Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:35:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: przywitanie i pytanie : Jak szybko rośnie młody żółw stepowy?  (Przeczytany 5373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline smagibagi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Witajcie współtowarzysze żółwi :) Od miesiąca jestem opiekunką stepowca którego nazwałam Mały Andrzejek. Andrzej ma ok 2 miesięcy, u mnie jest od miesiąca. Wiedzę o żółwiach posiadam, 13 lat temu zaczęłam ją zdobywać i tak jest do dzisiaj. Jednak teoria to jedno a praktyka drugie :)

Nigdy nie zajmowałam się takim maluchem i nie wiem jak szybko powinien on rosnąć. Mam wrażenie że od kiedy u mnie jest rośnie w oczach, w ciągu 11 dni przybrał 4 gramy, w ciągu miesiąca zrobił się większy wizualnie, skorupka nie jest już płaska jak po wykluciu tylko nieco wyższa i bardziej okrągła (aktualnie waży 28g, długość plastronu to 4,5 cm). Nie chcę go przekarmiać ani głodzić i jest mi to trudno wypośrodkować przy takim maluszku. Mój poprzedni stepek był starszy gdy go dostałam i rósł niezauważalnie dlatego wydaje mi się że Andrzej rośnie w zastraszającym tempie :p Może macie jakieś wykresy albo prywatne tabelki na których jest rozpisana waga żółwia w zależności od długości pancerza i wieku? Myślę, że to może być naturalne, że tak szybko rośnie,ale dla spokoju ducha wolę dopytać o Wasze doświadczenie w tym temacie :)


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?