Żółwie lądowe > Ogólny

Pancerz żółwia - charakterystyka anatomiczna

<< < (2/7) > >>

ankan:
Tak myślałam, ale wolałam się upewnić...:)
A taką sekcję robiłeś sam - czy masz zdjęcia od weta? Ciekawi mnie na ile można ustalić przyczynę śmierci gada w przypadku gdy zaatakował go wirus lub cierpiał na jakieś zakażenie bakteryjne. Bo łatwie do rozpoznania są zapewne choroby nerek, wątroby, MDB, zatrzymanie jaj czy zaczopowanie ciałem obcym.

Serpentin:
Nie dopiero będę wraz ze znajomymi pod okiem pani profesor na uczelni wykonywał taką sekcję.

Pozdrawiam

Jakub:
bardzo ciekawy artykuł :)

Basia:
A powiedz serpentin w miarę dokładnie jak po pancerzu poznać wiek u lądowca?

Serpentin:
Cóż ciężka sprawa tak naprawdę na podstawie samego wyglądu ocenić wiek żółwia. Można się posiłkować mniej więcej znanymi wymiarami poszczególnych gatunków w danym okresie życia. Jednak odnośnie Twojego pytania to jest owszem standardowa metoda wykorzystywana przy ocenie wieku dzikich osobników szczególnie żółwi wodno-lądowych polegająca na liczeniu pierścieni przyrostów na tarczkach pancerza. Jednak nie chciałbym się zbytnio teraz w tym temacie wdawać w dyskusje na temat oceny wieku zwierzęcia na podstawie właśnie wyglądu jak coś załóż osobny temat do tej dyskusji na forum to włączę się  w wymianę informacji. Ewentualnie mogę w wolnej chwili skrobnąć jakiś artykuł o tym zagadnieniu na stronę główną gdyby oczywiście zaszła taka potrzeba.

Pozdrawiam 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej