Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 10:28:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co zrobić gdy mnie ugryzła?  (Przeczytany 16470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kontodousuniecia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Reputacja: 4
  • Posiadam żółwia stepowego
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #15 dnia: 15.09.2011, 18:56:09 pm »
popieram Beatę! komentarze tomasza i wege oraz innych użytkowników na temat ortografii były tu zbędne można zwrócić uwagę raz ale nie co chwilę !

TomaszW

  • Gość
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #16 dnia: 15.09.2011, 19:54:54 pm »
A taka odpowiedź oli312 była ok?

"odczep się ode mnie Tomaszew .! czy jak ci tam . ?
cały czas się mnie czepiacie
jetem taka jaka jestem i nie zmienicie mnie "

Offline kontodousuniecia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Reputacja: 4
  • Posiadam żółwia stepowego
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #17 dnia: 15.09.2011, 20:05:15 pm »
oczywiście że nie była to dobra odpowiedź ale to jest dziewczyna 10 letnia chyba aż tak bardzo cię to nie uraziło ;)

TomaszW

  • Gość
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #18 dnia: 15.09.2011, 20:07:38 pm »
Tak uraziło mnie, jeśli ktoś trzykrotnie młodszy ode mnie tak się do mnie odzywa.

Oprócz tego, skoro wymieniłeś mnie w wege to może wymień też resztę.Dlaczego tylko my?

Offline zuzu5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 4
  • żółwik grecki x2, żółw stepowyx1
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #19 dnia: 15.09.2011, 20:22:01 pm »
Ten, nazwijmy to konflikt, to może faktycznie różnica pokoleń :P

Offline kontodousuniecia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Reputacja: 4
  • Posiadam żółwia stepowego
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #20 dnia: 15.09.2011, 20:25:31 pm »
dobrze obrażaj się dalej, nie będę już z tobą dyskutował ...

TomaszW

  • Gość
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #21 dnia: 15.09.2011, 20:38:10 pm »
Ok. ;)

Najlepiej zachować milczenie w przypadku "gówniarskich" zachowań na forum...

Rzeczywiście rodzice powinni mieć większy nadzór nad tym, co ich pociechy wypisują w internecie.Od chamskich odzywek się zaczyna, kończy na zadźganiu kogoś nożem.Ale to tylko frustracja...

Nie będę już kontynuował tej dyskusji.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #22 dnia: 15.09.2011, 21:17:03 pm »
Nie, to nie jest różnica pokoleń. I NIE Beata, wół nie zapomniał jak cielakiem był.  ;D Gdy ja byłem tym cielakiem to nie wysłałem posta, gdy nie sprawdziła go moja matka. To chyba oczywiste- naraziłbym się na wysmianie. Nie istotne ile mam lat.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

TomaszW

  • Gość
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #23 dnia: 15.09.2011, 21:24:21 pm »
O!

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #24 dnia: 15.09.2011, 21:40:38 pm »
A taka odpowiedź oli312 była ok?

"odczep się ode mnie Tomaszew .! czy jak ci tam . ?
cały czas się mnie czepiacie
jetem taka jaka jestem i nie zmienicie mnie "

Nie wiem o co poszło wcześniej, ale kontekst najwyraźniej jakiś był. Tymczasem w tej sytuacji dziewczyna zadała pytanie a dostaje odpowiedzi nie związane z tematem.
I nie wiem co "gówniarskiego" w tym pytaniu było. Pytanie jak każde inne, zresztą adekwatne do poziomu 11-latka. A różnica wieku? Rozumiem, ale specyfika kontaktu na forum jest taka że się rozmówcy nie widzi i często nie ma świadomości jego wieku i innych cech. A jeśli było jakieś złe, cz jak piszesz chamskie zachowanie ze strony tej osoby to od tego jest osobny tryb zgłaszania takich problemów.

Ja nie chcę nikogo wymieniać bo nie o to tu chodzi. Każdy może sam prześledzić dyskusję i się zastanowić jak było.
Nie chcę też nikogo urazić ani zniechęcić, po prostu uważam że takie emocje niczemu nie służą. Szkoda że się chyba nie rozumiemy.

Nie, to nie jest różnica pokoleń. I NIE Beata, wół nie zapomniał jak cielakiem był.  ;D Gdy ja byłem tym cielakiem to nie wysłałem posta, gdy nie sprawdziła go moja matka. To chyba oczywiste- naraziłbym się na wysmianie. Nie istotne ile mam lat.

