Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 21:01:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spanie nie w kryjówce  (Przeczytany 3901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agut

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
  • Rediata, testudo nabuelensis
Spanie nie w kryjówce
« dnia: 11.08.2010, 22:10:43 pm »
Wiecie co moj Henio olal swoją nową kryjówkę i od wczoraj śpi zagrzebany w kostce bukowej! (tzn wczorajsza noc i dzisiejszą) wrrr a czemu nie w ziemi? czemu nie chce iść na część wilgotną ? gdzie ma śliczną kryjówkę? Kurcze czy to mu nie szkodzi? spanie w suchej kostce chyba nie jest najlepsze co? i co ja mam z nim zrobić? przecie nie bede go na sile przenosić....

aaaa i kurna no znow zaszalalm i zamowilam mu jednak drewnianą kryjówkę. Moze jutro dotrze... obawiam sie tylko ze ją tez Henio oleje? co powinnam dać do tej kryjówki żeby ja wybrał? jakie powinno być podloze?

a tu moj watek z fotami http://forum.zolw.info/terrarium-i-wybieg/klopot-z-kryjowka-co-myslicie/15/

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Spanie nie w kryjówce
« Odpowiedź #1 dnia: 11.08.2010, 22:38:51 pm »
Może Ci to nie pomoże ale mój żółw też śpi gdzie mu się podoba .. Raz zagrzebany w rogu terrarium a raz w kryjówce . One chyba już tak mają ;) Sama nazwa mówi "Kryjówka" może nie czuje się zagrożony :) <to tak dla atmosfery>

Offline Agut

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
  • Rediata, testudo nabuelensis
Odp: Spanie nie w kryjówce
« Odpowiedź #2 dnia: 11.08.2010, 22:44:59 pm »
Rainok!!!! DZIĘKI!
a ja juz panikowalam ze żółw musi spać w wilgotnej częsci terra no a najlepiej w kryjówce hehehehehe :)


Offline grabson

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Testudo hermanni boettgeri
Odp: Spanie nie w kryjówce
« Odpowiedź #3 dnia: 12.08.2010, 09:51:46 am »
Mialem podobne zmartwienie i ktos mi powiedzial ze mlode zolwie wola wlasnie spac w cieplejszej czesci terra. Moja nigdy w nocy nie sypia w kryjowce tylko zawsze w jednym i tym samym rogu w ktorym wykopala sobie dolek. W kryjowce za to sypia w ciagu dnia, pewnie wtedy kiedy chce sie schlodzic.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Spanie nie w kryjówce
« Odpowiedź #4 dnia: 13.08.2010, 13:34:59 pm »
Mialem podobne zmartwienie i ktos mi powiedzial ze mlode zolwie wola wlasnie spac w cieplejszej czesci terra.

Młode żółwie lubią się przede wszystkim całkiem zakopywać. Kostka bukowa nadaje się do tego celu dla nich znakomicie, bo jest lekka i nie trzeba długo w niej grzebać, tak jak np. w ziemi.

spanie w suchej kostce chyba nie jest najlepsze co?

Myślę, że jeżeli ogólnie wilgotność powietrza w terrarium jes dosyć wysoka, to sucha kostka raczej nie zaszkodzi. W naturze ta ziemia też nie zawsze jest wilgotna... Żółwie greckie zamieszkują bowiem tereny często nawiedzane przez susze (np. na Sardynii), stąd to podłoże nie zawsze jest właśnie takie wilgotne, a często nawet i w dodatku pylące.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl