Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 08:37:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co zrobić gdy mnie ugryzła?  (Przeczytany 16331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skorupa

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 6
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #30 dnia: 15.09.2011, 22:35:09 pm »
Netykieta przede wszystkim... ;)  (ciekawe czy jeszcze ktoś pamięta, że kiedyś coś takiego istniało...)

Tak czy inaczej...wszyscy powinniśmy się szanować i jakoś czasem zacisnąć zęby i dojść do ładu i porządku...

Victoria doskonały pomysł...
Jeśli jeszcze Oli miałaby drukarkę, żeby im to wszystko wydrukować i wręczyć do ręki, niech sobie w wolnej chwili poczytają...to byłoby już w ogóle super...

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #31 dnia: 15.09.2011, 23:20:06 pm »
Wybaczcie, ale prawda jest taka, że kiedy ja miałam te 10 - 11 lat, to nawet w domu komputera nie było jeszcze! Nie wspominam o internecie, a kiedy już internet miałam, to byłam kontrolowana przez rodziców, a nie hulaj dusza piekła nie ma - to raz.

Dwa - jako 10-letnia dziewczynka, również miałam dużo zwierzątek, ale co do opieki nad nimi, pilnowali mnie rodzice, mówili jak się nimi opiekować i najpierw dowiadywali coś o zwierzaku, a później kupowali. Dziecko w wieku 10 lat NIE JEST W STANIE samodzielnie zaopiekować się żadnym zwierzakiem, można na próbę kupić mu chomika i obserwować jak o niego dba, ale na pewno nie pozostawia mu się opieki nad zwierzakiem w 100%.

A tutaj mamy do czynienia z niewiedzą rodziców, i być może, chęcią dowiedzenia się czegoś przez dziewczynkę, ale niestety ona nie ma nic do powiedzenia! Wiecie o tym dobrze... Mama się nie zgodzi i na tym jest koniec dyskusji. Dopóki rodzice nie będą chcieli dowiedzieć się czegokolwiek o zwierzaku, którego mają w domu i nie zaczną się CHCIEĆ opiekować nim tak jak powinno się, to nic się tam nie zmieni. Dziecko na pewno nie poprawi i nie zapewni dobrych warunków życia żółwia!

Dlatego ja się pytam - gdzie są rodzice, gdy dziecko męczy żółwia "pędzelkiem" i planuje wymyślne kary za gryzienie (całe szczęście, że nie kładzie go do góry nogami i nie kręci nim bączków po podłodze!  :o ) ?

To rodzic jest odpowiedzialny i za dziecko i za zwierzaka, którego dziecku ofiarował...a nie odwrotnie...

Masz 100% racji, tylko co my możemy zrobić aby rodzic był bardziej odpowiedzialny?
A skoro nic to przynajmniej wytłumaczmy sposób zachowania żółwia żeby nie próbowała go wychowywać. Dzieci nie są złe, a często nieświadome i stąd nie wiedzą jak mają postępować, trzeba je uczyć a nie obruszać się na pytania, które naszym zdaniem są absurdalne.

To prawda, że emocje niczemu nie służą.
W pytaniu nie było nic "gówniarskiego".Było za to w zachowaniu w stosunku do mnie.To już wiemy.
To, że nie widzimy rozmówcy i nie wiemy, ile ma lat nie zwalnia nas z zasad prowadzenia kulturalnej dyskusji.

Jak pisałam nie wiem o jaką sytuację chodzi, bo moja wypowiedź dotyczyła tylko tego tematu.
Owszem nie zwalnia nas z kultury to, że nie widzimy rozmówcy ale bardziej chodziło mi o to że naturalny respekt w dziecku, który swoim wiekiem człowiek wzbudza odpowiednio dojrzałym wyglądem co przez neta jest nieosiągalne. Chodziło mi o ten sam mechanizm psychologiczny.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

TomaszW

  • Gość
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #32 dnia: 15.09.2011, 23:31:59 pm »
Rozumiem.
Zatem już wszystko zostało powiedziane.

Sądzę, że każdy z nas wyciągnie z tego jakieś wnioski i w przyszłości unikniemy podobnych sytuacji. :)

A zatem wracamy do tematu naszych kochanych żółwi... :-*
 

Dodano 16.09.2011, 21:52:12 pm
ps. A oli312 powróciła na forum jako Oliwkaa660 , więc mamy Happy End  :P
« Ostatnia zmiana: 16.09.2011, 21:52:12 pm wysłana przez tomaszw »

Offline Martin

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 3
Odp: Co zrobić gdy mnie ugryzła?
« Odpowiedź #33 dnia: 05.08.2012, 23:14:13 pm »
...bite him back >:D buuuuuhahaaaaa ???