Żółwie lądowe > Ogólny

Puszczanie żółwi po pokoju

(1/2) > >>

Slawexsdz:
Siemka! Wiem, ze wypuszczanie zolwikow z terrarium jest zle, ale w moim przypadku zolwie maja swoje ulubione miejsce za biurkiem i po wypuszczeniu siedza tylko tam. Zal mi ich trzymac w terze :-\

Slyszalem tez, ze zolw moze miec problemy ze stawami. Dlaczego tak sie dzieje? Czym dla zolwia rozni sie dywan od podloza w terrarium?

Aha. Temperatura u mnie w chacie wynosi ok 22 stopnie, a zolwie puszczam tylko na noc. W dzien siedza w terze pod UV.

Co o tym myslicie? Prosze o odpowiedz, bo nie wiem, czy robie dobrze.

still:
zdecydownia nie robisz dobrze ale dobrze że pytasz ;)
Po pierwsze na podłodze w domu masz masę kurzy a więc roztocza do tego sa przeciągi co zapaleniu płuc itp a pod meble się wciskają bo starają się schować bo albo się tym stresują albo jest im za zimno. Zdecydowanie odradzam mój spcaeruje po domu tylko jak ma sprzątane w terrarium ale przed tym dokładnie sprzątam cały pokój i stawiam mu lapmkę na podłodze. co do stawów jest coś takiego w co ja akurat średnio wierzę ale na pewno ziarenko prawdy w tym siedzi a mianowicie podłoga w domu jest równa nie ustępuje przed pazurkami żółwia w wyniku czego może dochodzić do deformacji czy stanów zapalnych stawów.Polecam trzymac żółwika w terrarium ajak się da to latem wypuszczać na powietrze ale też tylko w czystej okolicy

Pozdrawiam;)

Slawexsdz:
Rozumiem. Zolwik lubi miec czysto :)

Patrycja :):
żle robisz że go puszczasz, w 100% zgadzam sie z Filipem, dywanik to nie jest miejsce naturalne dla żołwika,nie spotkasz wykladziny czy dywanu w naturze, za malo wilgotności, brak ciepla, możliwość urazów, a jak go wypuszczaleś na dywan to nie zachaczał pazurkami o dywan?? jak jak robilam terarium to przez 1 dzień Franklinek zyl na podlodze i widzialam jak pazurki chaczą o wykladzine, pozatym na podłodze nie ma spokoju, są domownicy, chowa sie za biórkiem bo ma tam spokój, to zaciszne miejsce.
Lepiej teraz w ladna pogode dac go na balkon lub do ogródka, niech sobie poużywa, wybiega się i nałapie promieni slonecznych!

pol@k:
Dokładnie jak mówili Filip i Patrycja, poza tym coś się może stać żółwikowi, wystarczy chwila nieuwagi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej