Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 19:31:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Oświetlenie -żółwik kilka pytań  (Przeczytany 5610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bar666

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
Oświetlenie -żółwik kilka pytań
« dnia: 13.12.2017, 22:48:49 pm »
Witam ,

Chciałem prosić o podpowiedz jaki zakupić oświetlenie 2w1  dla stepowego ,dziś się przebudziła po 3,5 m. od maja do września  na działce przebywa , obecnie w takim terarium używałem standardowych  żarówek uvb i grzewczych w widocznych miejscach .
Ogólnie żółwik lubi najbardziej koniczynę kwiaty  , mlecz ostanie  2 lata  jakoś krócej zimuje , i wtedy rukola suchego nie , namoczonego również mie zje , przysmakiem jest aronia jak  polubiła to coraz wcześniejszą je z  apetytem , z nieciekawych akcji to  wyjada kawałki wapno kamieni  z posacki , wapna ze sklepu nie tknie  .Od porad zebranych na forum  raz w roku u weterynarza , z tego co pamiętam raz była  zarobaczona ,
Prosze o wskazówki
Dzięki .

Offline bar666

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
Odp: Oświetlenie -żółwik kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 13.12.2017, 22:58:16 pm »
Nie wiem dlaczego zdjęcia nie mogę dodać .

Offline F_lipa11

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 5
Odp: Oświetlenie -żółwik kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 16.12.2017, 22:08:40 pm »
z tego co mi wiadomo to nie ma 2w1 najlepiej zainwestuj w metalohalogen, bo nie będziesz musiał zmieniać co roku, lub świetlówkę UVB 10.0 i oczywiście grzewczą osobno
co do suszu to przegłodź gada (dawaj mu tylko susz). jak jest zdrowy, to po paru dniach zacznie jeść co mu dajesz ;) rukoli lepiej nie dawaj bo te wszystkie warzywa strasznie chemiczne, a szczególnie zimą
jeżeli chodzi o wapno to gad MUSI je przyjmować. proponuję dać mu kamień sepii, powinien skubać  :)

Offline bar666

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
Odp: Oświetlenie -żółwik kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 18.12.2017, 13:12:10 pm »
Dzięki za info  czy  mógłbyś  mi  podać link  gdzie  kupić  taką lampę .
wielkość wybiegu gada  to  długośc  185 szerokość70 cm .

Offline F_lipa11

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 5

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Oświetlenie -żółwik kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: 18.12.2017, 16:39:04 pm »
Za grzewczą może robić zwykła żarówka skupiająca światło z powłoką lustrzaną - tzw. "grzybek".
Ja jednak polecam opcję metalohalogen 2w1, świetlówki dają bardzo małą ilość promieniowania, praktycznie żadną. Metalohalogen jest droższy w zakupie, ale wystarcza na 18 miesięcy świecenia, a świetlówka na 6. Resztę terrarium można doświetlić LED-ami, bo inaczej będzie dość ciemno.

Offline bar666

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
Odp: Oświetlenie -żółwik kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: 18.12.2017, 22:21:08 pm »
Jestem z Kalisz po zoologoach  nie chodzę  i opierdalam że dają  sałate , lub  gekona  do żółwi albi pusto  mają  Pani  mówi  że  je  sałate  a  ja  jej na to  jakby  pani  nic nie  jadła  oprócz  szczura  nie zjadała by pani ...
weterynarze  z ostrowa polecam   mega    pozytywnie  ,  nie trzeba się    nie którymi motywami sugerować ...reklam itdp .