Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 18:49:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Transport żółwia  (Przeczytany 4712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cookie

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Transport żółwia
« dnia: 18.08.2013, 14:37:57 pm »
Witam wszystkich
W najbliższym czasie mnie i mojego żółwia czeka podróż z Opola do Wrocławia (wybieramy się do dr Piaseckiego) i stąd moje pytania: w czym najbezpieczniej jest transportować żółwia i w jaki sposób mogę chociaż w pewnym stopniu ograniczyć zwierzakowi stres związany z podróżą?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Transport żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 18.08.2013, 15:26:17 pm »
Jesli masz możliwość to wykombinuj jakieś większe plastikowe pudło, wysyp grubą warstwę ziemina tyle grubą aby żółw mógł się cały zakopać, w żólwiowym transporterze powinna być oczywiście kryjówka a w niej liście. Nie wyjmij żółwia bez potrzeby z pudła nie stresuje go. Myślę że nic więcej zrobić się nie da ale poczekaj na propozycję innych :) pozdrawiam
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: Transport żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 18.08.2013, 15:49:14 pm »
A ja bym użył solidnego pudełka kartonowego i nakładł tam świeżej trawy - dość dużo, aby żółw mógł się w niej zakopać i nie obijał się o ściany. :)

Offline kasik

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 1
Odp: Transport żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 18.08.2013, 20:53:14 pm »
Nasz skorupiak jeździ z nami na wakacje i zawsze przewozimy go w takim plastikowym transporterku (po chomiku  ;D), można taki zakupić w zoologiku - koszt ok 20 - 30 zł. Ale nada się każdy pojemnik, który nie rozmoknie. Na dnie jest gruba warstwa ziemi i kryjówka. Co mnie bardzo na początku zdziwiło, to fakt, że gadziorek, który nigdy nie zakopuje się ani w terra ani na wybiegu niemal od razu zakopał się po czubek skorupy  :o, widać się biedak stresuje  :'( Ale uważam jest jest to dla niego najlepszy możliwy sposób transportu.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Transport żółwia
« Odpowiedź #4 dnia: 18.08.2013, 22:00:04 pm »
Moja Lonia zawsze do weta jeździła w plastikowym pudle z ziemią i odrobiną darni. Od góry przykrywałam ręcznikiem i już. Ziemia rzecz jasna kopana z ogródka, raz nawet ze stadem czerwonych mrówek, które rozlazły się z radością u dr. Wilk w gabinecie ;)

Offline Cookie

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Transport żółwia
« Odpowiedź #5 dnia: 19.08.2013, 18:37:25 pm »
Dziękuję za wszystkie rady :)
Żółw pojedzie w plastikowym pudle z grubą warstwą ziemi i mam nadzieję, że będzie czuł się w miarę bezpiecznie mając możliwość zakopania się. Nie chcę zakładać nowego wątku, a mam jeszcze jedno techniczne pytanie, więc liczę na to, że ktoś tutaj odpowie. Chodzi o to, że chcę min. zbadać kał żółwia pod kątem pasożytów i teraz zastanawiam się, czy jest sens wieźć próbkę do Wrocławia (wiem, że przed badaniem powinna być przechowywana raczej w niskich temperaturach), czy może lepiej dać kał do zbadania jakiemuś zwykłemu weterynarzowi w Opolu, a do dr Piaseckiego pojechać już z wynikami...
Jesteście w stanie mi coś doradzić?
Pozdrawiam :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Transport żółwia
« Odpowiedź #6 dnia: 19.08.2013, 18:40:26 pm »
Możesz zbadać na miejscu jeśli masz u kogo

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Transport żółwia
« Odpowiedź #7 dnia: 19.08.2013, 18:42:34 pm »
A jak nie to Weci maja swoje sposoby na "wdobycie" próbki ;)
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline kasik

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 1
Odp: Transport żółwia
« Odpowiedź #8 dnia: 19.08.2013, 19:56:33 pm »
Łoooj  :o

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: Transport żółwia
« Odpowiedź #9 dnia: 20.08.2013, 10:06:48 am »
w moim przypadku wystarczyło tylko by wet dostał w swoje gumowe łapki żółwika i ze strachu malec zrobił kilka kupek pod siebie, od razu można było zbadać;p a co do niskich temperatur to też nie wolno przesadzać ponieważ jajeczka różnych żyjątek w niskiej temperaturze po prostu pękają i można ich nie wykryć przy badaniu.