Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:24:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw stepowy oraz żółw grecki  (Przeczytany 15491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Żółw stepowy oraz żółw grecki
« dnia: 13.07.2010, 23:25:14 pm »
Witam, zostałem poproszony o znalezienie domu dla dwóch żółwi lądowych pokrzywdzonych przez życie. Po ich wyglądzie można bez problemu zauważyć jak wiele przeszły te niewinne stworzenia i teraz szukają naprawdę  nowego dobrego domu gdzie będą mogły wreszcie spędzić dożywotnio czas wśród kochających je ludzi.

Oba żółwie pochodzą z interwencji Szczecińskiego TOZ’u. Mimo, że wezwanie dotyczyło psów wcześniejszego właściciela gadów to inspektorzy nie mogli również patrzeć na ich cierpienie. Oprócz tej dwójki spacerowały z nimi jeszcze dwa żółwie czerwonolice, które obecnie cieszą się życiem w Stawie dla niechcianych żółwi w Ośrodku badawczym w zakresie energii odnawialnej w Ostoi, oraz żółw iberyjski.

Pierwszy żółw to samiec żółwia stepowego (Testudo horsfieldii) prawdopodobnie po upadku z większej wysokości, posklejany o tak chyba czym było pod ręką. Osobnik naprawdę jest żywotny, chętnie spaceruje po wybiegu oraz zajada łapczywie zieleninkę.





Drugi osobnik to samiczka żółwia greckiego (Testudo hermanni) którą prawdopodobnie w tak okrutny sposób potraktował pies, możliwe, że właśnie któryś z tych właściciela. Naprawdę widać, że zwierzę się wycierpiało, ale nie poddaje się i dalej ufnie maszeruje przez świat niosąc ten swój pokiereszowany i pogarbiony pancerz. Osobnik również aktywny posiadający spory apetyt.






Żółwie są oczywiście do oddania jedynie odpowiedzialnym osobom zdającym sobie sprawę, że w przyszłości potomstwa od nich się nie uzyska. Gady wiele się już wycierpiały dlatego pragnę i tak samo moje koleżanki z TOZ’u znaleźć dla nich odpowiedni dom z odpowiednio urządzonym i zabezpieczonym wybiegiem. W okresie zimowym najlepiej żeby miały możliwość hibernacji (dosyć długo ich organizm nie miał możliwości na ten odpoczynek fizjologiczny). Oczywiście jest możliwość adopcji każdego osobnika osobno. 

Kontakt: PW lub serpentin@op.pl
Odbiór: Osobisty na terenie Szczecina chociaż niewykluczone, że mogą wrócić ze mną również do Krakowa po zakończeniu tutaj praktyk.


Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #1 dnia: 14.07.2010, 08:42:55 am »
Napisz coś o karze dla właściciela, czy to bezkarnie przeszło?
 

Dodano 14.07.2010, 09:03:17 am
A czym on jest posklejany?
« Ostatnia zmiana: 14.07.2010, 09:03:17 am wysłana przez Basia »

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #2 dnia: 14.07.2010, 09:45:57 am »
Cóż myślę, że właściciel będzie ukarany prawdopodobnie jedną karą za rażące zaniedbanie zwierzaków. Żółwie, które wraz z psem zostały zabrane posłużą również w tej sprawie jak dowód. Mimo wszystko miały fart, bo interwencja ich nie dotyczyła , a ponieważ tutaj TOZ dobrze poinformowany w sprawach żółwi to szybko się  nimi zajął.


