Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 09:55:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Henio sie przypomina :) i o rade prosi - jak świecić lampy zimą?  (Przeczytany 7255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agut

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
  • Rediata, testudo nabuelensis
hej Hej! dawno mnie nie bylo ... ale w naszym zyciu - naszej rodziny i Henia duzo zmian ostatnio zaszlo.
Przeprowadzilismy sie z bloku do domku z wielkim ogrodem :) wiec Henio bedzie mial od wiosny super wybieg. Noo ale ja nie o tym. Sluchajcie, od czasu przeprowadzki (3,5 tyg.) nasz Henio sie zmienil straszliwie. Wczesniej jego terra znajdowalo sie w salonie, teraz stoi w gabinecie mego meza. Ma cisze i spokój no i kurcze towarzystwa ma malo :(
Nie wiem czy to mu sluzy ale chyba tak :) Henio na nowym zrobil sie mega aktywny. Wstaje jak tylko lampa sie zapali, caly dzien albo siedzi pod lampą, ale spaceruje po terra. Spac chodzi dopiero jak sie lampy wylaczą. Wczesniej chodzil spac juz kolo 15tej, zakopywal sie pod korzeniem. a teraz trzeba go zagonic do spania i co lepsze jak lamy zgasna, chlopak schodzi z kamienia i ani mu sie sni chowac.Spi sobie obok kamienia czasami z glowa wycianięta na kamieniu. Powiedzcie mi czy to normalne? czy to swiadczy o tym ze sie czuje bezpieczny? czy cos mu jest??
aaaa i w tym roku boje sie zimować Henia. Mamy go dopiero 4 msc noo i teraz to mamy na glowie przeprowadzke i zmiany po a nie zimowanie Henia. Zreszta patrzac na jego zachowanie chyba nie bardzo mu sie spieszy do zimowania :)
Noo i teraz kilka pytan, skoro zolw jest taki aktywny to ile dziennie powinnam mu siwecic lampy? teraz ma od 8.30 do 17.30.. dlugo pewnie jak na ta pore roku , ale on jest taki zdezorientowany jak mu wczesniej lampy wylaczam :( nie bardzo wiem co z nim robic? Jakos ta zime powinnismy zaznaczyc ale jak??
Pls poradzcie cosik! aa i prosze nei mowicie mi ze mam go zimowac bo w tym roku na bank nie dam rady! przygotujemy sie na nastepny rok! ale ta bankowo odpuszczamy! Musze rozkminic nowa lodowke, posprawdzac tem. w garazu i na strychu i jak juz wszystko bede wiedziala to wtedy bedziemy myslec nad hibernacja.

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Henio sie przypomina :) i o rade prosi - jak świecić lampy zimą?
« Odpowiedź #1 dnia: 22.12.2010, 00:29:48 am »
Skoro Henio w tym roku nie zimuje to skracaj mu stopniowo czas naświetlania, żeby poczuł, że zima za oknem.  Będzie zdezorientowany ale w końcu się przyzwyczai pewnie.

A to że zasypia przy kamieniu to tym bym się nie przejmowała :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Henio sie przypomina :) i o rade prosi - jak świecić lampy zimą?
« Odpowiedź #2 dnia: 22.12.2010, 11:12:17 am »
U mnie step też biega jak oszalały i często zasypia na kamieniu po lampa jak światła już zgasną. Ja bym go karmiła z rana i możesz stopniowo skracać oświetlenie o 15 min. I zobaczysz czy nadal będzie taki aktywny, czy z czasem poczuje zimę.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Puncia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 4
Odp: Henio sie przypomina :) i o rade prosi - jak świecić lampy zimą?
« Odpowiedź #3 dnia: 21.01.2011, 10:56:23 am »
pozdrowienia dla Henia:D
i dla was:D
a w jakim miesiacu się rozpoczyna zimowanie?

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Henio sie przypomina :) i o rade prosi - jak świecić lampy zimą?
« Odpowiedź #4 dnia: 21.01.2011, 11:01:15 am »
Stopniowe obniżanie temperatury i ograniczanie pokarmu powinno się zacząć w listopadzie.
Pozdrawiam Jakub