Żółwie lądowe > Ogólny

Czy to jest prawidłowe zachowanie żółwi?

(1/2) > >>

Sanae:
Witam ;)
kupiłam nowe terrarium dla żółwi i zauważyłam, że większość dnia spędzają one w kryjówce w chłodniejszej części terra niż pod lampką. Terrarium ma po jednej str. w rogu żarówkę grzewczą i kompaktową uvb 10.0 ( temp. otoczenia w tej części wynosi 30°C, a bezpośrednio pod żarówką 35°C) zaś po drugiej str. jest kryjówka (temp. 23-25°C, miałam tam żarówkę 25W, ale ją wykręciłam bo temperatura była wyższa, a czytałam że żółwie mają mieć różnicę temperatur w terra).

Nie chcą wychodzić z terrarium co mnie cieszy, ale też nie wiem, czy nie za dużo śpią, zamiast się wygrzewać ??? Może powinnam coś zmienić z temperaturą?

Pozdrawiam

Bartek:
Co do temperatury to nie wiem, ale chyba jest prawidłowa o ile jest płynne przejście.

Teraz żółwie już będą takie bardziej apatyczne i osowiałem bo zbliża się ich czas zimowania, to może dlatego tak się dzieje.

nulus:
Żółwie niestety coraz częściej są ospałe. No cóż, taka pora roku. Na dodatek też są bardzo zestresowane zmianą miejsca zamieszkania. Luz, po kilkunastu dniach powinno przejść. Jak wcześniej, to też dobrze.

still:
tak jak napisał Nulus, stres związany z nowym otoczeniem i pora roku robią swoje, nie zdziwiłbym się gdyby nawet lekko grymasiły jeżeli chodzi o jedzenie ale na bank to przejściowa sprawa. Jak tylko żółwika się zaaklimatyzują wszystko będzie ok. Ciekawi mnie jeszcze tylko wielość żółwików ich ilość i rozmiary terrarium?
Pozdrawiam
-still-

Sanae:
Żółwie dwa- 19cm i 18cm (w linii prostej mierząc karapaks), terra 121cm x 64,5cm x 43cm (dł x szer x wys).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej