Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 14:28:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Połączenie dwóch żółwi  (Przeczytany 6433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Połączenie dwóch żółwi
« dnia: 21.03.2010, 16:08:56 pm »
za bardzo nie mam pomyslu, gdzie moglabym zalozyc ten watek, wiec jesli to niewlasciwe miejsce prosze o sugestie, ewentualnie usuniecie, nie obraze sie:)

Otorz na razie tak czysto hipotetycznie chcialam zapytac jak to jest, poslozmy sie moim przykladem-mam doroslego osobnika, przeszlo 20-letniego. Czy istnieje mozliwosc, aby w przyszlosci przebywal on w jednym terra z innym zolwiem? Widze tu na forum zdjecia osob, ktore posiadaja nawet kilka osobnikow w jednym terra, dlatego zastanawiam sie czy te zolwie poprostu "od dziecinstwa":) sa hodowane razem? Czyli ja nie mialabym szans polaczyc Pazurka z samiczka badz samczykiem w jednym terra?

Z racji mojej niklej wiedzy moge sie jedynie domyslac, ze osobnik musialby byc zblizony rozmiarami do Pazurka aby go nie uszkodzic, a co z plcia? Czy samiczki by, ze tak powiem, nie zameczyl  ??? Jak to jest, ze niektorzy hoduja po kilka osobnikow razem bez uszczerbku dla nich?

Czy w moim przypadku marzenie o posiadaniu drugiego zolwia wiazaloby sie z zakupem osobnego terra, gdyz hodowla w jednym w ogole nie wchodzi w gre? Powiekszenie rozmiarow dotychczasowego widze jako obowiazkowe, nie musicie o tym przypominac, doradzcie tylko jak to jest z polaczeniem.

Przepraszam jesli pytanie jest infantylne, ale wole zapytac prosto aby uzyskac rzeczowa i zrozumiala odpowiedz, a ze tutaj uzyskalam pomoc nie raz, pytam znowu ;)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Połączenie dwóch żółwi
« Odpowiedź #1 dnia: 21.03.2010, 17:26:10 pm »
to jest tak ja sam mam jednego żółwia też samca i z nimi jest największy problem bo do samicy można dołożyć drugą i powinny się dogadywać łączenie dwóch samców nie jest dobrym pomysłem z samicą takrze nie bo by ją zamęczył tylko mozna dopuszczać w okresie godów ludzie trzymają żółwie razem ale albo są to same samice albo jeszcze małe, nie dojrzałe płciowo żółwie czasami po dojrzewaniu żółwia jeszcze samiec trochę opanowuje popęd do samicy ale w końcu zaczną się zaloty i wtedy trzeba rozdzielić mam nadzieje że wystarczająco wyczerpująco odpowiedziałem
Pozdrawiam Jakub

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Połączenie dwóch żółwi
« Odpowiedź #2 dnia: 21.03.2010, 17:35:21 pm »
Coś o tym wiem, bo mam samca i samice. Jeśli chodzi o żółwie to raczej dwie samiczki razem, ale podobne rozmiarowo!!!! 
pozdrawiają hela i parys

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Połączenie dwóch żółwi
« Odpowiedź #3 dnia: 21.03.2010, 17:38:58 pm »
no właśnie żółwie majki jeszcze się zgadzaja ale kiedyś będzie trzeba rozdzielkić
Pozdrawiam Jakub

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Połączenie dwóch żółwi
« Odpowiedź #4 dnia: 21.03.2010, 19:56:43 pm »
ach, czyli tak jak myslalam, Pazurek pozostanie samotnikiem w swym terra :(

Ale kto wie, moze za jakis czas dorobie sie drugiego terra z samiczka, albo dwiema ;)

Kurcze, bo powaznie tak bardzo bym chciala drugiego zolwia lub nawet dwie nowe gadzinki. Tylko trzeba jeszcze to dobrze przemyslec logistycznie-zeby i nowe maluchy byly zadowolone i zeby Pazurek nie odczul nowych wspoltowarzyszy. Na razie ciagle udoskonalam terra Pazurka, ale w glowie mrzenie kwitnie :D

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Połączenie dwóch żółwi
« Odpowiedź #5 dnia: 22.03.2010, 21:57:26 pm »
ja też mam takie marzenie i zbieram na 2 małe żółwiki ale jeszcze potrzeba pozwolenia od rodziców
Pozdrawiam Jakub