Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 16:24:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Współlokator  (Przeczytany 6655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dorik

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #15 dnia: 24.01.2016, 02:00:53 am »
Albo jest jeszcze 1 opcja kupić to długie za 3-4 stówki a po przeprowadzce zrobić coś w stylu terra Wiktorii z przypinki ;) Tyle opcji a decyzji nie ma komu podjąć ;P W dodatku piszę posta o tej godzinie a pierdzielone ziemiórki z terra atakują ekran laptopa...
Żyj momentem, nie starzej się, nie osądzaj ludzi! Kochaj teraźniejszość, twórz, inspiruj. Życie to paradoks pamiętaj o tym.
https://youtu.be/Y7rXlbHtcqM

Offline Anna1983

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 1
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #16 dnia: 24.01.2016, 11:34:58 am »
Co do sklepów w Poznaniu  to słyszałam, że sklep Sara na Niegolewskich jest ok. Konsultacji w jeden dzień tygodnia udziela tam też doktor Pabijan.

Offline Dorik

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #17 dnia: 24.01.2016, 13:54:11 pm »
Byłem tam, ale lipa trochę co do sprzętu itp
Żyj momentem, nie starzej się, nie osądzaj ludzi! Kochaj teraźniejszość, twórz, inspiruj. Życie to paradoks pamiętaj o tym.
https://youtu.be/Y7rXlbHtcqM

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #18 dnia: 24.01.2016, 17:54:02 pm »
polecam sklep w Poznaniu glonojad.pl - mieści się w rejonie WGO
tylko, że zakupy należy zrobić przez internet/stronę nie ma możliwości oglądania na miejscu produktów tak jakby możilwy jedynie odbiór osobisty.
Produkty firmy zuzola -pokarm suszki, który był polecany na tym forum, znalazłam w king crosie w sklepie leopardus. Troszkę akcesoriów mają tam, natomiast podłoże cyprusowe, które również est bardzo polecane przez forumowiczów znalazłam w kakadu w Poznań City Center.

Badałam 2 raz kupkę żółwika u p.Lisieckiej -wynik tego samego dnia - kupka czyściutka:) polecam Panią dr ma dużą wiedzę i chęci :) troszkę na wizytę się czeka - trzeba umówić się tel.

jeśli chodzi o terrarium - zrobione zostało samodzielnie, części zakupione zostały w leroy merlin - płyty(tam też je pocieli), kółka wentylacyne również - bardzo dużywybór, szyny do szkła(aluminiowe), szkło u szklarza
koszt całkowity terrarium wyniósł ok.300-330zł nie licząc oświetlenia i gadżetów
polecam robić :) fana zabawa, satysfakcja i oszczędność $

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #19 dnia: 24.01.2016, 17:55:39 pm »
aha żółwik ładniutki, a powiedz jak jego twardość skorupy? góry i dołu? :)

Offline Dorik

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #20 dnia: 24.01.2016, 18:02:51 pm »
aha żółwik ładniutki, a powiedz jak jego twardość skorupy? góry i dołu? :)
Hmm twarde niby są jak lekko puknie to u felka od dołu jakby pusta trochę . Sprawdzanie ma jakiś sens ?
Żyj momentem, nie starzej się, nie osądzaj ludzi! Kochaj teraźniejszość, twórz, inspiruj. Życie to paradoks pamiętaj o tym.
https://youtu.be/Y7rXlbHtcqM

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #21 dnia: 24.01.2016, 18:15:03 pm »
i karapaks i plastron powinny być twarde. Nie powinny się uginać. Powodem braku twardości może być zła dieta, pasożyty, brak naświetlania. Tak czytałam i takie opinie przewinęły się na forum. Jak jest u Ciebie?

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #22 dnia: 24.01.2016, 18:19:05 pm »
Wydaje mi się, że kiedyś czytałam w jakimś wątku na forum, że dolna skorupa może być mniej twarda niż górna u młodych żółwi. Ale nie miękka.Prosze o zweryfikowanie tego przez bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Offline Dorik

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #23 dnia: 24.01.2016, 18:22:30 pm »
są raczej twarde i suche u obu ... Co do diety raczej zastrzeżeń napewno nie będzie bo mam cały parapet zawalony roślinami + własnoręcznie zrobiona wisząca półka z następnymi. Żółwie mają ciagle sepie w terra i oświetlenie grzewcze w UVB wiec o to się nie martw. Została tylko kontrola weterynarza
Żyj momentem, nie starzej się, nie osądzaj ludzi! Kochaj teraźniejszość, twórz, inspiruj. Życie to paradoks pamiętaj o tym.
https://youtu.be/Y7rXlbHtcqM

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #24 dnia: 24.01.2016, 18:29:22 pm »
no to super! a skąd u Ciebie pojawił się pomysł z hodowlą żółwi?
 

Offline Dorik

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: Współlokator
« Odpowiedź #25 dnia: 24.01.2016, 18:38:19 pm »
Felka kupilem 3 miesiące temu. Spontaniczna decyzja ... Zawsze chciałem mieć jakiegoś gada i bawić się w przystrajanie terra :) Fakt że obecnie zajmuje się ogrodnictwem/wycinkami i innymi pierdołami , w czasie gdy studiuje medycyne ratunkową sprawił że połączyłem te 2 formy(ogrodnictwo i chęć posiadania gada). W tym tygodniu coś mnie naszło żeby felkowi sprawić kumpla i pojawił się nowy żófuła  :)
Żyj momentem, nie starzej się, nie osądzaj ludzi! Kochaj teraźniejszość, twórz, inspiruj. Życie to paradoks pamiętaj o tym.
https://youtu.be/Y7rXlbHtcqM