Pozdrawiam

 
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #3 dnia: 14.07.2010, 10:03:17 am »
...to sporo miał tych zwierzaków! ehhh musiał je naprawde "kochać"... bezmyslnosc ludzka nie zna granic.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #4 dnia: 14.07.2010, 11:37:13 am »
Biedne gadzinki..:( A właściciel-sadysta pewno co najwyżej grzywną zostanie ukarany...:( I taka to sprawiedliwość na tym świecie..:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #5 dnia: 14.07.2010, 19:18:15 pm »
Łzy cisną się do oczu.
TUPTUŚ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #6 dnia: 14.07.2010, 20:43:50 pm »
Wierzcie mnie już ludzie niczym nie zadziwią jeśli chodzi o stan zdrowia gadów. Wyobraźcie sobie że jeden z tych czerwonolicych miał tak starty plastron możliwe, że przy okazji wdała się tutaj  jakąś infekcję grzybicza lub bakteryjna bo na żywym osobniku można było zobaczyć odsłonięte płytki kostne.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Radis

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 4
  • Żółw Stepowy "Franklin"
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #7 dnia: 14.07.2010, 21:17:20 pm »
Gdy słyszą o takich rzeczach aż wstydze się że jestem człowiekiem.
Cześć jestem Radek !! :-)
http://radis.posadzdrzewo.pl pomóż przyrodzie

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #8 dnia: 14.07.2010, 22:35:09 pm »
Koszmar..:( Nie wiem po co tacy ludzie w ogóle trzymają zwierzęta, skoro tylko się znęcać nad nimi potrafią..:( Te wodniaczki też trzymał z lądowymi na podwórku bez wody?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #9 dnia: 14.07.2010, 22:58:30 pm »
W mieszkaniu bodajże na sucho możliwe, że od czasu do czasu łaskawie korzystały z miski z wodą, zresztą to widać było po ich stanie zdrowia teraz już pływają w stawie. Według tego co wiem od znajomej to spacerowały podczas interwencji razem z lądowcami.


Poniżej to o czym pisałem:


Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #10 dnia: 14.07.2010, 23:04:13 pm »
Uuuu... :o Faktycznie plastron przetarty do kości... :o Musiał po czymś twardym sporo czasu nim "szorować"...:(
Aż się nie chce wierzyć, że za takie rzeczy jedyną karą może być kilkusetzłotowa grzywna, której i tak pewno nie zapłaci, bo będzie udawał, że nie ma z czego...:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #11 dnia: 14.07.2010, 23:23:25 pm »
Dlatego między innymi szukam dobrego domu lub domów dla przedstawionej na samym początku dwójki ;) Wydaje mi się, że zasługują na to aby los uśmiechnął się do nich i znalazły wreszcie ciszę i spokój u naprawdę kochających zwierzęta opiekunów.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Nocturne

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #12 dnia: 14.07.2010, 23:29:06 pm »
Eee ładne są te żółwiki mimo iż tak dużo przeszły  :) :) :) Zmizerowane strasznie ale jeżeli trafią do dobrego domu to na pewno jeszcze długo pocieszą się życiem  ;) ;) I to jest dowód dlaczego połączenie żółw i pies jest niedobre zwłaszcza kiedy dochodzi do tego jeszcze nieodpowiedzialny właściciel  ??? ??? Mam pytanie - ten żółw stepowy czym jest tak poklejony i w ogóle jak można skleić żółwia ??? 

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #13 dnia: 15.07.2010, 12:13:52 pm »
No tak jak pisałem wyżej nie orientuje się czym dokładnie ten żółwik został sklejony, ale nie wygląda to na profesjonalnie wykonany zabieg. Owszem gady po takich wypadkach klei się tylko, że specjalnie przygotowaną żywicą itp. środkami, ale to już działka lekarzy weterynarii, którzy zdecydowanie lepiej się na tym znają. Zresztą leczenie takich urazowców jest dosyć skomplikowane i pracochłonne zarówno ze strony lekarza jak i opiekuna także temat pod dłuższą dyskusje.

Pozdrawiam 
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Żółw stepowy oraz żółw grecki
« Odpowiedź #14 dnia: 15.07.2010, 14:26:08 pm »
A ten sklejony to już taki został znaleziony, czy posklejano go w TOZie?
Pytam, bo chcę wiedzieć czy to sam właściciel go sklejał?


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.