Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 16:29:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: żółw stepowy  (Przeczytany 16240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #15 dnia: 09.06.2010, 09:52:37 am »
szymcioch, twoje żółwie mają bardzo złe warunki, zbyt małe terrarium, trociny na podłoże się nie nadają, dieta okropna. Najpierw poczytaj na forum jak prawidłowo powinieneś dbać o żółwie i zapewnij odpowiednie warunki tym żółwiom, które już masz
Stefanka

Offline sylwia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #16 dnia: 09.06.2010, 10:11:41 am »
Witam z kąd jesteś chętnie bym wziełażółwia od Ciebie ja jestem z Warszawy.

Offline szymcioh

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #18 dnia: 09.06.2010, 14:07:08 pm »
Tego typu forów nie traktowałabym jako źródło poprawnych informacji. Są ogólne - a nie branżowe. Zresztą - spojrzałam na grono - i akurat ktoś rozsądny też napisał, że nie dajemy pomidorów...:)
Cytat:
>>>Dziewcze, juz sto tysiecy razy bylo tutaj pisane, ze nie powinno sie zolwiom podawac jablek, pomidorw, a juz najbardziej nie wolno dawac im salaty. <<<<

A terro 65x50 nadaje się jedynie dla malucha - na moment, lub jako przejsciowy zbiornik kwarantannowy. Duży osobnik to się w nim obrócić nawet nie da rady.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Ewka226

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #19 dnia: 09.06.2010, 15:13:10 pm »
Szymcioh
Ostatnia zwłaszcza ostatnia strona na którą się podajesz jakoby żółwie można było karmi pomidorami przedstawia zdjęcie żółwia trzymanego przez osobę która niema pojęcia o hodowli tych zwierząt.
Żółw trzymany jest na podłodze razem z psem :o
Główne składniki diety  to pomidorki i ser :o
Ten biedny żółwik ma zdeformowany pancerz i przerośnięty dziób.
A właścicielka się upiera że wszystko jest ok. >:(

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #20 dnia: 09.06.2010, 15:29:32 pm »
Na dopiero teraz spojrzałam - i to co zabaczyłam było przerażające... :o
Ten biedny gad ma potwornie zdeformowaną skorupe, zapadniętą na środku, opuszczony tył, przerośnięty dziób, pazury, chodzi po podłodze i je razem z psem... :o Tragiczne. Narządy wewnetrzne po takiej diecie i stawy od chodzenia po podłodze też pewno w dobrym stanie nie są.
Mam nadzieję szymcioh - że tak żółwia trzymać nie zamierzasz - bo to jest katowanie stworzenia...:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #21 dnia: 09.06.2010, 17:06:34 pm »
Szymcioh nie obraz się ale ja bym ci żółwia na pewno już nie oddał !!!  >:D

Offline ala5551

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #22 dnia: 16.06.2010, 11:15:31 am »
Witam wszystkich!
Ostatnio się nie odzywałam bo miałam problemy z dostępem do internetu. Dzięki za wasze oferty. Żółw nadal jest u mnie. Jeśli zainteresuję się jakąś ofertą to dam znać, pozdrawiam :)

