Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 19:43:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem  (Przeczytany 21065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #15 dnia: 15.08.2012, 14:42:48 pm »
Chodzi mi o to że sam fakt że dziewczynka stojące na żółwiu tu już coś nie najlepszego...
Z zły człowiekiem przesadziłam prawda za co przepraszam. Dodam jeszcze że nie za bardzo zrozumiałam drugi film, to chyba świadczy o moim zagalopowaniu.
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

TomaszW

  • Gość
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #16 dnia: 15.08.2012, 14:47:04 pm »
 ;)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #17 dnia: 15.08.2012, 16:26:44 pm »
Tohu-va-bohu, jesteś moim absolutnym żółwim guru, dlatego też Twój komentarz w tej sprawie skłonił mnie do powtórnego obejrzenia powyższego materiału, tym razem w całości, również z drugiej szpalty. Odkryłam przy tym, że ostatni filmik jest najbardziej wartościowy z całego artykułu, dziwię się że nie jest pierwszy w kolejności.

Za pierwszym razem obejrzałam wydłubywanie z jajek, stłoczone maluszki w akwarium, stanie na żółwiu i miałam serdecznie dość. Dosłownie mnie serce rozbolało. Dlaczego wybrano takie fragmenty, aby przybliżyć czytelnikom hodowlę, a tyle ciekawych i ważnych kwestii (choćby opis zimowania wraz z pomieszczeniem i prezentacja wybiegu) pominięto? Teraz, oglądając z ostudzoną już głową, i z nową wiedzą o panu Romualdzie, muszę stwierdzić że moje pierwsze reakcje były zbyt ostre wobec tego człowieka. Dalej mam zastrzeżenia wobec kilku rzeczy, które robi, niemniej cofam wcześniejsze wypowiedzi o znęcaniu się nad zwierzętami itp., i bardzo przepraszam.

Jednak wciąż uważam, że ten artykuł nie daje dobrego przykładu dla hodowania żółwi, i to nie przez osobę pana Romualda i jego metody, ale przez ich wybiórcze przedstawienie i niedostateczne wyjaśnienie przez dziennikarza(y). Laik obejrzawszy ten materiał, a szczególnie filmiki z dziećmi z pierwszej szpalty, będzie miał mylne pojęcie o warunkach i wymogach traktowania żółwia. wege nie śmiej się proszę, że mnie zbulwersowało szklane naczynko, bo oczami wyobraźni zobaczyłam w tym momencie tuziny dzieci, którym rodzice kupują żółwika, i wsadzają go radośnie do takiej szklanej trumienki. Dalsze tuziny stają się posiadaczami jezdnych sulkatek. Wiedza o żółwiach w naszym kraju jest w tak marnym stanie, że w mojej opinii osoby ją posiadające mają wręcz misyjny obowiązek przekazywać ją w przesadnie akuratny sposób. Ufam, że to nie jest przejaw neofickiego radykalizmu z mojej strony.

W samej hodowli nie podoba mi się zagęszczenie i mieszanie podgatunków oraz gatunków połączone z rozmnażaniem, i to na taką skalę. Ogólnie propagowanie rozmnażania żółwi budzi we mnie opór, ze względu na ilość niechcianych i schorowanych żółwi, które wciąż pokutują w Polsce. Zdaję sobie jednak sprawę, że to temat na inną dyskusję. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 15.08.2012, 16:38:45 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #18 dnia: 15.08.2012, 16:30:43 pm »
Moim zdaniem nie można go nazwać złym hodowcą ale nie za bardzo podoba mi się to co robi. Ponad 200 żółwi to zdecydowanie za dużo, to już bardziej obsesja niż hobby. Na żółwiu zdecydowanie nie powinno się stać, więc ta dziewczynka jest dla mnie strasznym nieporozumieniem.
Ja rozumiem że można być miłośnikiem gadów, sama się w żółwiach zakochałam, ale to już przesada.
Jak tylko przeczytałam ten artykuł i obejrzałam zdjęcia wzięłam go za okropną osobę, po przemyśleniu tematu to właściwie zapewnia on żółwiom warunki lepsze niż wiele osób. Nie pochwalam tego co robi, ale też nie uważam go za jakiegoś potwora męczącego zwierzęta.  ;)
« Ostatnia zmiana: 15.08.2012, 16:33:08 pm wysłana przez wanilia »

TomaszW

  • Gość
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #19 dnia: 15.08.2012, 17:40:40 pm »
 <angel>

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #20 dnia: 15.08.2012, 20:15:10 pm »
Jako przedstawicielka gawiedzi, pełna - a jakże - neofickiej i jakiej tam jeszcze ignorancji, pragnę zaprotestować przeciwko podejrzewaniu mnie o wylewanie na kogokolwiek cuchnących wymiocin. Jestem kulturalną osobą, chociaż zapewne nie jestem tą, którą Tohu-va-bohu zna, ceni i lubi. Tym razem jednak cieszę się, że jestem z tymi, którzy po prostu lubią żółwie i starają się wspierać innych miłośników żółwi w ich wysiłkach, a nie z tymi, którzy produkują masy żółwi w celach handlowych, nie licząc się z tym, że większość z nich trafi na dywany w blokowiskach. A za kilka, kilkanaście lat kolejni przedstawiciele tejże gawiedzi będą - mam nadzieję - przygarniać kolejne żółwie i stwarzać im sensowne warunki do życia.
Z wyrazami szacunku do każdego,
Wasza Bemilka

TomaszW

  • Gość
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #21 dnia: 15.08.2012, 20:55:22 pm »
...wstrząsający jest Wasz, przepraszam, ignorancki, neoficki, a przede wszystkim niebezpieczny i groźny radykalizm. Ale takie jest prawo gawiedzi, wzajemnie podłechtującej i dopieszczającej się w swej ignorancji.

...nikt z Was do pięt nie dorasta (i - patrząc po formie Waszych wypowiedzi - nie dorośnie).

 Jak łatwo gawiedzi zmieszać znakomitego specjalistę z błotem. Jak łatwo, jakie to w Polsce pospolite i jakie przerażające, jakie wstrętne.

Jak jakiś psi jazgot w schronisku. Zwielokrotniony ryk tępej krwiożerczej nienawiści.

 ...Wasze cuchnące wymiociny...
 

To było THE BEST OF Tohu-va-bohu! ;)
Pozdrawiam ja i mój niebezpieczny i groźny radykalizm! ;D

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #22 dnia: 15.08.2012, 21:33:44 pm »
podpisuje sie pod opinia Bemilki.dla mnie to choroba nie chodowla....pozniej dziwne(pisze o mnie) 2 zolwie kupilam i obydwa w ciagu miesiaca trzeba bylo antybiotykami leczyc!! teraz jest jasne,dlaczego?bo wiekszosc chodowcow chce na nich tylko zarobic....
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #23 dnia: 15.08.2012, 21:49:40 pm »
...wstrząsający jest Wasz, przepraszam, ignorancki, neoficki, a przede wszystkim niebezpieczny i groźny radykalizm. Ale takie jest prawo gawiedzi, wzajemnie podłechtującej i dopieszczającej się w swej ignorancji.

...nikt z Was do pięt nie dorasta (i - patrząc po formie Waszych wypowiedzi - nie dorośnie).

 Jak łatwo gawiedzi zmieszać znakomitego specjalistę z błotem. Jak łatwo, jakie to w Polsce pospolite i jakie przerażające, jakie wstrętne.

Jak jakiś psi jazgot w schronisku. Zwielokrotniony ryk tępej krwiożerczej nienawiści.

 ...Wasze cuchnące wymiociny...
 

To było THE BEST OF Tohu-va-bohu! ;)
Pozdrawiam ja i mój niebezpieczny i groźny radykalizm! ;D


Ar ar ar! Wszyscy jesteśmy groźni, niebezpieczni i dzicy! Nasz piękny jazgot jest jedyny w swoim rodzaju  ;D

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #24 dnia: 15.08.2012, 21:54:00 pm »
i do tego nie szczepieni na wscieklizne  :laugh:
 

Dodano 15.08.2012, 21:54:42 pm
krotko mowiac nie wyprowadzac nas z rownowagi :P
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #25 dnia: 15.08.2012, 22:15:19 pm »
Nie chciałam wywołać jakiegoś ataku na kogokolwiek. Myślę tylko, że nawet bycie wspaniałym hodowcą nie daje nikomu prawa do obrażania ludzi i obrzucania ich inwektywami. Jeśli jednak moje odezwanie się miałoby być przyczyną jakichś nieprzyjemności, to jestem gotowa zamknąć konto i zrezygnować z udziału w forum.

TomaszW

  • Gość
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #26 dnia: 15.08.2012, 22:21:26 pm »
Bemilko  :o :o :o
Ani mi się waż zamykać konto!!! >:(

Jak to zrobisz to ja też zlikwiduję moje konto i zniknę z forum. >:D

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #27 dnia: 15.08.2012, 22:21:41 pm »
Bemilko, ja Cię zdecydowanie popieram ( oczywiście nie pod względem zamykania konta!  ;) )
Nie mam zamiaru płaszczyć się przed jakimś kolesiem i pozwalać się obrażać ( a raczej nas wszystkich) tylko dlatego, że jest jakimś super- cyber- mega hodowcą i ma doświadczenie. Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, większości z nas nie spodobało się to, co zobaczyliśmy w artykule i mamy prawo o tym napisać. Może lekko przesadziliśmy, ale nie na tyle by tak się do nas odnosić.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #28 dnia: 15.08.2012, 22:38:36 pm »
Pozdrowienia od Loni (niewiadomo skąd, rozleciała się skorupa, nerki i wątroba)
Od Freda (nerki)
Ryszardy (nie ma gdzie trzymać, braki wapniowe)
Gadzina (totalne nieporozumienie, miał być inny prezent)!
Jestem wdzięczna ,że do mnie trafiły!!

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #29 dnia: 15.08.2012, 22:39:42 pm »
Bemilka nie wywolałaś zadnego ataku i nie ma co mówic o zamykaniu konta!

Tak samo jak Pan Grzegorz wczesniej, każdy wyraził swoją opinię o materiale podanym w artykule.
Tak jak napisała semiramida wiedza o żółwiach i ich hodowli w naszym kraju jest tak skąpa i niestety przestarzała, że należy jak ma się okazję przekazywać, to co jest dla żółwi dobre.
Niestety przykłady wyeksponowane w tym materiale nie służą dobrej edukacji.

Poza tym Bemilka, kulturalnie i z szacunkiem napisałaś co myślisz - a ja mogę tylko się pod tym podpisać.

Pozdrawiam i zyczę wszystkim miłej nocy.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/