Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 10:27:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: żółw stepowy  (Przeczytany 16239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ala5551

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
żółw stepowy
« dnia: 24.05.2010, 15:49:49 pm »
Witam!!!
Jestem tu nowa od niedawna. Bardzo fajna stronka, można dużo się dowiedzieć jak hodować żółwie, super!!!
Bardzo kocham te gadzinki, są wspaniałe, niestety nie mam odpowiednich warunków do ich utrzymania - z braku miejsca nie mam dla niego terrarium z prawdziwego zdarzenia. Z wielkim smutkiem i żalem muszę oddać mojego żółwia stepowego. Gdybym miała lepsze warunki na pewno bym nie oddawała. Żółwia dostałam w czerwcu 1992 roku, był bardzo malutki, chyba krótko po wykluciu. Więc mam go już 18 lat dlatego trudno mi się znim rozstać, ale muszę, dla dobra gadzinki. Szukam odpowiedniej osoby, żeby trafił w dobre ręce. Nie spieszę się, naprawdę pragnę znaleść mu super warunki, doświadczoną osobę z wiedzą. Dobrze jakby taka osoba znalazłaby się szybko to żółwiowi poprawi się bytowanie. Żółwia nazwałam tuptuś, choć nie wiem czy to chłopak czy dziewczynka. Waga - 1kg26, długość skorupy ok 17cm, całego żółwia 25cm.
Nowy właściciel powinien:posiadać wiedzę oraz doświadczenie pozwalające na odpowiednie zajmowanie się zwierzęciem, posiadać  przestronne terrarium i wybieg, mieć na uwadze, że przyjmuje do siebie zwierzę żyjące kilkadziesiąt lat . Chcę przekazać je w odpowiedzialne ręce, bo nie jestem w stanie zapewnić mu prawidłowej opieki.

Pozdrawiam wszystkich Alicja :)





Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #1 dnia: 24.05.2010, 16:07:40 pm »
Witamy,

Szkoda, że musisz oddać zółwika. Jest u Ciebie tyle czasu. Na pewno nie zdołasz wygospodarować dla niego trochę miejsca - na terra i wybieg, choćby balkonowy?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline ala5551

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #2 dnia: 24.05.2010, 17:30:39 pm »
Niestety muszę oddać, mieszkam w wieżowcu w niedużym mieszkaniu. Nie mam miejsca dla odpowiedniej wielkości terrarium. Żółw na początku był w akwarium, potem w większym akwarium, bez oświetlenia , piasek z trawą i mały domek. ale nie lubiał w nim przebywać , drapał do wyjścia, więc go puszaczałam na podłogę. Potem dowiedziałam się z neta że akwarium jest nieodpowiednie, więc zrobiłam terrarium z paneli typu szuflady, trochę większe, ale wiedziałam, że nadal jest za małe, ale tylko na takie mogę sobie pozwolić. Żółw trochę po nim pochodzi, śpi i znowu drapie do wyjścia, więc znowu na podłogę. Gdy znalazłam waszą stronę i obejrzałam galerie zdjęć waszych terrariów i wybiegów to aż żal mi się zrobiło mojego żółwia. Balkon mam nieduży, jak jest ciepło i slonecznie to chodzi sobie po balkonie i  się wygrzewa, może sobie wybierać miejsca zacienione i słoneczne uwielbia to robić. :) :)

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #3 dnia: 24.05.2010, 18:56:38 pm »
No szkoda że musisz się z nim rostać...  :-[ Napisz skąd jesteś gdzie można odebrać żółwie itd szybciej znajdziesz chętnego a tak wiesz chętnych kupa ale jak tu po niego dojechać... Pozdrawiam

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #4 dnia: 24.05.2010, 19:10:33 pm »
Rozumiem, że chcesz dla niego dobrze...:) Najlepiej w takim układzie, żeby wziął go ktoś z doświadczeniem, wybiegiem i już innymi żółwiami stepowymi, żeby miał towarzystwo. Poczatkującej osobie, która chciałaby "żółwika" nie oddawaj - bo Ty się starasz zapewnić mu warunki na ile możesz i znasz jego potrzeby. A takich osób, które tu się zalogowały i napisały jednego posta typu "zaopiekuję się żółwikiem lądowym" jest full...:( 
I przemyśl jeszcze oddanie - ja też mieszkam w wieżowcu w centrum miasta, a za wybieg służy kasta budowlana z darnią. Balkon to zawsze coś dla gada....:) Jak żółw jest duży to można go wyłożyć sztuczną trawą żeby łapy mu się nie ślizgały po kafelkach i zawsze lepszy taki wybieg niż siedzenie w domowym terra. A jak go już puszczasz poza terra, to zadbaj, żeby nie chcodził po śliskim typu kafelki, czy panele, tylko co najwyżej po dywanie, czy kocu.
 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline ala5551

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #5 dnia: 24.05.2010, 21:19:06 pm »

" Ankan " dobrze mnie rozumiesz,  chcę żeby wziął go ktoś z doświadczeniem, wybiegiem i może być z innymi żółwiami stepowymi. Właśnie nie chcę dać początkującej osobie, bo żółw u mnie nie ma super, a może przecież trafić na jeszcze gorzej. Niestety żółw więcej czasu spędza na podłodze niż w tym ciasnym terrarium bez oświtlenia. Jak wychodzę do pracy to mówię że jak będzie drapał to go wypuście, a jak wracam to wiem nawet gdzie go szukać, on zna całe mieszkanie. Niestety chodzi po dywanie, ale są też panele i kafelki :(. Jego stawy nie są całkiem zdrowe przez te chodzenie , no i przeciągi się zdarzają. Dlatego chcę go oddać żeby trafił na lepsze warunki i oby nie gorzej niż ma u mnie, bo 18 lat jak tako u mnie ciągnie pa :)
 

Dodano 24.05.2010, 21:40:36 pm
Jestem z Wielkopolski, a nawet mogłabym dojechać do niektórych miejscowości, nawet tak się poświęcę , ale muszę być pewna że oddaję odpowiedzialnej i doświadczonej  osobie, żeby żółw  miał lepiej niż ma u mnie.  :)
« Ostatnia zmiana: 24.05.2010, 21:40:36 pm wysłana przez ala5551 »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #6 dnia: 25.05.2010, 00:07:37 am »
Z Wielkopolski - a dokładniej okolic Poznania to odpowiednią osobą jest Azazella - ma stepki, przestronne wybiegi i doświadczenie. Czasem bywa na forum. W profilu powinien być jej e-mail.

Wiesz - ogrzewanie i UVB można mu zamontować w terra - i spróbować zrobić z niego wyjście na pokój zagrodzone, żeby nie lazł gdzieś w kąt i po kafelkach. Może nie będzie tak drapał, jak się będzie miał gdzie położyć i wygrzać...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #7 dnia: 25.05.2010, 08:13:07 am »
Jak jesteś z wielkopolski to ja mógł bym go przygarnąć... jeśli oczywiście się zgodzisz... Mam 4 żółwie stepowe 1 żółwia greckiego 1 węża zbożowego 2 afrykańskie jeże pigmejskie 2 legwany zielone a do tego akwaria z rybkami i chomiki, psa, kota  ;) Każe zwierza ma swoje terrarium i swój wybieg lub woliere w zależności od zwierzęcia i jego potrzeb... Jak byś miała więcej pytań, wątpliwości napisz sms lub dzwoń numer wysyłam ci na priv... Pozdrawiam 

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #8 dnia: 25.05.2010, 11:10:09 am »
A ja o Tobie Remo zapomniałam, że też jesteś z Poznania..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #9 dnia: 25.05.2010, 21:33:25 pm »
Ala, żółw drapie, bo chce się zakopać do snu, a jak nie ma w czym się zakopać to długo drapie. Zanim go oddasz, to daj mu przed snem trochę suchych liści (jeśli znajdziesz teraz) albo miękkiego siana i on się zakopie, potem go nakryj szmatką, żeby miał ciemno i on spokojnie zaśnie.

