Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:07:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?  (Przeczytany 34922 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michal78

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #30 dnia: 29.02.2016, 21:50:45 pm »
Ja czasem całuje w głowę...
Nie wypuszczam na dywan ale raz na jakiś czas daje trochę połazić po biurku (w pełnej asekuracji) żeby poznał inny świat, może z raz na 2 tygodnie więc stawów na pewno sobie od tego nie zniszczy.
Zdarza się że czasem leżę na kanapie oglądając tv i kładę sobie żółwia na klatce piersiowe, chwilę połazi po mnie potem idzie spać (co raczej wyklucza fakt że taka sytuacja go stresuje). Każde stworzenie potrzebuje bliskości...

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #31 dnia: 01.03.2016, 11:32:25 am »
Każde stworzenie potrzebuje bliskości...

Prawda, nawet pająki wyciągają łapki do przytulania! https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/df/b5/3f/dfb53f870be8fe6a4032956ed65d4434.jpg (osobom z arachnofobią radzę nie oglądać zdjęcia ;) )

Offline michal78

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #32 dnia: 01.03.2016, 17:58:45 pm »
Żółw nie okazuje uczuć jak pies czy kot, nie dlatego że ich nie ma ale dlatego że uważa że tak należy (nie okazywać ich). Jest z natury powściągliwy. Można powiedzieć że ma naturę introwertyczną.

Offline matekp66

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #33 dnia: 25.02.2017, 16:46:46 pm »
Mój żółw Stefan ,nie lubi siedziec w terarium ,wali niemiłosiernie w szybke ,gsy go wypuszczam jest zaintersowany moja osoba. Oznacza to ,ze chodzi za mna jak pies ,gdy sie klade wchodzi na mnie . Bez problemu je mi z ręki . Ogolnie go adoptowalem jestem laikiem co do tych zwierząt mam psa ,za ktorym tez chodzi i lubi sie do niego"przytulac" mam na mysli podchodzenie do niego ,lub wchodzenie na jego lapy ,czasem nawet wchodzi do jego legowiska chowa sie w skorupe i tam spi. Mam z niego niezly ubaw i mam nadzieje ,ze to mu nie szkodzi, traktujemy go po prostu jak kazde inne zwierze ,gdy glaskam go po glowce nie chowa jej ,generalnie sie nie boi niczego. Chcialbym sie dowiedzieć co to za rasa jest calkiem spora mysle ,ze jak reka albo wieksza reka doeoslego faceta .

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #34 dnia: 25.02.2017, 17:32:17 pm »
Żółwie nie mają ras tylko gatunki, z tego co widzę to grecki chociaż zdjęcie fatalne. To co robisz szkodzi mu i to bardzo. Poczytaj o warunkach chowu i diecie tych żółwi bo jak widać Twoja wiedza jest zerowa. Z przykrością stwierdzam, że i Ty i osoba oddająca Ci żółwia nie grzeszycie odpowiedzialnością.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #35 dnia: 25.02.2017, 19:39:50 pm »
Mój żółw Stefan ,nie lubi siedziec w terarium ,wali niemiłosiernie w szybke ,gsy go wypuszczam jest zaintersowany moja osoba. Oznacza to ,ze chodzi za mna jak pies ,gdy sie klade wchodzi na mnie . Bez problemu je mi z ręki . Ogolnie go adoptowalem jestem laikiem co do tych zwierząt mam psa ,za ktorym tez chodzi i lubi sie do niego"przytulac" mam na mysli podchodzenie do niego ,lub wchodzenie na jego lapy ,czasem nawet wchodzi do jego legowiska chowa sie w skorupe i tam spi. Mam z niego niezly ubaw i mam nadzieje ,ze to mu nie szkodzi, traktujemy go po prostu jak kazde inne zwierze ,gdy glaskam go po glowce nie chowa jej ,generalnie sie nie boi niczego. Chcialbym sie dowiedzieć co to za rasa jest calkiem spora mysle ,ze jak reka albo wieksza reka doeoslego faceta .
Masz psy tak?
Więc musiałaś szukać wiedzy o tym co powinny jeść. Więc dlaczego nie szukałaś co powinien jeść żółw i jak powinien być trzymany?
Niestety nadzieja to matka głupców....
Zadbaj o tego żółwia. Pomyśl ja byś się czuła jak byś musiała jeść jedzenie nieodpowiednie dla ciebie? Na przykład śrutę kukurydzianą z wodą.