Offline donia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 4
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #23 dnia: 19.06.2010, 15:00:49 pm »
witam
mam na imię Dorota. Przez 4 lata opiekowałam się znalezionym żółwiem stepowym. Znalazłam go na jezdni wyrzuconego z samochodu, który jechał przede mną. Okazało się, że jest to samiczka i dostała imię Mania i miała ok. 16 lat. Miała zgryziony duży obszar skorupy (karapaksu) prawdopodobnie przez psa. Ponieważ mam zaprzyjaźnionego weta (dr Kozar), który również jest pasjonatem żółwi stepowych, bardzo nam pomógł. Dzięki jego natychmiastowej pomocy Mania została uratowana. Jednak ostrzegł mnie, że obrażenia były bardzo poważne, włącznie z uszkodzeniem nerki i może być różnie. Kochana Mania przeżyła u nas 4 lata. Latem miała wybieg na dworze od połowy kwietnia do pierwszych jesiennych chłodów - mieszkamy na wsi mamy domek i dużą działkę. Niestety mimo najszczerszych chęci nie mogłam jej hibernować ze względu na stan zdrowia. Jesienią zeszłego roku Manieńka od nas odeszła. Byłam na to przygotowana, ale i tak ryczałam jak bób. Po prostu się nie obudziła.
Oczywiście jeżeli chodzi o żywienie nie było mowy o sałacie (tylko sporadycznie rucola), żadnych serów, pomidorów, marchewek itp. Sama zbierałam jej na okolicznych łąkach odpowiednie ziółka, potem suszyłam na zimę. Latem miała pod dostatkiem świeżego mleczyka, rumianku, liście truskawek, porzeczek, malin i całe bogactwo dostępnych i bezpiecznych dla niej ziółek. Specjalnie zrobiliśmy jej wybieg osłonięty od deszczu i wiatru.

Zimą miała swój domek w terrarium 150 l z odpowiednim oświetleniem, świeżymi nowalijkami, podłożem z włókna kokosowego. Niestety nie mogła w niczym innym się zakopywać, więc było to jedyne takie bezpieczne podłoże. Ale zimą i tak najczęściej spała z przerwami na pobudki. Myślałam, że z tego wyjdzie, ale były powikłania.
Wcześniej przez 5 lat zajmowałam się 2 stepowcami mojej siostry,dopóki nie miała warunków do ich hodowli (nie pytaj skąd przywiezione). Potem co jakiś czas znajomi wyjeżdżający na wakacje podrzucali mi swoje pociechy na czas wakacji.
Piszę to wszystko ponieważ bardzo tęsknie za moją Maniusią. Chciałabym przygarnąć stepowca albo ogólnie żółwia lądowego (zastanawiam się też poważnie nad towarzystwem dla nowego podopiecznego). Mogę zapewnić mu odpowiednie warunki i latem i zimą, właściwe jedzenie, bardzo dobrą opiekę weterynaryjną w razie potrzeby.
Jeśli Twoje ogłoszenie jest nadal aktualne proszę o kontakt.
W między czasie w kompie poszukam zdjęć Mani i wkleję.
pzdr dorota
Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest. Nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #24 dnia: 20.06.2010, 01:02:15 am »
Witaj, wstaw proszę zdjęcia żółwia szczególnie chodzi o ogonek ;)

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ala5551

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #25 dnia: 25.06.2010, 21:42:06 pm »
zdjęcia mojego żółwia
 

Dodano 25.06.2010, 21:45:57 pm
« Ostatnia zmiana: 25.06.2010, 21:45:57 pm wysłana przez ala5551 »

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #26 dnia: 25.06.2010, 22:48:29 pm »
...bo nie jestem w stanie zapewnić mu prawidłowej opieki.

Ala, to niestety widać... :( Nie chcę Cię tutaj krytykować, a jedynie stwierdzić fakt, że żółw był nieprawidłowo hodowany!
« Ostatnia zmiana: 25.06.2010, 22:51:20 pm wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #27 dnia: 26.06.2010, 00:25:21 am »
Ulala biedna samiczka  :( Nadal żółw nie znalazł nowego domu?

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #28 dnia: 26.06.2010, 08:32:44 am »
Żółw niestety strasznie zaniedbany, skorupa nienaturalna, tu już nawet szybka zmiana warunków nie pomoże, ale jest konieczna.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #29 dnia: 26.06.2010, 11:34:33 am »
Witam, No niestety zwierzak zaniedbany, a to co widzimy to jedynie zmiany w wyglądzie ja już widzę w wyobraźni jego chore nerki i wątrobę oraz otłuszczone narządy wewnętrzne.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.