Żółwie lądowe > Ogólny

Smarować żółwiowi skorupę?

<< < (5/5)

judyta14:
Dzień dobry. PrEpraszam jeśli nie do końca na temat ale nie wiem dokładnie jak to forum działa i gdzie mogę zadać nowe pytanie.

Chodzi mi o nawilżanie terrarium. Mój żółwik na około 12 lat i jestem w trakcie projektowania dla niego dużego dobrze wyposażonego terrarium i muszę zdecydować o kwestii nawilżania. Ze względu na to ze jest dorosły to czy takie nawilżanie automatyczne jest niezbędne ? Czy mogę tak jak do tej pory nawilżać manualnie czyli basen i spryskiwanie ?

managa:

--- Cytat: judyta14 w 22.01.2023, 08:41:25 am ---Dzień dobry. PrEpraszam jeśli nie do końca na temat ale nie wiem dokładnie jak to forum działa i gdzie mogę zadać nowe pytanie.

Chodzi mi o nawilżanie terrarium. Mój żółwik na około 12 lat i jestem w trakcie projektowania dla niego dużego dobrze wyposażonego terrarium i muszę zdecydować o kwestii nawilżania. Ze względu na to ze jest dorosły to czy takie nawilżanie automatyczne jest niezbędne ? Czy mogę tak jak do tej pory nawilżać manualnie czyli basen i spryskiwanie ?

--- Koniec cytatu ---

Dużo zależy od gatunku żółwia. Takie testudo w tym wieku nie potrzebują extra wilgotności, przy odpowiednim podłożu, wentylacji i wielkości terrarium często wystarczy zraszać ręcznie co dzień lub dwa. Basen obowiązkowo tak czy siak powinien być.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej