Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 21:27:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: oddam żółwika w dobre ręce  (Przeczytany 6691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sevena

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
oddam żółwika w dobre ręce
« dnia: 26.07.2010, 19:31:13 pm »
Witam. Niestety, pomimo iż żółw nie jest zwierzakiem, którym trzeba się za wiele opiekować - ja dla mojego nie mam czasu i oddam żółwika lądowego w dobre ręce. Jest to samica, niewielka i bardzo kochany zwierzak  :) Jest mądra i nie wymaga większej opieki, je wszystko tzn. oprócz rutynowej sałaty zjada chętnie jabłko, jajko, makaron, wszystko ... Bardzo proszę o uczciwe odpowiedzi ponieważ żółwik jest "przekochany". Mieszkamy na śląsku, zainteresowanych proszę o odpowiedz na ogłoszenie.
Pozdrawiam

Offline pendesa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: oddam żółwika w dobre ręce
« Odpowiedź #1 dnia: 26.07.2010, 19:45:16 pm »
można prosic o numer gg?

Offline danusia28

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: -1
Odp: oddam żółwika w dobre ręce
« Odpowiedź #2 dnia: 26.07.2010, 20:17:10 pm »
HEJ. MIESZKAM NA POMORZU, NA ŚLĄSKU BĘDE OD 9 SIERPNIA U SIOTRY. BARDZO BY M CHCIAŁA MIEĆ ŻÓŁWIA. MAM 20 LAT. MIESZKAM NA WSI , DLA ŻÓŁWIA IDEALNE MIEJSCE, MAM DUŻE PODWÓRKO.  JESTEM ZAKOCHANA W ŻÓŁWIACH. DOPIERO TERAZ PO SKOŃCZENIU SZKOŁY MAM MOŻLIWOŚCI NA PRZYJĘCIE ŻÓŁWIA. PROSZĘ O KONTAKT DANCIA2@VP.PL
SERDECZNIE POZDRAWIAM
DANUTA KAK

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: oddam żółwika w dobre ręce
« Odpowiedź #3 dnia: 27.07.2010, 15:22:18 pm »
Jest mądra i nie wymaga większej opieki, je wszystko tzn. oprócz rutynowej sałaty zjada chętnie jabłko, jajko, makaron, wszystko ...

mam nadzieję że żółwia przygarnie ktoś kto NA PEWNO nie poda mu sałaty, jabłka a już na pewno nie jajka i makaronu. po tym co tu czytam to jestem pewna ze żółw bedzie wymagał dużo opieki...
Stefanka

Offline kaasior

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: oddam żółwika w dobre ręce
« Odpowiedź #4 dnia: 28.07.2010, 12:01:41 pm »
JA BARDZO CHETNIE PRZYJME ZOLWIKA MOGE NAWET ZAPLACIC JESTEM Z OKOLIC BIELSKA MAM DOSWIADCZENIE W CHODOWLI STEPOWYCH ZOLWI :) U MNIE MIALBY WYBIEG W OGRODKU I WIELKIE TERRARIUM POZA TYM OPIEKE WETERYNARZA :) ODPISZ MI NA GG JESLI JESTES ZAINTERESOWANY/NA :) 2128237 LUB TEL 609588864

Offline beatina

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: oddam żółwika w dobre ręce
« Odpowiedź #5 dnia: 06.08.2010, 23:37:50 pm »
sevena bez urazy, ale twoj zolw ma makabryczna diete. dobrze ze decydujesz sie na oddanie bo jego obecny jadlospis doprowadzi go do grobu. zolwie stepowe powinny miec diete niskobialkowa (wiec zadnego makaronu, chleba, jajka i innych produktow o wysokiej zawartosci bialka) a zamiast tego bogata w blonnik - zolwie to stwoerzenia jedzace mowiac przyziemnie chwasty. nie wiem w jakim wieku jest twoja kruszyna ale wiem jak wyglada zolw trzymany na takiej diecie a przebywajacy obecnie w klinice malych zwierzat na sggw w warszawie. im szybciej go oddasz komus kto poswieci mu bardzo duzo uwagi i przylozy sie do wyprowadzenia go z koszmaru jedzeniowego tym lepiej dla zolwia. kazdy kto kupuje/przygarnia sobie zolwia powinien w pierwszej kolejnosci dowiedziec sie czego zolw potrzebuje. owoce i warzywa sa zdrowe ale dla ludzi a nie dla zolwi! dla nich sa jak trucizna. niby nic sie nie stanie jak ci zolw okazjonalnie ukradnie winogrono zlbo kawalek salatki z talerza - gorzej jak dostaje je na co dzien  :o