Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 07:00:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Poszukuję wybiegu dla żółwia na lato 2015  (Przeczytany 2933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aka_nina

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Poszukuję wybiegu dla żółwia na lato 2015
« dnia: 19.11.2014, 17:45:14 pm »
Witam. Posiadam żółwia greckiego Gangstera, które lato 2014 spędził na balkonie, w terrarium o wymiarach 130 na 90. W tym roku chciałabym opłacić mu hotelik, żeby przebywał w miejscu, gdzie są rośliny polne (ja mam problem ze znalezieniem, co drugi dzień dostarczano mi takie rośliny, bo u mnie w okolicy nie ma), oraz gdzie są inne żółwie. Za hotelik zapłacę. Preferowana okolica - pod Warszawą. Żółwik nie jest nosicielem żadnych chorób. Ma 15 lat, 20 cm skorupy. Jest całkowicie zdrowy, 10 lat temu chorował na krzywicę. Żółw wymaga karmienia z ręki ze względu na krzywy dzióbek. Potrzebuję hoteliku od początku do końca sezonu wybiegowego. Wybieg musi być dobrze zabezpieczony, bo żółw jest niezwykle silny fizycznie. Za 3-4 lata będę już posiadać przestronny wybieg.
Ewelina
« Ostatnia zmiana: 19.11.2014, 17:48:42 pm wysłana przez aka_nina »
Proszę do mnie mówić prosto z mostu.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Poszukuję wybiegu dla żółwia na lato 2015
« Odpowiedź #1 dnia: 19.11.2014, 21:08:36 pm »
Dziobek powinno dać są skorygować, musiałabyś wybrać się do weterynarza specjalisty od gadów.
Takiego "hotelika" raczej nie znajdziesz, może zastanowisz się nad oddaniem żółwia do adopcji? Na pewno znajdziemy mu domek w którym będzie miał wszystkiego pod dostatkiem :)

Offline aka_nina

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Poszukuję wybiegu dla żółwia na lato 2015
« Odpowiedź #2 dnia: 20.11.2014, 10:09:12 am »
Wiesz, nawet dziś jedziemy do dr Maluty skorygować. Nigdy nie będzie się dało dobrze go skorygować. Miałam kiedyś fatalnego weterynarza, który mu po prostu zniszczył dziób i od tamtej pory są problemy. Żółw sam coś tam zje, ale zazwyczaj go karmię, bo mu po prostu wypada z dzioba.
Proszę do mnie mówić prosto z mostu.