Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:36:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przyrosty  (Przeczytany 5910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FokaAlicja

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Przyrosty
« dnia: 03.04.2016, 16:03:51 pm »
Witam Forumowiczów
Jakiś czas temu pisałam na forum, że Herman (stepwiec) znacząco stracił na wadze. Po konsultacji z Wami, weterynarzem i zmianie diety (mieszanina suszków, świeżyzny, Repashy), żółwik odzyskał apetyt i teraz codziennie praktycznie czyści miskę. Od listopada, kiedy to żółw ważył 301 g (później był spadek do 273 g) do dzisiejszego dnia mamy na wadze 357 g. Podaje wagę ponieważ mój post dotyczy przyrostu żółwia. Spójrzcie proszę na zdjęcia Hermana, na których wyraźnie widać jasny przyrost - myślę, że to przyrost. Jasne paski pojawiły się 3-4 tygodnie temu i nieco rosną. Czy taki przyrost jest naturalny, czy to nie za dużo /żółw ma 5-6 lat)? Poradźcie proszę.

Offline ddaniel.z3@wp.pl

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Przyrosty
« Odpowiedź #1 dnia: 03.04.2016, 18:50:18 pm »
Rzeczywiście całkiem spore te przyrosty... A przypadkiem nie dajesz Hermanowi zbyt dużych porcji jedzenia??

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Przyrosty
« Odpowiedź #2 dnia: 03.04.2016, 19:43:52 pm »
On dalej dostaje repashy?

Offline FokaAlicja

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Przyrosty
« Odpowiedź #3 dnia: 03.04.2016, 21:02:38 pm »
Żółwik dostaje jedzenie rano i zjada wszystko. Repashy dostaje raz w tydzień. Robię mu mix: codziennie dostaje suszki, roszponka, trzykrotka i na zmianę: cykoria, bazylia, jarmuż, Repashy ostatnio bratki. Raz na dwa/trzy tygodnie dostaje sukulent, czasem aloes ale nie zawsze zjada. Ograniczyć mu jedzenie? Wydawało mi się, że skoro zjada wszytko to jest ok.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Przyrosty
« Odpowiedź #4 dnia: 03.04.2016, 21:24:04 pm »
Odstaw repashy. Już wcześniej mówiłam że to nie jest dobre jedzenie do karmienia na co dzień... Żółw zaczyna za szybko rosnąć, co widać od razu po skorupie.
Żółwie zazwyczaj zjadają wszystko co dostaną, to worki bez dna.

Offline skleppardalis

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
    • Sklep Pardalis
Odp: Przyrosty
« Odpowiedź #5 dnia: 08.04.2016, 23:29:28 pm »
Repasha/y to "karma" na równie żenującym poziomie co Biorept... Nie rozumiem jej rosnącej popularności..

Żółwia w tym wieku można w zasadzie karmić nawet co drugi dzień, to organizmy, które ewolucja dostosowała raczej do niedojadania niż przejadania.
A z innej beczki, jaką wilgotność ma gadzina w terrarium?
Serdecznie zapraszam do zakupów
http://pardalis.pl/

oraz do lektury
http://skleppardalis.blogspot.com/