Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:48:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw stepowy Śpi 3 tydzień już czy to Normalne??czytać opis;)  (Przeczytany 7941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mieciu440

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Witam grono , mam stepowca od kwietnia tego roku większość czasu spędzał na wybiegu wewnętrznym od 2 miesięcy jest już w domu w terrarium 100,50,40 wymiary, podłoże jakie mam to drań z łąki drugą połowa to kora bukowa plus sianko , żaróweczki grzewcza 50w plus uvb 20, pierwszy tydzień byl w miarę aktywny tzn chodził wygrzewał się pił wodę no i wykosił prawię wszystko co wykopałem z łąki czyli mlecz kończyna babka trawa po czym zakopał się i juz prawie 3 tydzień śpi zakopany w ziemi, czy to normalne że o tej porze już może zimować?? Czy poprostu są mniej aktywne? Ruszać go? Czy zostawić go w spokoju??

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żółw stepowy Śpi 3 tydzień już czy to Normalne??czytać opis;)
« Odpowiedź #1 dnia: 27.10.2019, 21:17:18 pm »
Żółw prawdopodobnie chce zimować. Ale musi przejść do tego proces przygotowawczy. Zimowanie w temperaturze pokojowej jest dla gada bardzo niebezpieczne  Sprawdź czy wszystko z nim ok. Ja bym się w tym roku jeszcze wstrzymał z hibernacją.

Offline Mieciu440

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw stepowy Śpi 3 tydzień już czy to Normalne??czytać opis;)
« Odpowiedź #2 dnia: 29.10.2019, 15:36:25 pm »
To mam go poprostu obudzić?? A jak dalej pójdzie spac?? Ogl taki proces prawię przeszedł przygotowawczy może go do lodówki przenieś??

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żółw stepowy Śpi 3 tydzień już czy to Normalne??czytać opis;)
« Odpowiedź #3 dnia: 29.10.2019, 19:36:56 pm »
Tak, obudź go. To normalne że żółwie są o tej porze mniej aktywne ale 3 tygodnia spania to już zdecydowanie za dużo. Jaki proces przygotowawczy przeprowadziłeś skoro piszesz  że żółw śpi w jednej temperaturze 3 tygodnie. Nie tak to wygląda. Bezpiecznie będzie jeśli go w tym roku nie będziesz zimował.
Na początku wykąp go bo może być trochę odwodniony i sprawdź czy ma apetyt.

Offline Mieciu440

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw stepowy Śpi 3 tydzień już czy to Normalne??czytać opis;)
« Odpowiedź #4 dnia: 30.10.2019, 15:54:27 pm »
Np dostawał mniej dużo mniej jedzenia, żarówki nie paliły się cały dzień tylko po 6-7h teraz jak se tak śpi to wgl już nie włączałem , dodam że w pokoju gdzie jest żółw jest temperatura 18-20 stopni , tak to wyglądało prawię przez połowę września plus teraz cały październik  , skoro mówisz że go budzić to chyba dziś go obudzę i wykąpie i zobaczę co dalej czy pójdzie spać dalej