Offline helitopker

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • http://leczenie-hemoroidow.net.pl/
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #36 dnia: 06.03.2017, 11:16:28 am »
Ja nie "bawię się" z żółwiem, bo to nie jest zabawka, tylko żywe stworzenie. Jedynie to wypuszczam go trochę, aby pochodził po podłodze i tyle :P Jeśli to można nazwać zabawą to tak :D

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #37 dnia: 06.03.2017, 11:21:24 am »
Helikopter - to nie wypuszczaj bo to dla niego niewłaściwe.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #38 dnia: 05.04.2017, 03:04:00 am »
Helikopter - to nie wypuszczaj bo to dla niego niewłaściwe.

Jak tak czytam to zastanawiam się nad ludzkością. 
" Nie wypuszczaj " tak i tak żle .. itp .

Ludzie w jakim wy żyjecie świecie ?
czy dla was siedzenie w "klatce" jest lepsze niż chodzenie po ziemi raz na czas?
to jak by was pozamykać i obijaj się od szyby do szyby.
Bo- masz lepsze podłoże więc stawy Ci nie wysiądą.
Jak takie macie podejście najlepiej mieć rybki. Bo te poza wodą nie przeżyją.
I nie bądźmy głupcami. Nieraz żółw co życie na ziemi spędził będzie w lepszej formie niż ten z terrarium .
Bo doczepić się można tak samo ,że UVB nie daje tego co daje słońce. Więc trochę rozumu..
Wiem ,że są tu 1/3 fanatycy ale za rok dwa może się okazać równie dobrze z badań ,że żółwie lepiej czują się na asfalcie.. A wy jak pelikany to łapniecie i będzie hejt ,że gdzie żółwia trzymać w terrarium jak trzeba mu asfalt położyć na wybiegu.
Bądźmy racjonalni i przestańmy się szczegółów czepiać .
Pozdrawiam .

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #39 dnia: 05.04.2017, 11:22:17 am »
Jak na moderatora to masz szczególne "poczucie humoru"
Popatrz jak ładnie chowają się podłogowce
https://www.facebook.com/fundacja.epicrates/photos/pcb.1745349552149173/1745348772149251/?type=3&theater

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #40 dnia: 05.04.2017, 15:08:29 pm »
A po kiego grzyba go wypuszczać ? Co jest ciekawego dla żółwia na podłodze?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #41 dnia: 06.04.2017, 09:37:24 am »
Rainok twój post tylko świadczy o braku wiedzy, ciężko to inaczej skomentować.
U mnie gady nie muszą się 'odbijać od szyby do szyby' bo mają odpowiednie terraria i wybiegi zewnętrzne.
Jeśli chodzi o żółwie mieszkające na podłodze to widziałam już dziesiątki jak nie setki gadów po takich warunkach, czasem nie dało się im już pomóc, bywały też takie które dały rade z takimi warunkami ale to kwestia dobrych genów, osobnicza. Więc nie pisz głupot że może okaże się że żółwiom lepiej na asfalcie - cytując "troche rozumu" mógłbyś użyć :)

Offline fsdfsdfsdfsdfsd

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #42 dnia: 31.05.2018, 21:06:39 pm »
żółw to też człowiek dajcie mu się pobawić. ja z moim przytulam się

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #43 dnia: 01.06.2018, 17:17:27 pm »
Miłej salmonellozy :) i masy innych chorób.

Offline F_lipa11

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 5
Odp: Jak bawisz się ze swoim żółwiem?
« Odpowiedź #44 dnia: 03.06.2018, 17:17:47 pm »
nawet nie chodzi tylko o choroby. Oczywiście uważam, że żółwie mają osobowość, ale żeby potrzebowały bliskości czy czułości? Jakbyś podszedł do dzikiego żółwia, schowałby się w skorupie i nie szukał bliskości, nawet jakbyś wyznał mu szczerą miłość, pocałował i przytulił. siedziałby w skorupie, dopóki byś nie odszedł. częste branie na ręce to tylko męczenie zwierzaka. Poza tym żółwi nie da się udomowić, więc nawet te urodzone w niewoli nie potrzebują przytulania. Co do tematu, w moim przekonaniu okazywanie czułości ogółem gadom to zapewnienie im jak najlepszych warunków, czyli jak najbardziej zbliżonych do naturalnych, taką miłość/czułość praktykuję na codzień