Offline Nocturne

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #10 dnia: 26.05.2010, 00:54:51 am »
Alicju chętnie zaopiekuje się tym żółwikiem - miałam przez jakiś czas już pod opieką żółwia znajomych - a konkretnie 6 lat - i musiałam go oddać bo wrócili mieszkać do Polski i tak niezręcznie wyszło..  ??? ??? strasznie mi żal, że niestety nie ma już go u mnie :( :( Jestem odpowiedzialną osobą - mam 20 lat mieszkam w okolicach Krakowa. Posiadam szeroką wiedzę na temat żółwi stepowych bo zawsze mnie one fascynowały. Od dziecka zbieram ich figurki - mam koło setki już  :P :P i kiedy posiadałam chwilowo Leona dobrze sobie z nim radziłam i strasznie się do niego przywiązałam ale cóż zrobić jak nie był mój  :-[ :-[ Terrarium nie posiadam - dlatego z góry zaznaczam, że robiłabym nowe na zamówienie dostosowane pod Tuptusia. Mam duże podwórko bo mieszkam w domu prywatnym i na pewno żółw miałby na nim świetny wybieg. W samym domu wszędzie mam wykładziny więc gdyby Tuptuś drapał to śmiało mogę go wypuszczać żeby sobie pochodził. Razem z moją mamą mamy grządki więc postarałabym się żeby na nich znalazły się także roślinki dla żółwika. Jeżeli chodzi o opiekę weterynaryjną mam blisko do Krakowa więc z tym problemu także nie ma. Proszę o rozważenie mojej propozycji:
Ewa

Offline MyShadow

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #11 dnia: 26.05.2010, 16:56:30 pm »
Hej wszystkim.
Bardzo chętnie zaopiekuję się Twoim żółwikiem - z niejednym już miałam do czynienia ;). Mój niestety już jakiś czas temu odszedł do krainy wiecznych łowów i teraz - bez niego - jest tak straszliwie pusto...
Zresztą, obecnie zajmuję się też agamą brodatą.
Co więcej... żółwik wybieg miałby na balkonie, albo na działce u moich rodziców, gdzie latem dość często przebywam. Zresztą, gdybyś chciała je zobaczyć, mogę wysłać zdjęcia, tylko musiałabyś podać mi swój adres email.

Pozdrawiam serdecznie
Marta

Offline Remi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #12 dnia: 05.06.2010, 18:14:31 pm »
Witaj Alicjo.
Bardzo chciałabym zaopiekować się Twoim żółwiem, nie chcę za darmo chętnie  zapłacę za niego. Mam doświadczenie w hodowli żółwi wodnych i lądowych przez wiele lat prowadzę małe zoo, opiekuję się różnymi bardzo egzotycznymi zwierzętami. Zółw będzie miał towarzystwo innych żółwi i bardzo dobre warunki, również wybieg letni itd.
Chciałabym z Tobą porozmawiać na ten temat osobiście, więc proszę Cię o kontakt, mój E-mail; strusie3@wp.pl

Offline szymcioh

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #13 dnia: 08.06.2010, 09:16:35 am »
witam!
Był bym zainteresowany adopcja żółwika mam dwa żółwie Stefan oto jego zdjecie
http://www.oazazolwiapolskiego.pl/galeria/zdjecie/61
a drugi to tuptuś niestety jego zdjecie niemam po niewarz popsuł mi się
aparat opiekuje się nimi od dawna maja dużo ruchu poniewarz mieszkam na wsi obok laki i czesto je tam
zabieram dostaja zdrowe warzywa z własnej uprawy takie jak: marchewki, sałata, pomidory
i  owoce truskawki, jabłuszka
mój mały  Stefan ma 4 lata a drugi 14 maja duże terrarium o wymiarach     w który są wiórki kokosa i trociny uwielbiają się  w nich zakopywać
długości 65 szerokości 50 dlugosci 40
oto mój Emil : szymonhorzela@Gmail.com
i numer telefonu 794243355
pozdrawiam!

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: żółw stepowy
« Odpowiedź #14 dnia: 08.06.2010, 21:01:44 pm »
dostaja zdrowe warzywa z własnej uprawy takie jak: marchewki, sałata, pomidory
i  owoce truskawki, jabłuszka
Czyli wszystko czego nie powinny a pomidory są dodatkowo trujące.
 

Dodano 08.06.2010, 21:03:45 pm
Aha i jeszcze jedno....

długości 65 szerokości 50 dlugosci 40

to terrarium nie nadaje się nawet dla jednego małego żółwia a ty piszesz że jest duże dla trzech...
« Ostatnia zmiana: 08.06.2010, 21:03:45 pm wysłana przez Viktoria »