Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 14:46:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Podnoszenie się z wywrotki  (Przeczytany 10594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Podnoszenie się z wywrotki
« Odpowiedź #15 dnia: 01.10.2007, 17:23:28 pm »
mój żółw jak był mały "dachował'' dośc często bo zawsze znalazł jakąs przeszkodę która wyzwała go na pojedynek ;) ale pomogłem mu może ze 3 razy kiedy się zblokował i nie miał się o co zaprzeć a tak to nawe na płaskim sobie sam radził teraz jak podrósł już takie wpadki mu się nie przytrafiają ;)
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Podnoszenie się z wywrotki
« Odpowiedź #16 dnia: 07.10.2007, 16:18:02 pm »
Może to faktycznie jest tak jak z małymi dziećmi, ja są małe przewracają się - póżniej już nie.
TUPTUŚ

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Podnoszenie się z wywrotki
« Odpowiedź #17 dnia: 17.10.2007, 01:27:00 am »
Skautek , choć do najmłodszych nie należy ,( chyba ,że duchem)  pokazał mi dziś jak to jest z wywrotką . Ma ostatnio taki zwyczaj , że staje w rogu terra na tylnich łapkach i sprawdza jak wysoko sięgnie, dziś strącił czujnik wilgotności, a przy okazji walnął na plecki, i zobaczyłem jak gwałtownie próbował się podnieść. Zajęło mu to może z minutę , ale dało się zauważyć ,że ta pozycja bardzo mu nie odpowiadała. Ciekaw jestem jak często robi sobie taką szkołę przetrwania. Przy okazji zauważyłem ,że pozwala sobie na coraz dowolniejsze modelowanie wnętrza terra , w jednym z tematów wyczytałem ,że to oznaka swego rodzaju akceptacji nowego domu. Najwyższy czas , bo ileż można siedzieć na walizkach...
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Podnoszenie się z wywrotki
« Odpowiedź #18 dnia: 23.10.2007, 16:29:49 pm »
Twój żółwik reaguje prawidłowo. Co do modelowania, choć byśmy nie wiem jak ustawiali im mebelki w terra i tak zrobią po swojemu, takie to już są te gadzinki.  ;)
TUPTUŚ