Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 10:36:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jaki to gatunek  (Przeczytany 6247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anels

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki to gatunek
« Odpowiedź #15 dnia: 02.12.2014, 11:36:46 am »
Aha dobrze dziękuję ankan.
Popołudniu wstawię zdjęcia to zaglądnijcie.

 
 

Dodano 02.12.2014, 14:35:31 pm
witam ponownie, było ciężko bo zarazem świeciłam i robiłam zdjęcia wyszło jak wyszło może coś powiecie na temat jej oczu no i co z tym dziobem.
« Ostatnia zmiana: 02.12.2014, 14:35:33 pm wysłana przez anels »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jaki to gatunek
« Odpowiedź #16 dnia: 02.12.2014, 15:39:13 pm »
Co do dzioba - to jest za długi, ale nie ma dramatu. Możesz uciąć trochę tego "pazura" z przodu obcinakiem do paznokci i wyrównać pilniczkiem do paznokci (tylko miękkim, nie metalowym). Ma lekkie "dziury" w bokach listwy - to mu przód trzeba wyrównać do dłuższych części boku. Jak żółw się nie boi i głowy nie chowa to powinno Ci sie to udać samej zrobić. Jak się boisz obcinać - to piłuj na raty pilniczkiem.

Co do oczu - to powiem Ci, że zagadka. One wcale źle nie wyglądają, są czyste, ciemne, może z lekko podpuchniętą obwódką - ale to może być od przesuszenia z czasów życia na podłodze.
Czy przy świeceniu żółw próbował zamykać oko, mrugać ?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anels

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki to gatunek
« Odpowiedź #17 dnia: 02.12.2014, 18:23:09 pm »
Kurczę nie będę owijać w bawełnę.. nie bardzo wiem o co chodzi z tymi "dziurami " w bokach listwy.. ??
Co do oczu to dla mnie też zagadka, dzisiaj np jak podeszłam zrobiłam ( specjalnie) gwałtowny ruch to się schowała... natomiast co do świecenia latarką... nie bardzo na nią reagowała.. prędzej już powiedziałabym że to była reakcja " spadaj ja chcę iść pochodzić" idę teraz jej podsunąć ziele zobaczę co i jak..
 

Dodano 02.12.2014, 21:02:53 pm
Zrobiłam mały eksperyment.Przesuwałam w prawo i w lewo jedzenie - by widzieć czy reaguje na to.. kilka razy zdarzyło się jej trafić w puste miejsce ale 7/10 razy obróciła się w stronę jedzenia.. to chyba jednak oznaka że coś może widzi.. dodatkowo zrobiłam jej kąpiel .. wysikała się i śpi..
« Ostatnia zmiana: 02.12.2014, 21:02:53 pm wysłana przez anels »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jaki to gatunek
« Odpowiedź #18 dnia: 03.12.2014, 10:33:28 am »
To tak po kolei:
- z przodu żółw ma przerośnięty "ząb" - do upiłowania/ucięcia
- z boków, zaraz za tym "zębem" są takie ubytki/wcięcia w listwie - czyli te "dziury".
Nie można mu tego "zęba" z przodu przycinać tak wysoko jak sięgają te wcięcia, bo wtedy mogłoby się zdażyć, że powstanie dziura między dolną a górną szczęką. Więc przedni "ząb" przycinami kierując się pozostałą długością boków listwy.
Nie wiem - czy teraz jest to zrozumiałe?

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