Żółwie lądowe > Ogólny

Pancerz żółwia - charakterystyka anatomiczna

<< < (3/7) > >>

żółw-czesiek:
temat jak najbardziej ciekawy, szczególnie dla początkujących chodwców, którzy chcieliby wiedzieć ile lat ma ich żółw. niekiedy na podstawie posiadanych informacji (od poprzedniego właściciela ) nie jesteśmy w stanie tego określić.

witia:

--- Cytat: żółw-czesiek w 28.09.2009, 10:51:42 am ---temat jak najbardziej ciekawy, szczególnie dla początkujących chodwców, którzy chcieliby wiedzieć ile lat ma ich żółw. niekiedy na podstawie posiadanych informacji (od poprzedniego właściciela ) nie jesteśmy w stanie tego określić.

--- Koniec cytatu ---

... no ale na podstawie samych przyrostów też wieku żółwia nigdy dokładnie nie określisz, bo zależą one między innymi od tego czym żółw jest karmiony, czy jest zimowany, no i w jakich warunkach jest hodowany (wybieg, terrarium, wilgotność powietrza itp. itd.) - także tutaj trzeba być ostrożnym  ;)

żółw-czesiek:
jasne, lecz jak zrozumiałem to Serpentin może coś napisać dodatkowego prócz metody z przyrostami na tarczkach?
lub może metodę tą opisać dokładnie.
może sa jeszcze inne niuanse na które zwraca się uwagę w określaniu wieku żółwia. mam właśnie ten problem ze swoim nowym grekiem. z informacji od poprzedniej opiekunki wynika że ma 3-4 lata ale ja jestem sceptyczny i myślę że ma więcej.

Serpentin:
Podobny artykuł mojego autorstwa na temat problemów przy ocenie wieku żółwia wodno-lądowego na podstawie samego wyglądu ukazał się w najnowszym "Naszym Akwarium". Jeśli chodzi o metodę oceny wieku żółwi zarówno lądowych jak i wodno-lądowych to są one bardzo podobne, ale można złapać się w wiele pułapek. To co miałem napisać to będzie informacja o metodach oceny wieku, ale nie dają one gwarancji. Pamiętam o stronce i wolnych chwilach skrobnę artykuł i podeśle do administratora.

Pozdrawiam
PS Jak coś nie mam teraz dostępu do internetu




nulus:
Całkiem całkiem Wojtku ;)
Ja też szykuje coś ciekawego... :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej