeden z caimanow zachorowal (mowie serio, az do tego stopnia swirow znam)jak by co do dam twoj nomer :P , kurcze tylko te przewiesc przez granice to bedzie jazda!!! No nic jak bede w Warszawie to lukne jak tam ciezko pracujesz.A po za tym dobrze wiedziec czym sie zajmujesz , jak by co to sie zawsze podpytam. Pozdro...

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 17.11.2008, 09:52:02 am »
Ewo dodałam Cię do listy weterynarzy. Mam nadzieję że wszytko gra. Jakby coś trzeba było zmienić lub uzupełnić to daj znac proszę.  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Ewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 17.11.2008, 23:36:22 pm »
Wszystko OK :)

Offline Stach

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 19.11.2008, 14:09:19 pm »
Witam,
Chciałbym zaopiekować się Franklinem. Jestem przy okazji kilentem Pani zakładu. Wpadamy z jamnikowatym psem Macho na rutynowe kontrole. Przy okazji dziękuję za informację o czipie, skożystamy na pewno :)
Planowałem sprawić sobie żółwia na wiosnę, jako że wtedy są najbardziej ożywione (tak w ksiażkach i na stronach o żółwiach wyczytałem). Mam terrarium 100x50x40 cm. Płaskie kamienie, pojemniki na wodę i pokarm. Dużą żarówę osram ultravitalux ultrafioletową. W terrarium jest lampa grzejna exo terra ceramiczna. Nistety nie jestem doświadczonym chodowcą, jednak sporo poczytałem i wiem na co się piszę. Jestem też pełnoletni. Najprawdopodobniej będę mógł przyjść w piątek na Borowej Góry, jednak nie jestem pewien bo mogę wtedy dłużej w pracy zostać.
Pozdrawiam serdecznie,
Marcin Stachowicz

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 19.11.2008, 14:23:55 pm »
Szczerze mówiąc to 100x50 troche mało jak na dorosłego żółwia.. nie wiem, ale odnosze takie wrażenie :)

Offline Stach

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 19.11.2008, 16:00:58 pm »
Jestem tego świadom. Będzie mógł wychodzić na większy wybieg po pokoju. Poza tym konstruuję pięterko gdzie będzie basen. Także powieszchnia do spacerów troche wzrośnie. W każdym bądź razie na pewno lepsze takie lokum niż akwarium. Kontakt ze mną marcin.stachowicz1@gmail.com

Offline Ewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 08.12.2008, 16:43:51 pm »
Cały czas aktualne

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 08.12.2008, 17:10:54 pm »
Mam propozycje... wrzuć fotke, rozmiary, płeć.

Offline Ewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Odp: Chyba oddam żółwia NAPRAWDĘ ODPOWEDZIALNEJ OSOBIE!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 12.04.2010, 15:02:24 pm »
Nadal aktualne :) Franklin przezimował, ma się dobrze i szuka domu. Tylko odpowiedzialna i pełnoletnia osoba wchodzi w grę, najlepiej z kawałkiem trawnika :).