Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:43:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czas a żółw?  (Przeczytany 5598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Czas a żółw?
« dnia: 09.07.2007, 11:19:49 am »
Dręczyło mnie to pytanie od jakiegość czasu.

Jak sobie z tym radzicie, co robicie z żółwiem jak wygląda Wasz zwykły dzień pracujący?

Jak się ma pracę od tej 8 do 16 czy 17 albo koczy się wcześniej, no nei ważne to co robicie z żółwiem?

Rano dajecie posiłek no a potem siediz no i jak to wygląda? Czy ktoś ma na niego oko,
czy mu się nic nie dzieje,
czy chodzi oświetlenie?
No i posiłek dajecie tylko rano?
Rano też sprzatacie i włączacie oświetlenie?

Takich kilka pytani, które mnie ostatnio dręczą.


Offline Eldur

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: Czas a żółw?
« Odpowiedź #1 dnia: 09.07.2007, 12:29:57 pm »
ot mój dzionek

rano przed wyjściem do pracy spryskiwanie tery wodą wymiana wody na świeżą wymiana jedzonka. Oświetlenie włącza sie z automatu o 8.30 i wyłącza o 20.30 . Po pracy w zależności od humoru mojego małego żółwika (zależy czy śpi) przechadzka po trawniku oraz sprzątanie tery.Miedzy czasie spryskiwanie tery by podnieść wilgotność. Gdy nas nie mam w domu, to bacznie pilnuje go nasz DOG (zazdrośnik jeden) ale gdy jesteśmy każdy nieraz przysiada i obserwuje jak rozbójnik krąży po swoim terarium.

pozdrawiam

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Czas a żółw?
« Odpowiedź #2 dnia: 09.07.2007, 13:09:58 pm »
Ja mam na razie wakacje, to mogę ciągle opiekować się gadziną  ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Czas a żółw?
« Odpowiedź #3 dnia: 09.07.2007, 18:36:55 pm »
Ja też cały czas byłam z Tusiem, ale od maja mam nową pracę i Tusiek jest sam w domu. Narazie pracuję na pół etatu więc nie jest źle, żółwik jest sam tylko do 15.00. Jedzonko daję mu jak wracam bo zawsze po drodze zerwę coś świeżego.
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Czas a żółw?
« Odpowiedź #4 dnia: 19.07.2007, 22:28:05 pm »
Cóż Bartku... znam ten ból i rozumiem problem doskonale. Wprawdzie żółw potrafi się sobą zająć i nie jest zwierzątkiem które szuka z nami kontaktu to jednak wymaga doglądnięcia, sprzątania, dostarczenia pożywienia, zadbania o temperaturę i wilgotność nie mówiąc już o tym że praktycznie cała jego aktywność koncentruje się w godzinach ogólnie rzecz biorąc około-południowych - czyli tych które spędzamy na ogół pracy.

Ja wstaję rano i żółw albo jeszcze śpi (czasem już nie ale to nie zmienia faktu że nie mam wtedy zbyt wiele czasu bo jest 6 na zegarze i się trzeba zbierać do pracy) albo jak wracam - już śpi... Czasem udaje mi się trafić ale to są już resztki jego aktywności i tak się niekiedy mijamy.

Rano zdążam tylko zapalić lampy (lub nie jeśli ma być za moment na wybiegu), wymienić wodę, czasem dać roślinki do zjedzenia (jeśli ma być w ciągu dnia w terra). Dobrym rozwiązaniem są programatory.
Podczas mojej nieobecności żółw w ciepłe dni jest wynoszony na wybieg. Jest nad nim siatka ale inni domownicy od czasu do czasu go doglądają. Po powrocie do domu zaglądam do żółwia, spryskuję terra, sprzątam terra itp.

Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Czas a żółw?
« Odpowiedź #5 dnia: 20.07.2007, 07:48:40 am »
a mój Tusiek to ranny ptaszek, choćbym nie wiem jak wcześnie wstała on już nie śpi, a aktywny jest róznie więc często mam jeszcze parę godzin, żeby się z nim "pobawic"
TUPTUŚ

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Czas a żółw?
« Odpowiedź #6 dnia: 05.08.2007, 18:56:39 pm »
ja z moim podopiecznym jesteśmy jak stare małżeństwo gdy pracowałem wstawał razem ze mną dostawał jeść wymieniałem wodę ogólne oględziny terrarium i żólwika podczas gdy ten na nie do końca przytomny tylko się na mnie patrzył. Po pracy najczęściej już spał ale i tak zawsze się budzi podchodzi do szyby zawsze go podrapię po łapie i znowu idzie spać ;) teraz mimo 9-cio miesięcznej nieobecności nawyki ma te same :)
pozdrawiam
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline Misiunia838

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Tupeczek
Odp: Czas a żółw?
« Odpowiedź #7 dnia: 07.11.2014, 23:16:24 pm »
Ja budzę się ok. 6:30 ( Tupek razem ze mną  :P), daję mu śniadanie, a w domu jestem ok. 15:30-16:00. Potem daję mu obiadek. Ok 17:00 Tupek idzie spać  ;D

Offline damianek251

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: Czas a żółw?
« Odpowiedź #8 dnia: 08.11.2014, 22:03:52 pm »
Ja budzę się ok. 6:30 ( Tupek razem ze mną  :P), daję mu śniadanie, a w domu jestem ok. 15:30-16:00. Potem daję mu obiadek. Ok 17:00 Tupek idzie spać  ;D

Ostatni post napisany 7 lat temu. Brawo ;) noe wiem gdzie  ty znalazłaś ten temat.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Czas a żółw?
« Odpowiedź #9 dnia: 08.11.2014, 22:26:33 pm »
Hah ;D Nic w tym złego tak na prawdę ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z