Ja to nie pamiętam, bo za mojego cielactwa nie było Internetu. Rozumiem konieczność kontroli nad dziećmi ale w tym wypadku był jeden prosty post z prostym pytaniem. Dla nas absurdalnym i chyba stąd całe zamieszanie.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Skorupa

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 6
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #25 dnia: 15.09.2011, 21:55:52 pm »
Wybaczcie, ale prawda jest taka, że kiedy ja miałam te 10 - 11 lat, to nawet w domu komputera nie było jeszcze! Nie wspominam o internecie, a kiedy już internet miałam, to byłam kontrolowana przez rodziców, a nie hulaj dusza piekła nie ma - to raz.

Dwa - jako 10-letnia dziewczynka, również miałam dużo zwierzątek, ale co do opieki nad nimi, pilnowali mnie rodzice, mówili jak się nimi opiekować i najpierw dowiadywali coś o zwierzaku, a później kupowali. Dziecko w wieku 10 lat NIE JEST W STANIE samodzielnie zaopiekować się żadnym zwierzakiem, można na próbę kupić mu chomika i obserwować jak o niego dba, ale na pewno nie pozostawia mu się opieki nad zwierzakiem w 100%.

A tutaj mamy do czynienia z niewiedzą rodziców, i być może, chęcią dowiedzenia się czegoś przez dziewczynkę, ale niestety ona nie ma nic do powiedzenia! Wiecie o tym dobrze... Mama się nie zgodzi i na tym jest koniec dyskusji. Dopóki rodzice nie będą chcieli dowiedzieć się czegokolwiek o zwierzaku, którego mają w domu i nie zaczną się CHCIEĆ opiekować nim tak jak powinno się, to nic się tam nie zmieni. Dziecko na pewno nie poprawi i nie zapewni dobrych warunków życia żółwia!

Dlatego ja się pytam - gdzie są rodzice, gdy dziecko męczy żółwia "pędzelkiem" i planuje wymyślne kary za gryzienie (całe szczęście, że nie kładzie go do góry nogami i nie kręci nim bączków po podłodze!  :o ) ?

To rodzic jest odpowiedzialny i za dziecko i za zwierzaka, którego dziecku ofiarował...a nie odwrotnie...

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #26 dnia: 15.09.2011, 21:59:23 pm »
Zauważ, że chce dobrze, czyta, szuka i pyta nas o rady, a co ważniejsze bierze wszystkie do siebie i się stara. I tu teraz nie chodzi o nią czy jej mamę, tylko o tego żółwia, trzeba jej wszystko tłumaczyć i cierpliwie radzić, żeby mu pomóc.

Offline Skorupa

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 6
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #27 dnia: 15.09.2011, 22:17:30 pm »
Tłumaczenie dziecku, którego rodzice nie wykazują chęci współpracy jest równie sensowne jak walenie grochem o ścianę. Może od nas wszystkiego się dowiedzieć, ale rodzice zawsze pozostaną wyrocznią, zawsze będą mieli rację i od nich wyniesie dalej to wszystko, czego się nauczy - nie od nas!
W przypadku 10-latki jedyne na co mamy wpływ to na to, żeby zwrócić uwagę rodzica na to, że istnieje takie forum i żeby rodzic siadł, poczytał i zaczął coś robić :(

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #28 dnia: 15.09.2011, 22:21:22 pm »
Może znajdziemy odpowiednie artykuły: na temat żywienia, konieczności posiadania terrarium, wybiegu, UV itp - wyślemy jej i powiemy żeby poprosiła rodziców żeby poczytali?

TomaszW

  • Gość
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #29 dnia: 15.09.2011, 22:22:21 pm »
I nie wiem co "gówniarskiego" w tym pytaniu było.

A różnica wieku? Rozumiem, ale specyfika kontaktu na forum jest taka że się rozmówcy nie widzi i często nie ma świadomości jego wieku i innych cech.

To prawda, że emocje niczemu nie służą.
W pytaniu nie było nic "gówniarskiego".Było za to w zachowaniu w stosunku do mnie.To już wiemy.
To, że nie widzimy rozmówcy i nie wiemy, ile ma lat nie zwalnia nas z zasad prowadzenia kulturalnej dyskusji.