Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:03:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kiedy żółw jest agresywny - POMOCY!!!  (Przeczytany 48516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Kiedy żółw jest agresywny - POMOCY!!!
« Odpowiedź #60 dnia: 19.06.2008, 19:33:54 pm »
No widzisz. Pokrzywa jest smaczna dla żółwi. Co do łapki ja nie widzę nic niepokojącego, po prostu łuski trochę odstają ale dopóki nie odpadają co jest objawem problemów z nerkami - nie ma powodu do zmartwień. Porównaj inne żółwie na fotkach, np. mojego bo wydaje mi sie że tez tak ma. Natomiast pazurki u przodu i tyłu trzeba skrócić, bo są za długie.

Co do dzioba - może jakiś dobry weterynarz by go odpowiednio wyprofilował - tzn upiłował tę wysuniętą część a gdy kościec stwardnieje to to co zacznie odrastać - będzie rosnąć prawidłowo, ale to takie moje gdybanie...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Kiedy żółw jest agresywny - POMOCY!!!
« Odpowiedź #61 dnia: 19.06.2008, 19:42:47 pm »
Wydaje  mi się,ze na pazurkach widać nerwy na całej długości-nie widzę przestrzeni pustej...Spytam sie weterynarza

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Kiedy żółw jest agresywny - POMOCY!!!
« Odpowiedź #62 dnia: 19.06.2008, 19:49:56 pm »
Nie no, musi być pusta przestrzeń na początku pzaurka
TUPTUŚ

Offline monika

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Kiedy żółw jest agresywny - POMOCY!!!
« Odpowiedź #63 dnia: 19.06.2008, 19:59:03 pm »
Zamiast obcinać pazurki możesz też poszukać wyższego kamienia na który żółw mógłby się wspinać. Jak wstawisz go do terra żółwik będzie miał zajęcie i pazurki będą się piłować. Ja odkąd wstawiłam dla żółwia kamień nie musze juz stresowac jego i siebie przycinaniem pazurków :)

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Kiedy żółw jest agresywny - POMOCY!!!
« Odpowiedź #64 dnia: 19.06.2008, 20:22:38 pm »
I tak muszę podejść do weterynarza z tym dziobem,to może mu podetnie pazury..Oglądając zdjęcia Waszych żółwi,widzę,ze są rożne "ubarwienia" stepowych żółwi. Czy mogłybyście mi pomoc w identyfikacji gatunku Tuptka? może jakaś stronka jest gdzie bym zobaczyła ten typ żółwia..wiem,ze z Kazachstanu go przywieziono

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Kiedy żółw jest agresywny - POMOCY!!!
« Odpowiedź #65 dnia: 02.07.2008, 18:11:16 pm »
Wróciłam właśnie od weterynarza. Nie byłam u doktora Piaseckiego,ale u doktora Nakoniecznego,pracował ponoć w zoo przy żółwiach.. poszłam z tymi pazurami i dziobem. Pazurów nie ma co obcinać,bo do samego końca ma naczynia krwionośne,jakby podciął to krew leci.Mówiłam,ze na zdjęciach nie było widać pustej przestrzeni??
dzioba tez nie podciął bo to ja spanikowałam..Tuptek tak się bał tego weterynarza,ze nie chciał głowy wyciągnąć..stukał go w skorupę na dole,łapał za nóżki,ale ten nie dał sobie wyciągnąć..trwało to chwile i zrezygnowałam:(powiedział mi,ze mogę go ukłuć igłą w tylną łapkę wtedy sam wyciągnie głowę..Jak ja sama trzymałam Tuptka to przy mnie uspokajał..ale jak on sie zbliżył na 20cm to chował sie..Zrezygnowałam z tego kłucia i podcinania na siłę dzioba..żółw sie wypróżnił chyba za cały m-c..doktor powiedział,żebym przysłała kogoś z tym żółwiem,bo ja za bardzo panikuje..Racja..ale widziałam,jak żółw jest przerażony..
Poza tym,skorupę ma bardzo ładną,doktor był zszokowany jego stanem zdrowia jak na warunki w których go trzymałam (czyli podłoga+sałata). żówł wygląda dobrze,jest bardzo silny,zewnętrznie wszystko ok..Jego zdaniem,żółw zwariuje teraz w terrarium które mu kupiłam..Nie powiem,żeby mi to humor polepszyło..sama sie obawiam co to będzie jak go dam do zamkniętej przestrzeni..Powiedział abym nie zrażała się,ze złów nie chce jeść przy nowej diecie którą mu serwuje,czyli same zielska w postaci mlecza,pokrzyw i koniczyny..I powiedział mi jeszcze,że jego zdaniem,żółw miał za dużo witaminy A,ale w czym mu tyle tej witaminy podawałam to nie wiem..Jutro znowu pójdę..ale z kimś pójdę jeszcze,aby tym razem sie udało..

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Kiedy żółw jest agresywny - POMOCY!!!
« Odpowiedź #66 dnia: 02.07.2008, 20:25:17 pm »
Rozumiem Twoją panikę.
A co do tej wariacji żółwia, to będzie się musiał przyzwyczaić no i przydał by się wybieg w miarę możliwości i będzie wszystko ok.

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Kiedy żółw jest agresywny - POMOCY!!!
« Odpowiedź #67 dnia: 05.04.2020, 19:37:10 pm »
Witaj.  Jak ma się twój żółw po kolejnych latach?

Wróciłam właśnie od weterynarza. Nie byłam u doktora Piaseckiego,ale u doktora Nakoniecznego,pracował ponoć w zoo przy żółwiach.. poszłam z tymi pazurami i dziobem. Pazurów nie ma co obcinać,bo do samego końca ma naczynia krwionośne,jakby podciął to krew leci.Mówiłam,ze na zdjęciach nie było widać pustej przestrzeni??
dzioba tez nie podciął bo to ja spanikowałam..Tuptek tak się bał tego weterynarza,ze nie chciał głowy wyciągnąć..stukał go w skorupę na dole,łapał za nóżki,ale ten nie dał sobie wyciągnąć..trwało to chwile i zrezygnowałam:(powiedział mi,ze mogę go ukłuć igłą w tylną łapkę wtedy sam wyciągnie głowę..Jak ja sama trzymałam Tuptka to przy mnie uspokajał..ale jak on sie zbliżył na 20cm to chował sie..Zrezygnowałam z tego kłucia i podcinania na siłę dzioba..żółw sie wypróżnił chyba za cały m-c..doktor powiedział,żebym przysłała kogoś z tym żółwiem,bo ja za bardzo panikuje..Racja..ale widziałam,jak żółw jest przerażony..
Poza tym,skorupę ma bardzo ładną,doktor był zszokowany jego stanem zdrowia jak na warunki w których go trzymałam (czyli podłoga+sałata). żówł wygląda dobrze,jest bardzo silny,zewnętrznie wszystko ok..Jego zdaniem,żółw zwariuje teraz w terrarium które mu kupiłam..Nie powiem,żeby mi to humor polepszyło..sama sie obawiam co to będzie jak go dam do zamkniętej przestrzeni..Powiedział abym nie zrażała się,ze złów nie chce jeść przy nowej diecie którą mu serwuje,czyli same zielska w postaci mlecza,pokrzyw i koniczyny..I powiedział mi jeszcze,że jego zdaniem,żółw miał za dużo witaminy A,ale w czym mu tyle tej witaminy podawałam to nie wiem..Jutro znowu pójdę..ale z kimś pójdę jeszcze,aby tym razem sie udało..