Żółwie lądowe > Ogólny

Wyjmowanie żółwia z terrarium a stres

(1/2) > >>

Ja:
a wyjmowanie żółwia z terrarium, sprawia mu to stres??

still:
tak z tym że z czasem żółw troszkę się do tego może przyzwyczaić ale na pewno nie sprawia mu to żadnej radości tak jak i jego przenoszenie dlatego takie rzeczy należy ograniczyć do minimum. nigy nie będzie to taki przytulak jak psiak czy kot czy nawet świnka morska to zawsze będzie gad mniej lub bardziej przyjazny na to co robimy w jego otoczeniu i z nim samym ;)

Pozdrawiam
-still-

Beata:
Tak, żółwie to dzikie i płochliwe zwierzęta, więc każde wyjmowanie z terrarium, noszenie itp. jest dla niego stresujące. Należy tego w miarę możliwości unikać. Na pewno jednak z czasem żółw się przyzwyczaja do pewnych czynności i opiekuna, dużo też zalezy od konkretnego osobnika. Niektóre są dość odważne inne wpadają w panikę w tej samej sytuacji. Być może wpływ na to mają także nieprzyjemne czy wręcz traumatyczne doświadczenia.

Agnieszka:
Mój Tusiek juz kojarzy moja rękę więc się nie boi. Co innego gdy żółw się wystrasza przy gwałtownym ruchu.

Ines:
Noszenie na rękach jest stresem, również dlatego, że może żółwiowi kojarzyć się z porwaniem i przenoszeniem przez drapieżnika. Dlatego ja mam na stanie dwie plastikowe miski, w których w razie konieczności przenoszę żółwie z miejsca na miejsce, po pierwsze żeby nie miały możliwości patrzenia w dół, po drugie żeby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom - upuszeniczniu żółwia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej